Az ABB és a Samsung közösen fejlesztenek holisztikus okosépület-technológiákat
Az ABB és a Samsung Electronics egy nemzetközi együttműködés keretében közös fejlesztésű technológiákat állít elő lakó- és kereskedelmi épületek számára az energiatakarékosság, az energiagazdálkodás, illetve az „Internet of Things” – IoT, azaz az okoseszközök terén is. Az épületek felelnek a világ éves széndioxid-kibocsátásának mintegy 40%-áért*, a két vállalat összefogása pedig olyan hosszú távú együttműködésre teremt lehetőséget, amely az intelligens technológia, az okos vezérlés és az okoseszközök fejlesztésére épül.
• A társulás célja olyan holisztikus energiakezelési megoldások fejlesztése, amelyek a lakó- és kereskedelmi épületekben is csökkentik a széndioxid-kibocsátást és az energiaköltséget
• Az együttműködés támogatja az ABB azon célkitűzését, hogy a lakók és ingatlantulajdonosok számára nyitott, platformokon átívelő technológiai megoldásokat nyújtson
• Az építőipari vállalatok és az ingatlanfejlesztők ezentúl egyszerűen, egyetlen helyen férhetnek hozzá a termékekhez és az értékesítés utáni támogatáshoz
A közös munka lehetővé teszi, hogy a Samsung és az ABB a vásárlók számára hozzáférést biztosítson az otthonautomatizációs technológiákhoz és az optimálisabb eszközkezeléshez, illetve támogassa a terhelésáthelyezést is. Az okosotthonokban a csatlakoztatott eszközök és berendezések a költség-, idő- és energiatakarékosság érdekében egy központi rendszeren keresztül irányíthatóak. A Samsung SmartThings alkalmazás és az ABB otthonautomatizációs megoldásainak csatlakoztatásával például a lakók saját eszközeiken, egyetlen alkalmazáson belül felügyelhetik és kezelhetik az összes háztartási készüléket, a füst- és gázérzékelőket, valamint az energiaellátási, biztonsági és kényelmi rendszereket is. Ha a háztartási eszközök, például a mosogatógépek és mosógépek működését csúcsidőn kívüli időszakra ütemezzük, azzal hozzájárulhatunk az áramhálózat optimalizációjához és az energiaköltségek csökkentéséhez.
Mike Mustapha, az ABB Smart Buildings elnöke így nyilatkozott a projektről: „Olyan jövőt vázolunk fel, amelyben a teljeskörűen integrált, holisztikus okosépület-technológiához való hozzáférés bővítése révén vásárlóink jelentősen csökkenthetik széndioxid-kibocsátásukat, mindemellett pedig nagyobb energiatakarékosságot érhetnek el. A Samsung Electronics élen jár a technológiai innováció terén, így a vállalattal folytatott együttműködés támogatja az ABB azon célkitűzését, hogy nyitott, platformokon átívelő technológiákkal egész épületeket kapcsoljon össze, illetve betekintést nyújthasson a teljes energiafogyasztásra vonatkozóan, így például az elektromos járművek töltésébe is. Ennek köszönhetően csökkenthetjük az épületek széndioxid-kibocsátását, illetve gördülékeny és színvonalas felhasználói élményt nyújthatunk.”
A vállalatok az otthonautomatizációs megoldások fejlesztése mellett kiterjesztik az együttműködést a Samsung Electronics fűtési, szellőztetési és légkondicionálási (HVAC) termékei és változó hűtőközeg-áramlással (VRF) működő hőmérséklet-szabályozó rendszerei, illetve az ABB HVAC kezelőrendszerei között a kereskedelmi és a többlakásos épületek számára.
Chanwoo Park, a Samsung Electronics IoT Business részlegének vezetője elmondta: „A két szolgáltató társulása megkönnyíti az építőipari vállalatok és ingatlanfejlesztők számára az okos épületekkel kapcsolatos projekteket. A megoldások egyetlen forrásból elérhetőek, így akár meglévő épületek korszerűsítéséről, akár új épületek tervezéséről van szó, partnereink biztosak lehetnek afelől, hogy termékeink integrálva, zökkenőmentesen működnek majd együtt. A kezdeményezés az értékesítés utáni szolgáltatás színvonalát is növeli, hiszen a teljes rendszer elérhetővé válik egy felületen keresztül.”
____________________
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB új, nagyméretű robotjai növelik a sebességet és a rugalmasságot az anyagmozgatásban
- Az ABB Robotika divíziójának új vezetője felvázolja a 2022-es legfontosabb robotikai trendeket
- Az ABB robotokat szállít a Scania új akkumulátor-összeszerelő üzemébe
- Az ABB és a HASCO előmozdítja az intelligens gyártást a kínai autóiparban
- A Samsung a SmartThings technológiával elhozza a csatlakoztatott élet korszakát
- Az új ABB OmniCore robotvezérlők gyorsabb és energiahatékonyabb gyártást kínálnak
- A gépjárműgyártásnak igazodnia kell a gyorsan változó és sokszínű hajtáslánc-mixhez
- Az ABB és a Zume felgyorsítja az egyszer használatos műanyagokról történő átállást
- A pandémia után a logisztikai ipar gyorsítja a robotokkal végzett automatizálást
- Az ABB Robotika üzletága tesztközpontot nyit
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.