A Seco Zöld Alapja már több mint egy évtizede ér el fenntarthatósági célokat
A Seco Tools 2012-ben létrehozta Zöld Befektetési Alapját, hogy ezzel járuljon hozzá a klímaváltozás visszaszorításához és a negatív környezeti hatás csökkentéséhez. A Zöld Alap azóta különböző fenntarthatósági projektekbe történő befektetést támogatott, amelyek mérsékelték a vállalat tevékenységeinek környezeti hatását.
2022-ben 10 millió svéd koronát fordítottak a hosszú távú vállalati célok finanszírozására, különösen arra, hogy a cég éghajlatra gyakorolt hatását több mint 50%-kal csökkentsék, és 2030-ra elérjék a 90%-os körkörösséget.
„A már több mint egy évtizede működő Zöld Alap fontos eszköze a Seco-nak a fenntarthatósági projektekbe való befektetés terén” – mondta Shaelyn Meyers, a Seco Tools fenntarthatósági szakértője. „Lehetővé teszi telephelyeink számára a környezetvédelmi befektetések ösztönzését, amelyeket korábban a hagyományos befektetési tényezők miatt nem tudtak volna prioritásként kezelni.”
Napelemrendszerek világszerte
A napelem projektek célja, hogy az elektromos hálózattól való függőség minimálisra csökkentése és a megújuló energiatermelés növelése révén mérsékeljék az éghajlatra gyakorolt hatást. A Zöld Alap olyan napelem projekteket támogatott, mint például egy áramhálózattól független napelemrendszer Dél-Afrikában, vagy az Egyesült Királyságban és Indiában működő értékesítési egység napelemrendszere.
Hővisszanyerés és újrafelhasználás
A másik módszer, amellyel a Seco csökkenteni tudja a vállalat éghajlatra gyakorolt hatását az, hogy kihasználja a gyártási folyamataiból származó hulladékhő előnyét. A Zöld Alap olyan fenntarthatósági projekteket támogat, amelyek növelik a hővisszanyerési rendszerek számát, és ezáltal elősegítik a körkörösséget.
A fagerstai központi telephelyen a hővisszanyerő rendszert levegőkompresszorokkal fogják bővíteni, hogy biztosítani lehessen a telephely fűtését, és ne kelljen a továbbiakban távhőt vásárolni. A telephely CO2-lábnyoma így a becslések szerint 28%-kal csökken.
Hulladék körkörösségi kezdeményezések
A Seco Tools a vállalat hulladék körkörösségének növelésére is törekszik, és mindent megtesz annak érdekében, hogy csökkentse a hulladékának szemétlerakó helyekre küldésével járó környezeti hatást. A Zöld Alap más projektek finanszírozására is fordított pénzt, például komposztálók létrehozására az egyesült királyságbeli telephelyén, valamint egy olyan fenntartható infrastruktúrára az összes telephelyén, amely a hulladék újrahasznosításra történő rendszerezését segíti.
Kapcsolódó cikkek
- A DACHSER először érte el a 7 milliárdos árbevételt
- Fokozza a termelést a Skeleton
- Fenntarthatóra hangolva
- A Microsofttól igazolt új kereskedelmi és marketingigazgatót a ViVeTech
- Az e-hulladékok több mint háromnegyedét hasznosítottuk újra tavaly
- A vállalati fenntarthatóságban is segít a mesterséges intelligencia
- 200 milliárd forintos kiberbiztonsági projekt tagja lett a Delta Systems
- Ilyen volt az ABB első negyedéve
- Föld Napja az LG-vel
- Új környezetvédelmi programot indít az Air France
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.