Innovatív szimulációs szoftverrel tökéletesíti a Daimler a jövő kamionjait
A Daimler Truck a Siemens szoftverével fejleszti a járművek következő nemzedékét. A Siemens Simcenter élvonalbeli áramlástani numerikus szimulációs (CFD) megoldás, amellyel a Daimler Truck számítógépes fejlesztési (CAE) folyamatát teljes egészében digitális ikrekre épülő, multifizikai környezetté alakítja.
Tervei szerint a Daimler Truck a Simcenter áramlásmodellező képességeivel a járművek aerodinamikai teljesítményét fogja javítani, továbbá olyan innovatív e-mobilitási meghajtó- és energiafelügyeleti rendszereket tökéletesít majd, mint az akkumulátorhűtés és a hidrogénalapú technológia. A szoftver emellett a hagyományos belsőégésű motorok és kipufogórendszerek tervezésében is segíteni fogja a széndioxid-kibocsátás csökkentését. A szoftver bevezetésén túl a két cég a szimulációkra szakosodott fiatal mérnökök képzése terén is együttműködik.
A Daimler Truck AG a világ legnagyobb tehergépkocsi- és autóbusz-gyártó vállalata, amely Európában, Észak-Amerikában és Ázsiában is piacvezető, világszerte több mint harminc fő telephellyel rendelkezik. A százezernél több alkalmazottat foglalkoztató gyártó többek között olyan márkáiról ismert, mint a Freightliner, a Mercedes-Benz, vagy a Setra.
Xcelerator portfóliójával a Siemens vállalatmérettől függetlenül olyan digitális ikrek létrehozásában segíti a szervezeteket, amelyek új felismerésekkel, lehetőségekkel és magas szintű automatizációval viszik előre az innovációt. A Lockheed Martin repülőgép-üzletága például ezzel a szoftvercsomaggal és a hozzá tartozó szolgáltatásokkal támogatja a tervezés digitális átalakítását. Az Airbus pedig az ugyancsak az Xcelerator portfólióba tartozó Capital elektromos és elektronikai (E/E) rendszertervező szoftverrel gyorsítja a kereskedelmi légi járművek fejlesztését.
Kapcsolódó cikkek
- A Shell a legkisebbeknek segít elsajátítani az alapvető közlekedési szabályokat
- Vállalati használatra készült az LG és a Userful közös megoldása
- A német autópályákon a magyar IT biztonságban hisznek
- Éjjel-nappal tiszta áramot biztosít a világ legnagyobb úszó naperőműve
- Az SAS segít a kiskereskedőknek és a fogyasztási cikkek gyártóinak
- A digitalizáció segítségével válnak akadálymentessé az írott szövegek
- Jól halad a Siemens okosváros-kísérlete
- Épületautomatizálás egyszerűen
- A Continental a CES 2022 kiállításon mutatta be a mobilitás jövőjét
- Vezet az open source… hamarosan a közutakon is
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.