Automatizált raktármegoldásokat tesztel a kiflis cégcsoport

forrás: Prím Online, 2022. április 2. 17:58

Kísérleti projektet indít a Kifli.hu anyacége, a Rohlik Csoport a BRIGHTPICK-kel, hogy kihasználja az automatizálás és a robotika előnyeit. Céljuk, hogy biztosítsák a raktárak áruforgalmát, az általános hatékonyság növelését és a végrehajtás nagyobb rugalmasságát, ezzel is magasabb szintre emelve a vásárlói élményt.

A Rohlik Group kísérleti projekt keretében teszteli a BRIGHTPICK teljesen automatizált teljesítési megoldását, hogy megismerje teljesítményüket és alkalmazkodóképességüket a piac leggyorsabb működési modelljéhez. Ebben az innovatív kísérleti projektben olyan végponttól végpontig tartó, élelmiszer-rendelések teljesítési rendszerét fogják bevezetni, amely a legjobb 3D-vision rendszereket kombinálja a fejlett MI algoritmusokkal, a legmodernebb mobil robotikával és intuitív raktár-optimalizáló szoftverrel. 

 

A projekt várhatóan 2022 nyarán indul Prágában, miután 2021-ben bejelentették, hogy München, Hamburg, Bécs és Prága lesz a raktárak automatizálásának kezdeti beruházási helyszíne.

 

"Európa vezető online élelmiszerboltjaként továbbra is mi állítjuk fel a jövőképet az e-kereskedelmi ágazatban a „game changer” megközelítésünkkel. Az automatizálás, a növekedés és az ellátási láncok hatékonyságának növelése szempontjából kulcsfontosságú, hogy biztosítsuk a még gyorsabb és pontosabb rendelésteljesítést, miközben a vásárló a végső haszonélvezője a jobb ügyfélkiszolgálást célzó innovatív megközelítéseinknek" – magyarázza Tomáš Čupr, a Rohlik alapítója és vezérigazgatója.

 

 

Teljesen automatizált teljesítés és kiszállítás

Más robotizálási megoldásokkal ellentétben a BRIGHTPICK Runner elnevezésű robotjai zökkenőmentesen kapcsolódnak az automatizált robot kiszedő állomásokhoz egy innovatív szoftver segítségével, amely optimalizálja a kiszedési folyamatot, miközben a Runner-eket, a robot kiszedőket és a rendeléskonszolidálást is összehangolja. A BRIGHTPICK Runnerek autonóm módon szállítják a termékeket a fejlett 3D-látás vezérelt robotkaroknak, amelyek MI tárgyfelismeréssel rendelkeznek a komissiózáshoz, majd a kész rendeléseket továbbítják a Rohlik szállítási folyamatának többi részén keresztül. A BRIGHTPICK szerint a Runner-ek 15 másodperc alatt, vagy annál gyorsabban is képesek elvégezni a feladatukat. 

 

"A következő generációs raktárautomatizálási technológiában rejlő lehetőségek óriásiak, mivel rendkívül jól konfigurálható, skálázható, az üzleti igények változásához igazodik, és nincs egyetlen hibapontja sem. Segít optimalizálni a folyamatokat, helyet takarít meg, és növeli a hatékonyságot a kézi munkához képest. A BRIGHTPICK végponttól végpontig tartó, teljesen automatizált teljesítési megoldása napok alatt telepíthető, és könnyen skálázható 500-tól 10.000 termék összeszedéséig óránként, valamint képes több zónából érkező megrendelések konszolidálására szállítószalag nélkül is. Mindent egybevetve akár napi 100 000 megrendelés is teljesíthető." – magyarázza Jan Žižka, a BRIGHTPICK vezérigazgatója.

 

Ezt a megoldást építi be a Rohlik a tesztelési fázisban az ellátási lánc meglévő folyamataiba, hogy javítsa a végponttól végpontig tartó teljesítési folyamatát. "Az esettanulmány-projekt egyedi sajátossága a szegmentálás, amely lehetővé teszi, hogy egyszerre több megrendelést készítsünk elő, valamint azt, hogy a legkelendőbb árukat priorizálni tudjuk." – folytatja Aleš Malucha, a Rohlik csoport automatizálási vezetője: "Két felhasználási esetet szeretnénk tesztelni a kísérleti projektben – a teljesítésben 900 komissiózással/óra és a kiküldésben 2000 szállítmánymozgással/óra. Ha a kísérleti projekt célkitűzései teljesülnek, fontolóra vesszük a megoldás bevezetését a többi raktárunkban is."

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban

A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.

2024. december 21. 16:47

A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne

Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.  

2024. december 21. 13:49

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az ázsiai autóipar lehagyta digitalizációban Európát

2024. december 21. 10:22

Új platform köti össze a vállalkozókat és partnereiket

2024. december 16. 13:25

CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja

2024. december 9. 16:46

Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód

2024. december 9. 11:32