Nemcsak világít, autót is tölt a lámpaoszlop
Egyre gyakoribbak Londonban az olyan útszakaszok, ahol a járdát szegélyező villanyoszlopok a közvilágításon kívül egy másik, fenntartható közlekedést segítő szerepet is betöltenek: e-autó töltőként funkcionálnak. A Siemens és a berlini székhelyű Ubitricity együttműködésének eredményeként London-szerte megközelítőleg 4500 lámpaoszlop-alapú elektromos töltőpont üzemel jelenleg, elősegítve ezzel az e-mobilitás térnyerését.
Ehhez a mintát a Ubitricity, a Westminster városi tanács és a Siemens 2020-ban átadott „Electric Avenue W9” nevű projektje szolgáltatta. A fejlesztés keretében a meglévő infrastruktúra felhasználásával elsőként 24 lámpaoszlopot alakítottak át e-jármű töltőponttá, így a lakosok a beruházásnak otthont adó, több mint fél mérföldes londoni Sutherland Avenue számos pontján tölthették elektromos járműveiket, és a visszajelzések alapján bővítették a hálózatot. Az ehhez hasonló utcai villanykutak kulcsfontosságú szerepet töltenek be a töltési infrastruktúra erősítésében és ezzel közvetve javítják a városi levegő minőségét is. London légszennyezettségének felét ugyanis a közúti közlekedés okozza, és Westminster különösen forgalmas terület. A meglévő infrastruktúrára építő töltési megoldások alkalmazása elősegíti a nulla kibocsátású járművekre való átállást, hozzájárulva ezzel a város légminőségének javításához: 2022. április végéig csak ebben a kerületben 1500 lámpaoszlopba épített töltőt telepít a Siemens.
Kapcsolódó cikkek
- A Siemens digitális ikrekkel nyúl a hidrogénhajtású repülők szárnya alá
- Zöldségtermesztés bárhol, bármikor
- Milánó elektromos buszhálózatának fejlesztéséhez az ABB adja a hajtóerőt
- E-autó töltőberendezések: szigorúbb uniós szabályozás lépett életbe
- Innovatív szimulációs szoftverrel tökéletesíti a Daimler a jövő kamionjait
- Magyarországon is rákapcsolt az elektromobilitásra a Bosch
- K&H: túl drágák az elektromos autók? Rövid a hatótáv?
- Éjjel-nappal tiszta áramot biztosít a világ legnagyobb úszó naperőműve
- Népszerűek az e-autók Bécsben
- Jól halad a Siemens okosváros-kísérlete
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.