A Seco Zöld Alapja már több mint egy évtizede ér el fenntarthatósági célokat
A Seco Tools 2012-ben létrehozta Zöld Befektetési Alapját, hogy ezzel járuljon hozzá a klímaváltozás visszaszorításához és a negatív környezeti hatás csökkentéséhez. A Zöld Alap azóta különböző fenntarthatósági projektekbe történő befektetést támogatott, amelyek mérsékelték a vállalat tevékenységeinek környezeti hatását.
2022-ben 10 millió svéd koronát fordítottak a hosszú távú vállalati célok finanszírozására, különösen arra, hogy a cég éghajlatra gyakorolt hatását több mint 50%-kal csökkentsék, és 2030-ra elérjék a 90%-os körkörösséget.
„A már több mint egy évtizede működő Zöld Alap fontos eszköze a Seco-nak a fenntarthatósági projektekbe való befektetés terén” – mondta Shaelyn Meyers, a Seco Tools fenntarthatósági szakértője. „Lehetővé teszi telephelyeink számára a környezetvédelmi befektetések ösztönzését, amelyeket korábban a hagyományos befektetési tényezők miatt nem tudtak volna prioritásként kezelni.”
Napelemrendszerek világszerte
A napelem projektek célja, hogy az elektromos hálózattól való függőség minimálisra csökkentése és a megújuló energiatermelés növelése révén mérsékeljék az éghajlatra gyakorolt hatást. A Zöld Alap olyan napelem projekteket támogatott, mint például egy áramhálózattól független napelemrendszer Dél-Afrikában, vagy az Egyesült Királyságban és Indiában működő értékesítési egység napelemrendszere.
Hővisszanyerés és újrafelhasználás
A másik módszer, amellyel a Seco csökkenteni tudja a vállalat éghajlatra gyakorolt hatását az, hogy kihasználja a gyártási folyamataiból származó hulladékhő előnyét. A Zöld Alap olyan fenntarthatósági projekteket támogat, amelyek növelik a hővisszanyerési rendszerek számát, és ezáltal elősegítik a körkörösséget.
A fagerstai központi telephelyen a hővisszanyerő rendszert levegőkompresszorokkal fogják bővíteni, hogy biztosítani lehessen a telephely fűtését, és ne kelljen a továbbiakban távhőt vásárolni. A telephely CO2-lábnyoma így a becslések szerint 28%-kal csökken.
Hulladék körkörösségi kezdeményezések
A Seco Tools a vállalat hulladék körkörösségének növelésére is törekszik, és mindent megtesz annak érdekében, hogy csökkentse a hulladékának szemétlerakó helyekre küldésével járó környezeti hatást. A Zöld Alap más projektek finanszírozására is fordított pénzt, például komposztálók létrehozására az egyesült királyságbeli telephelyén, valamint egy olyan fenntartható infrastruktúrára az összes telephelyén, amely a hulladék újrahasznosításra történő rendszerezését segíti.
Kapcsolódó cikkek
- A DACHSER először érte el a 7 milliárdos árbevételt
- Fokozza a termelést a Skeleton
- Fenntarthatóra hangolva
- A Microsofttól igazolt új kereskedelmi és marketingigazgatót a ViVeTech
- Az e-hulladékok több mint háromnegyedét hasznosítottuk újra tavaly
- A vállalati fenntarthatóságban is segít a mesterséges intelligencia
- 200 milliárd forintos kiberbiztonsági projekt tagja lett a Delta Systems
- Ilyen volt az ABB első negyedéve
- Föld Napja az LG-vel
- Új környezetvédelmi programot indít az Air France
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.