42%-kal növekedett 2021-ben a MiR autonóm mobil robot értékesítése
Az emelkedés, amely decemberben még rekordbevételt is fel tudott mutatni, azoknak az új szektoroknak köszönhető, ahol egyaránt könnyű és nehéz anyagok szállítására alkalmaznak AMR-eket raktárakban nagy kihívást jelentő gyártási és logisztikai körülmények között.
A Mobile Industrial Robots (MiR), az autonóm mobil robotok (AMR-ek) globális piacvezetője az előző évhez képest 42%-os növekedést jelentett 2021-ben. A decemberi hónap rekordszámokat is hozott, hiszen csaknem 300 robotot szállítottak le, amelyre korábban még egyik hónapban sem volt példa.
„Az alkatrészhiányok ellenére számottevő növekedésre tettünk szert 2021-ben, mivel a vásárlók felismerték a biztonságos, megbízható és könnyedén telepíthető AMR-jeinkben rejlő értéket” – mondta Søren E. Nielsen, a MiR elnöke. „2022-ben komoly elvárásokat támasztunk afelé, hogy a növekedés tovább folytatódjon, és jelentős számú megrendelés érkezzen be.”
Új szektorok fedezik fel a MiR nagyobb teljesítményű robotjait
A MiR első robotjának 2015-ben való megjelenése óta eltelt idő alatt a vállalat termékei kifejezetten nagy népszerűségre tettek szert az autóiparban és elektronikai szegmensekben, többek közt olyan multinacionális vásárlókkal, mint a Toyota, a Ford, vagy éppen a Faurecia. Noha ezek a piacok továbbra is folytatják a MiR AMR-eket megcélzó befektetéseiket, a vállalat komoly érdeklődést tapasztal a logisztikai és csomagolt fogyasztói áruk (CPG) szektorai felől is, ahol nagy az igény a belső szállítás optimalizálására és automatizálására. A MiR új és nagyobb teljesítményű robotjai – a 2021-ben bemutatott MiR600 és a MiR1350 – slágertermékeknek számítanak ezeken az új piacokon.
„Ezek az új robotok egyértelműen kibővítették az alkalmazási területeinket, mivel szélesebb körben használhatók és nehezebb tárgyakat is képesek mozgatni” – tette hozzá Nielsen. „Az egyik csakugyan tavaly piacra dobott megoldás, a MiR250 Hook, is rendkívül népszerű a logisztikai szektorban, amely már régóta várt egy olyan módszerre, amely képes hatékonyabbá tenni a különböző típusú szállítókocsik vontatásával kapcsolatos folyamatokat. Nagyon izgalmas látni, ahogyan a vállalatok hasznára válnak ezek az újonnan telepített megoldások.”
Elengedhetetlen a hatékony flottakezelés
A globális szinten folyamatosan növekvő autonóm szállítás trendjének részeként egyre több vállalat kezd az AMR-ek és egyéb automatizáló megoldások összekapcsolására fókuszálni. A MiR ezen szükséglet kielégítésére kínálja ügyfeleinek a MiRFleet flottakezelő szoftvert.
„Vásárlóink számára most az a legfontosabb, hogy hogyan tudnak hatékonyan használni egyszerre több robotot, ennek megvalósításában pedig kulcsszerepet kap a MiRFleet” – mondta Nielsen. „Iparágtól függetlenül, valamennyi vállalatnak szigorú követelményeket kell szem előtt tartani a felhasználóbarát jelleg, a közlekedés, a skálázhatóság és biztonság tekintetében, és nagyra értékelik azt a képességünket, hogy teljes és megbízható megoldásokat tudunk integrálni saját IT-rendszereikbe. Azzal, hogy a MiRFleet kiválasztja az AMR-ek számára a leghatékonyabb útvonalakat, a szoftver nagyban hozzájárul ahhoz, hogy valóban ki lehessen aknázni a robotokban rejlő teljes potenciált.”
A MiR növekszik, hogy ki tudja elégíteni a keresletet
Az egyre növekvő kereslet hatására a MiR további létszámbővítést tervez 2022-ben, több mint 50 nyitott pozícióval dániai központjában, valamint további helyszínein a világ körül, beleértve a MiR leggyorsabb ütemben növekvő piacát, Észak-Amerikát is. A vállalat központi irodája a jövőben az Odensében tervezett Kobot Centerben fog helyet kapni, amely egy másik vezető együttműködő robotgyártó vállalattal, az Universal Robots-szal indított közös projekt keretében fog megépülni.
Kapcsolódó cikkek
- Hogyan találjuk meg a vállalkozás számára leginkább megfelelő mobil robotot?
- Mobil robotok támogatják az okostévék összeszerelését is
- Az FM Logistic autonóm mobil robotot alkalmaz az IKEA raktárában
- Nagymértékben nő az automatizálás az intralogisztikában
- Stratégiai együttműködésre lép a MiR és a Logitrans
- A MiR és a CSi közösen automatizálja az anyagmozgatást az FMCG üzemekben
- Újabb robotikai ágazat van feltörekvőben
- Robotikai világszínvonal Esztergomból
- A belső logisztika fejlesztése autonóm mobil robotok nagy flottáival
- Robotizáció – válasz a pandémia által okozott kihívásokra
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.