3D nyomtatással lép a cipőgyártás a digitális jövőbe

forrás: Prím Online, 2022. április 19. 17:03

Gyártsanak alkatrészeket nagy sorozatban vagy egyetlen tételben készülő, egyedi termékeket, pótalkatrészeket, a vállalatok a lehető legnagyobb termelékenységre és rugalmasságra törekednek. Ipar 4.0-s megoldásokkal mindezt elérhetik, ehhez azonban folyamataikat – a gyártási és az informatikai technológia összekapcsolásával – digitalizálniuk és automatizálniuk kell. 

Hogy mindezt megkönnyítse, a Siemens – két partnerével, az EOS-szal és a DyeMansionnel közösen – digitalizációs, automatizálási, szelektív lézerszinterező és ipari utófeldolgozási megoldások értékláncát hozta létre az additív gyártás támogatásához.

 

 

A referencia architektúra a nagy volumenű sorozatgyártáshoz a műanyag alkatrészek ipari méretű lézerszinterezésére termett EOS P 500 platformot integrálja az automatizált gyártásba. Kis tételű, rendkívül rugalmas gyártáshoz pedig a megoldás a FORMIGA P 110-es rendszereket tartalmazza, amelyek az EOSPRINT integrációnak köszönhetően közvetlenül hozzáférnek a Siemens NX tervezőszoftveréhez. Az NX eszközeivel a felhasználók összetett rácsszerkezeteket tervezhetnek, és a lábbeli-alkalmazásban a létrehozott középtalp digitális ikertestvérén a cipő viselését is szimulálhatják. Ami az utófeldolgozást illeti, a DyeMansion a 3D nyomtatástól a kész termékig összehangolt, háromlépcsős munkafolyamattal teszi könnyűvé a skálázást a kisszériás vagy prototípusgyártástól az additív sorozatgyártásig. 

 

 

Az additív gyártóüzem automatizálásában kulcsszerephez jutnak a Siemens Simatic S7-1500 vezérlői, mivel a gépek zökkenőmentes integrációját a szabványosított interfészeken – különösen az OPC UA-n – keresztül zajló adatkommunikáció teszi lehetővé. Az integrált automatizációs megoldás az ipari informatikai környezetbe illeszkedik, ami gyors üzembe helyezést és piacra lépést, optimális kezelést és karbantartást biztosít. A vállalati informatikával való integráció további idő- és költségmegtakarítást eredményez, miközben a referencia architektúra bevezetésével a gyártó vállalatok a biztonság és a kibervédelem terén is nagy előrelépést tesznek.

 

A hőre lágyuló műanyagokat használó szelektív lézerszinterezés demóját az érdeklődők a Siemens erlangeni (Németország) Additive Manufacturing Experience Centerben tekinthetik meg.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01