3D nyomtatással lép a cipőgyártás a digitális jövőbe

forrás: Prím Online, 2022. április 19. 17:03

Gyártsanak alkatrészeket nagy sorozatban vagy egyetlen tételben készülő, egyedi termékeket, pótalkatrészeket, a vállalatok a lehető legnagyobb termelékenységre és rugalmasságra törekednek. Ipar 4.0-s megoldásokkal mindezt elérhetik, ehhez azonban folyamataikat – a gyártási és az informatikai technológia összekapcsolásával – digitalizálniuk és automatizálniuk kell. 

Hogy mindezt megkönnyítse, a Siemens – két partnerével, az EOS-szal és a DyeMansionnel közösen – digitalizációs, automatizálási, szelektív lézerszinterező és ipari utófeldolgozási megoldások értékláncát hozta létre az additív gyártás támogatásához.

 

 

A referencia architektúra a nagy volumenű sorozatgyártáshoz a műanyag alkatrészek ipari méretű lézerszinterezésére termett EOS P 500 platformot integrálja az automatizált gyártásba. Kis tételű, rendkívül rugalmas gyártáshoz pedig a megoldás a FORMIGA P 110-es rendszereket tartalmazza, amelyek az EOSPRINT integrációnak köszönhetően közvetlenül hozzáférnek a Siemens NX tervezőszoftveréhez. Az NX eszközeivel a felhasználók összetett rácsszerkezeteket tervezhetnek, és a lábbeli-alkalmazásban a létrehozott középtalp digitális ikertestvérén a cipő viselését is szimulálhatják. Ami az utófeldolgozást illeti, a DyeMansion a 3D nyomtatástól a kész termékig összehangolt, háromlépcsős munkafolyamattal teszi könnyűvé a skálázást a kisszériás vagy prototípusgyártástól az additív sorozatgyártásig. 

 

 

Az additív gyártóüzem automatizálásában kulcsszerephez jutnak a Siemens Simatic S7-1500 vezérlői, mivel a gépek zökkenőmentes integrációját a szabványosított interfészeken – különösen az OPC UA-n – keresztül zajló adatkommunikáció teszi lehetővé. Az integrált automatizációs megoldás az ipari informatikai környezetbe illeszkedik, ami gyors üzembe helyezést és piacra lépést, optimális kezelést és karbantartást biztosít. A vállalati informatikával való integráció további idő- és költségmegtakarítást eredményez, miközben a referencia architektúra bevezetésével a gyártó vállalatok a biztonság és a kibervédelem terén is nagy előrelépést tesznek.

 

A hőre lágyuló műanyagokat használó szelektív lézerszinterezés demóját az érdeklődők a Siemens erlangeni (Németország) Additive Manufacturing Experience Centerben tekinthetik meg.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban

A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.

2024. december 21. 16:47

A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne

Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.  

2024. december 21. 13:49

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az ázsiai autóipar lehagyta digitalizációban Európát

2024. december 21. 10:22

Új platform köti össze a vállalkozókat és partnereiket

2024. december 16. 13:25

CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja

2024. december 9. 16:46

Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód

2024. december 9. 11:32