Feltalálók, szabadalmak és innovációs erő nyújt versenyelőnyt a Siemensnek

forrás: Prím Online, 2022. április 12. 17:10

Szabadalmai alapján a Siemens számít a leginnovatívabb német cégnek. A vállalat az Európai Szabadalmi Hivatal 2021-es bejelentői rangsorában az ötödik helyre tornázta fel magát.

A 2021-es szabadalmi összesítésben emelkedő arányban szerepeltek az ipari dolgok internete (IIot) területéhez kapcsolódó újítások. A megelőző évhez képest a Siemens feltalálói körülbelül 6%-kal több szabadalmi bejelentést adtak be az Európai Szabadalmi Hivatalhoz, mellyel az ötödik helyet szerezte meg a vállalat.

 

Példaértékű innováció

A német társaságot egyúttal a Fast Company amerikai üzleti magazin a világ leginnovatívabb vállalatának ismerte el. A havonta megjelenő üzleti kiadvány a Siemens 2021-ben Marburgban (Németország) a BioNTech gyártóüzemének átalakításán végzett munkáját ismerte el kiemelkedő példaként, melynek köszönhetően kevesebb, mint felére csökkent az életmentő Covid-19 vakcinák gyártásához szükséges idő. Mikor a BioNTech arra készült, hogy marburgi gyártóüzemét a Covid-19 mRNS oltóanyag tömeggyártására szervezi át, a Siemenshez fordult. A Siemens öt hónap alatt képes volt befejezni a folyamat teljes digitalizálását. A gyártási dokumentációtól a fiolák méréséig – melyeket korábban manuálisan végeztek – a Siemens úgy korszerűsítette az üzemet, hogy évente akár 625 millió adagot is tudjon termelni.

 

 

Feltalálók elismerése

A Siemens 1995 óta évente odaítéli az „Év feltalálói” díjat a kutatás és fejlesztés terén kiemelkedő munkatársainak, akiknek találmányai jelentősen hozzájárulnak a cég sikeréhez.

 

2016 óta ezeket a díjakat a vállalaton kívüli kutatóknak is odaítélik. 2022 januárjában a leleményes kutatók megkapták az Év feltalálói 2021 címet. A találmányok a hidrogénüzemű vonatoktól a nagy mértékben megújuló forrásokból táplálkozó energiahálózatot stabilizáló okos megoldásokon át az olyan rákterápiáig terjednek, mely sokkal több beteg számára válik elérhetővé. 

 

Innovációs erő

A Siemens a 2021-es pénzügyi évben körülbelül 2500 szabadalmat nyújtott be világszerte, ebből 1720-at az Európai Szabadalmi Hivatalba. A vállalat munkatársai 4483 újításról számoltak be, mely mintegy 20 találmányt jelent munkanaponként. 

 

A technológiai vállalat tavaly árbevételének 7,8%-át költötte kutatásra-fejlesztésre, e területen mintegy 42 000 embert foglalkoztat, és ezzel közel megegyező számú, 43 400 szabadalommal rendelkezik. 

Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01