Tizenöt év alatt közel negyvenmillió abroncsot gyártott le a Bridgestone Tatabánya
Évente 6,5 millió abroncsot képes mostanra legyártani a Bridgestone hazai üzemének több mint 1300 munkatársa. A 15 évvel ezelőtt indult tatabányai gyár mára nemzetközi cégóriássá nőtte ki magát, és Komárom-Esztergom megye egyik legnagyobb munkáltatójává vált. Az évforduló alkalmából Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter arról beszélt a gyárban a kezdetektől ott dolgozók köszöntésén, hogy a Bridgestone Tatabánya Termelő Kft. egy jó példája a magyar gazdaság sikerének.
Alapításakor 361 dolgozóval kezdte meg a működését a Bridgestone Tatabánya Termelő Kft., 15 év elteltével pedig mára mintegy 1 300 főt számlál. Árbevétele folyamatosan növekszik, a 2016-os 36 milliárd forintról 5 év alatt szinte megduplázta bevételeit, 2021-ben már 76,5 milliárd forintos árbevételt termelt. A gyártósorokon prémium kategóriás nyári, téli és négyévszakos abroncsok készülnek 230-féle méretben főképp európai és tengerentúli piacokra, de már jelentős mennyiségben szállítanak közvetlenül a nemzetközi, valamint a hazai autóiparnak is. A gyár 2021-ben is ünnepelhetett, hiszen nyáron kigurult az üzemből a 35 milliomodik legyártott gumiabroncs.
„A digitalizáció és automatizálás terén végzett fejlesztések hozzájárulnak, hogy a magyar gyár továbbra is a cégcsoport egyik legmodernebb üzeme. Örömmel tölt el, hogy ennyi kitartó és elhivatott munkatárssal dolgozhatok együtt nap mint nap, mivel a szakértelmük nélkül a tatabányai üzemünk nem ért volna el ilyen kimagasló eredményeket. A 15 éves jubileum elsősorban az ő munkájuk előtt tiszteleg, ünnepli a múltat, a jelent és pozitív jövőképet vetít előre minden itt dolgozó és leendő kollégának” – mondta Topolcsik Melinda a Bridgestone Tatabánya Termelő Kft. ügyvezető igazgatója a jubileumi rendezvényen.
A gyár az elmúlt években számos támogatás keretében fejleszthette létesítményét. 2017-ben Orbán Viktor miniszterelnök részvételével felavattak egy új gyáregységet, amellyel a gyártókapacitás mára évi 6,5 millió abroncsra bővült. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pedig 2019 szeptemberében egy 9,2 milliárd forintos beruházás keretében egy összesen 180.000 darab gumiabroncs tárolására alkalmas raktárat avatott fel, ezzel a teljes raktárkapacitás 600.000 db abroncsra nőtt. A COVID időszak alatti versenyképesség-növelő támogatási programmal pedig nagy teljesítményű gumiabroncsok gyártására alkalmas gumiabroncs felépítő gépet szerzett be a vállalat, ezáltal bővíteni tudta termelési kapacitásait és javította versenyképességét is.
2019-ben a Bridgestone EMIA beruházásának részeként a tatabányai egység is megkezdte okosgyárrá alakulását. A terv, hogy 2023-ra teljesen végbemegy az átalakulás és az abroncsgyártás mellett a félkész termékek gyártását, az energiaellátást, a karbantartást, a gyártáskövetést és a gyártástervezést is teljesen digitalizálja már az üzem. 2030-ra a Bridgestone csoport célul tűzte ki, hogy felére csökkenti szén-dioxid kibocsátását, emellett 2050-re a teljes anyagfelhasználását fenntartható forrásból szándékozik majd fedezni. Ezt az elvet követve a tatabányai üzem már 2020 márciusa óta megújuló energiaforrásokból fedezi villamosenergia-szükségletének 100 százalékát.
Kapcsolódó cikkek
- Óriáscég vette meg a magyar Nexogent
- Megújult az Euronics webshopja
- Bővíti hazai beszállítói körét a Schneider Electric
- Ismét a világ legmegbecsültebb vállalatai között a Schneider Electric
- Továbbra is piacvezető IoT-ban a Vodafone
- Új kommunikációs igazgatóval és csapattal erősít a Schneider Electric
- ABB - 2021. IV. negyedévi eredmények
- Globális belső kampánnyal ünnepel a negyvenéves Leax
- Új országos HR vezető a Continental élén
- 42%-kal növekedett 2021-ben a MiR autonóm mobil robot értékesítése
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.