Brutál forgalommal indult az első magyar decentralizált kriptotőzsde
Egy megbízható kriptotőzsde választása, mely támogatja a magyarországi ügyfeleket, van rajt elegendő likviditás, kereskedési pár, és extra funkció, nem könnyű feladat. Ám nem lehetetlen! Az első olyan magyar kriptotőzsde, amely decentralizált alapon működik, ráadásul még bányászathoz is használható, nemrég brutális forgalommal startolt el a piacon, ezzel is felkeltve a vevők érdeklődését.
Decentralizált, azaz központi szereplő nélküli kriptotőzsdét indított a leghíresebb magyar digitális pénz, a Hungarian Vizsla Inu (HVI) csapata. A VizslaSwap nevű új felületen végig a felhasználók birtokában maradnak az ott használt kriptovaluták, senki más nem rendelkezhet felettük. Mint kiderült, már az első napokban többszázezer dollár került elhelyezésre a poolokban, a VizslaSwap token piaci értéke pedig hamar meghaladta a félmilliárd forintot.
És hogy miért számít ekkora forgalom különlegesnek ezen a piacon?
“Mert nem egy bizonyos szervezet kezeli az emberek pénzét. A decentralizált tőzsdén nincs központi szereplő, akinek fennhatósága lenne a kriptovaluták felett. Itt végig az emberek kezében van a saját kriptovalutájuk” – mondta Pálmay Dániel, a VizslaSwap megalkotója, aki arról is beszélt, hogy véleménye szerint a magyarok mennyire nyitottak a kriptopiacra.
“Ahogy az egész világ, úgy a magyarok is érdeklődően állnak a dologhoz. Friss projektekben gondolkodnak, melyekben rugalmasan, még ha “kicsiben” is, de részt tudnak, és akarnak venni. Kereskedni bármilyen valutával lehet, amit a BNB Smart Chain rendszer támogat, stakelni (egy olyan folyamat, amely során a felhasználó a kriptovaluta tárcájában lévő eszközeinek egy részét zárolja, hogy ezzel a proof-of-stake blokklánc hálózat működését támogathassa) viszont csak azokat, akiket listázunk. Egyenlőre csak a partnertokenek ezek, de már jelentkeztek páran, hogy szeretnének listázódni. Célunk, hogy elérjük az ApeSwap, vagy a ShibaSwap szintjét. Ők hasonló módon indultak, mint mi, tehát reális a vágyunk, főleg mivel Közép-Európában egyediek vagyunk” – tette hozzá a szakember.
Kriptobányászat bányászgépek nélkül
A jövőnek tekintik a bányászgépmentes működést, amivel jelenleg Ethereumot és LiteCoint is lehet már „bányászni” a VizslaSwap Tokennel. Nem hiába híjuk bányászatnak, hiszen itt is blokkjutalmakra tehetünk szert és ami különösen érdekes, hogy jelenleg jobban megéri, mint a hagyományos módon.
Kapcsolódó cikkek
- A BitMEX elindította Spot Trading szolgáltatását
- Kevesebb mint a felére csökkent a kriptovaluták után fizetendő adó Magyarországon
- Hamarosan indul Magyarország első decentralizált kriptotőzsdéje
- Segítség érkezett a kriptovilág megértéséhez
- Roland Berger: Mindenkinek ki kell dolgoznia egy kriptogazdasági stratégiát
- Keresik 2022 legígéretesebb magyar blokkláncprojektjeit
- Bejelentették a vizslások: pénzt fognak égetni
- Mit keres egy bébi vizsla a tárcában?
- Mik azok az RSI botok?
- A Hungarian Vizsla Inu idei éve
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.