Papírrepülő-világbajnoki selejtező a Széchenyi István Egyetemen
A Red Bull Paper Wings, vagyis a papírrepülő-világbajnokság három magyarországi selejtezőjének egyetlen vidéki fordulóját Győrben, a Széchenyi István Egyetemen rendezték meg. Az április 10-i döntőbe kategóriánként öt versenyző került. A legtávolabb jutó repülő megközelítette a 30 métert, míg a legtovább a levegőben maradó közel 11 másodperc után ereszkedett a földre.
A Red Bull Paper Wings papírrepülő-világbajnokságot 2006-ban hirdették meg először a szervezők, népszerűsége azóta is töretlen. Az eseményen hihetetlen teljesítményeknek lehetnek szemtanúi az érdeklődők, a 2019-es vb világdöntőjében például a leghosszabb repült táv meghaladta az 56 métert, de a világrekord ennél is több, közel 70 méter. Két évvel ezelőtt a leghosszabb levegőben töltött idő kategóriáját 13,33 másodperccel nyerte a győztes versenyző.
75-en hajították el repülőjüket a Győr Városi Egyetemi Csarnokban. (Fotó: Májer Csaba József)
A 2022-es Red Bull Paper Wings egyetlen nem fővárosi helyszíne a Széchenyi István Egyetem győri kampuszán lévő Győr Városi Egyetemi Csarnok volt, ahol két kategóriában összesen 75 versenyző szállt ringbe. „Magyarországon 2015-ben rendeztek utoljára selejtezőt a versenysorozatban. Az idén hatvan ország részvételével zajlik a nemzetközi megmérettetés. A győri versenyen két kategóriában küzdhettek meg a jelentkezők, így az érdeklődők láthatták a legmesszebb szálló és a legtovább levegőben maradó papírgépeket is” – mondta el kérdésünkre Molnár Virág, a Red Bull egyetemi marketingért felelős munkatársa. Hozzátette, a harmadik, úgynevezett Aerobatics kategória egy online, Tik-Tokon zajló verseny, amely a legkreatívabb és legakrobatikusabb módon eldobott papírrepülők kategóriája.
Molnár Virág, a Red Bull egyetemi marketingért felelős munkatársa (Fotó: Májer Csaba József)
„A háromállomásos magyarországi selejtezősorozat offline kategóriáinak öt-öt legjobbja az április 10-i, budapesti nemzeti döntőbe jut. A finálé első helyezettjei képviselhetik majd hazánkat a világdöntőben, amit az ikonikus salzburgi Hangar-7-ben rendeznek idén májusban” – tudtuk meg Molnár Virágtól, aki azt is elárulta, hogy a Széchenyi István Egyetem műszaki területeken tanuló hallgatói számára előny lehet a mérnöki előismeret, de ma már számos segédanyag lelhető fel az interneten, amely megfelelő alapokat ad a tökéletes papírrepülő meghajtogatásához.
Többféle technikával készültek a papírrepülők. (Fotó: Májer Csaba József)
A győri selejtező indulói nagy gonddal láttak hozzá a repülők elkészítéséhez, majd néhány próbadobás után élesben is letesztelték az alkotások röpképességét. Az eredmények magukért beszélnek, hiszen a legjobbak megközelítették a harminc méteres távolságot, és olyan is volt, akinek a „gépe” meghaladta a tíz másodperces levegőben töltött időt.
Leghosszabb repült táv:
1. 27,94 m Lájer Tamás
2. 26,60 m Tornyossy László
3. 25,91 m Aschenbrenner András
4. 25,41 m Sinkó Tamás
5. 24,54 m Maczkó Márton
Leghosszabb levegőben töltött idő:
1. 10,49 mp Sinkó Tamás
2. 9,51 mp Szabó Barnabás
3. 9,39 mp Pál Marcell
4. 8,93 mp Kiss Tibor
5. 8,10 mp Győri Gergely
Ők készülhetnek az országos döntőre.
Kapcsolódó cikkek
- A Széchenyi-egyetem két hallgatója is díjat nyert az Európai Unióval foglalkozó pályázaton
- A dubai világkiállításon mutatkozott be és talált új partnerekre a Széchenyi István Egyetem
- Továbbfejlesztett motorral várja a versenyszezont a SZEngine hallgatói csapat
- Tökéletesre csiszolt autóval törne élre a SZEnergy Team
- Drónokat fejleszt a Széchenyi István Egyetem új hallgatói csapata
- Ukrajnából menekült indiai hallgatókat fogadott be a Széchenyi István Egyetem
- A dobogót veszi célba a Széchenyi-egyetem Formula Student-csapata
- Adatgazdaság és jog: a Széchenyi István Egyetem is gazdagítja az adattárcát
- Sikerrel zárult az Országos Pénzügyi Esettanulmányi Verseny
- A jövő autóipari innovációját fejleszti a Széchenyi István Egyetemről indult startup
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az AI segítségével teszi hatékonyabbá az energetikai rendszerek felügyeletét a Ganz
Új, mesterséges intelligencia alapú szakértői megoldást fejlesztett ki a Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Kft. A Ganz Intelligent Solutions Expert System a villamosenergia-ipari eszközök, különösen teljesítmény transzformátorok, motorok és generátorok állapotfelméréséhez, diagnosztikájához és karbantartás ütemezéséhez nyújt digitális megoldást.
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.