Az ABB piacra dobja a FusionAir Smart Sensort, az első érintésmentes, intelligens érzékelőt
A legújabb adatok szerint a beltéri légszennyezettség mértéke átlagosan 3,5-szer magasabb az épületeken belül, mint kültéren.* Az Egészségügyi Világszervezet szerint jelenleg ez „a világ legnagyobb egészséget veszélyeztető környezeti kockázata” **.
A megfelelően végrehajtott alapos szellőztetés kulcsfontossággal bír a beltéri levegő minőségének (IAQ) javítása, és az illékony szerves vegyületeknek (VOC) való kitettség csökkentése szempontjából. Ez hozzájárul az egészséges környezet megteremtéséhez, védi az épületben tartózkodók egészségét, tehát javítja a termelékenységet.*** A kutatások arra is rámutattak, hogy a rossz minőségű beltéri levegő fejfájást, valamint torok- és szemirritációt okozhat, megnehezítheti a koncentrációt, azaz végső soron csökkenti a produktivitást, az illékony szerves vegyületeket pedig az ún. „betegségokozó ház tünetegyüttessel” hozták összefüggésbe.
Az ABB erre válaszolva dobja piacra új FusionAir Smart Sensor termékét, azt az opcionális helyiségvezérlő szenzorokkal felszerelt érintésmentes szobai érzékelőt, amely a beltéri levegő minőségének javítása és a vírusfertőzés kockázatának csökkentése érdekében alkalmas a hőmérséklet, a páratartalom, valamint a széndioxid (CO2) és a VOC-szint folyamatos ellenőrzésére.
Dr. Thorsten Müller, az ABB Global Product Group Building and Home Automation Solutions üzletágának vezetője ezekkel a szavakkal kommentálta a termék piaci bevezetését: „A beltéri levegő minősége hosszú évek óta fontos téma, de most a levegőben terjedő vírusok fokozott kockázata további kérdéseket vet fel. Igény van arra, hogy a lakók számára biztosítva legyen, hogy a környezetük a lehető legbiztonságosabb és legegészségesebb.”
„Innovatív FusionAir Smart Sensor érzékelőnkkel a beltéri levegő minősége kapcsán az egyre növekvő aggályok eloszlatásához mi is szeretnénk hozzájárulni a minél egészségesebb, biztonságosabb és kényelmesebb belső terek megteremtésén keresztül.”
A FusionAir Smart Sensor a hőmérséklet, a páratartalom, valamint a CO2- és a VOC-szint mérése mellett a fűtő, szellőztető és légkondicionáló (HVAC) rendszerek, a világítás és a redőnyök működésének intelligens vezérlését is képes biztosítani passzív infravörös (PIR) szenzorok, illetve a beléptető rendszer adatainak felhasználásával. A FusionAir Smart Sensor visszacsatolja az informácókat a csatlakoztatott vezérlőkhöz, melyek ezekre reagálva intelligens módon szabályozzák a világítást, az árnyékolást és a HVAC-rendszer működését, hogy a lámpák ne maradjanak égve az üres tárgyalókban és a költséges HVAC funkciók se működjenek, ha épp nincs rájuk szükség.
A FusionAir Smart Sensor érzékelő egy alkalmazáson keresztül opcionális érintésmentes vezérlési lehetőséget biztosít a hőmérséklet beállításához, valamint a világítás, a HVAC- és az árnyékoló rendszer működtetéséhez. Azzal, hogy érintés nélküli vezérlést tesz lehetővé, tovább fokozza az épületben tartózkodók biztonságát az érintés útján terjedő betegségekkel szemben.
Az ABB méretezhető épületenergia-kezelési és -szabályozási megoldásához, az ABB Cylon ASPECT-hez csatlakoztatott FusionAir-rel megoldható, hogy a foglalható tárgyalótermekben a megbeszélés megkezdése előtt automatikusan megtörténjenek a helyszín biztonságát, valamint a tökéletes hőmérséklet, páratartalom, világítás és árnyékolás megteremtését szolgáló beállítások, hogy a beltéri levegő minden szempontból a lehető legjobb minőségű és a legbiztonságosabb legyen.
A biztonságos beltéri környezet fenntartása érdekében a szenzor a használatba vett teremben is folyamatosan ellenőrzi a levegő megfelelő paramétereit. Szükség esetén a bent tartózkodókat jelzőfények figyelmeztetik, a FusionAir Smart Sensor pedig jelzi az épületfelügyeleti rendszernek, hogy tegye meg a szükséges intézkedéseket. Miután a megbeszélésnek vége, és a résztvevők távoztak a helyiségből, a FusionAir Smart Sensor az automatikus nagysebességű, és egyre gyorsuló légcsere beindításával alaposan átszellőzteti a helyszínt, hogy a terem tökéletes feltételekkel várja a következő eseményre érkezőket.
A FusionAir Smart Sensor gyorsan és egyszerűen telepíthető, kevesebb érzékelő kiépítését igényli, ezáltal is javítva a belső tér általános megjelenését és hangulatát. A számos érzékelő opcióval elérhető FusionAir ideális megoldást kínál kereskedelmi, idegenforgalmi és oktatási létesítményekben, illetve minden megosztott szabadidős tevékenységnek otthont adó környezetben.
____________
** https://www.who.int/phe/health_topics/outdoorair/databases/en/
*** Breath-borne VOC Biomarkers for COVID-19: https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.06.21.20136523v1.full.pdf
Kapcsolódó cikkek
- Virtuális látogatás az ABB Distribution Solutions brnói gyárában
- Az ABB és a HASCO előmozdítja az intelligens gyártást a kínai autóiparban
- ABB okosotthon vezérlés egy különleges passzívházban
- Az új ABB OmniCore robotvezérlők gyorsabb és energiahatékonyabb gyártást kínálnak
- A gépjárműgyártásnak igazodnia kell a gyorsan változó és sokszínű hajtáslánc-mixhez
- Már a Mikulás is elektromos hajtású járművel közlekedik!
- Gyors és felhasználóbarát töltés az ABB megoldásával
- Környezetbarát és hatékony üzemeltetés ABB KNX-technológiával
- Az ABB és a Zume felgyorsítja az egyszer használatos műanyagokról történő átállást
- A Deutsche Bahn az ABB vontatási technológiáját választotta
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.