Az ABB folyamatirányító rendszert telepít Lengyelországban
Az ABB a Hyundai Engineeringgel és a Técnicas Reunidas-szal közösen kapott megbízást piacvezető folyamatirányító rendszerük (DCS), az ABB Ability System 800xA telepítésére a lengyelországi Plockban megvalósuló Olefin III komplexum területén. A PKN Orlen az ABB Ability System 800xA vezérlési architektúrát a fejlesztési megaprojekt egészébe integrálva képes lesz folyamatosan nyomon követni és elemezni az üzem termelékenységét, miközben valós időben maximalizálja az eszközteljesítményt, menedzseli az energiafelhasználást, biztosítja az előállított termékek minőségét és optimalizálja a folyamatok hatékonyságát.
Ennek az állandó adatfolyamnak a felhasználásával a cég – a terméktonnánkénti CO2-kibocsátás 30%-os csökkentésére irányuló célkitűzésével összhangban – pontosabb és megalapozottabb döntéseket tud majd hozni az energia minél hatékonyabb felhasználása érdekében. Ez a nyersanyag-felhasználás, az üzemi energiaszint, valamint a keletkező hulladék és melléktermékek szigorú ellenőrzését is magában foglalja.
„Fenntarthatósági stratégiánk része az is, hogy az ABB elkötelezetten támogatja ügyfeleit abban, hogy éves CO2-kibocsátásuk 2030-ig 100 megatonnával csökkenjen. Piaci ismereteinket és a komplex üzemi műveleteket szolgáló piacvezető DCS technológiánkat összekapcsolva segíteni tudunk a PKN Orlennek abban, hogy minél nagyobb legyen befektetésének megtérülése” – mondta Brandon Spencer, az ABB Energy Industries elnöke.
A DCS mellett az ABB számos olyan rendszert is szállít, amelyek célja, hogy a komplexum működése a lehető legbiztonságosabb legyen. Ilyen rendszer például a Burner Management System (BMS), az Emergency Shutdown System (ESD) és a High-Integrity Pressure Protection System (HIPPS). Mindezeket egy ipari kiberbiztonsági megoldás egészíti ki, melynek legfőbb feladata, hogy mérsékelje a komplexum ellen irányuló kiberfenyegetéseket.
Az olefinek képezik azt a szénből és hidrogénből álló alapvegyületet, amelyből a mindennapokban használt legkülönfélébb termékek, így tisztítószerek, higiéniai és gyógyászati termékek, azon belül is például a védőruhák és a maszkok előállításához felhasznált szintetikus szálak (PPE) készülnek. Szakértők 2020-ban az iparág globális piaci értékét 232,45 milliárd dollárra becsülték, és véleményük szerint évi 4,5%-os növekedési ráta mellett ez az érték 2028-ra eléri a 329,30 milliárd dollárt.* Ezt az exponenciális növekedést az egyre bővülő fogyasztói kereslet és a világ műanyagiparában tapasztalható mind nagyobb arányú felhasználás hajtja.
A projekt a tervek szerint 2024-ben fejeződik be, működését pedig 2025-ben kezdi meg. Az ütemezett teljesítés támogatására az ABB egyedi projektmegvalósítási módszertanát, az Adaptive Execution-t alkalmazza. Az Adaptive Execution a virtuális műszaki tervezést és a digitalizálást használja fel arra, hogy minden igényt kielégítő, szabványosított és agilis projektmenedzsment-élményt nyújtson valamennyi érintett és érdekelt félnek. Ennek a módszertannak a segítségével az ABB akár 30%-kal is csökkentheti a szállítási időt, 40%-kal a működés megkezdéséhez szükséges időt, és akár 40%-kal az automatizáláshoz kapcsolódó teljes tőkeköltséget.
______________
* Olefins Market – Industry Size, Share & Analysis, 2020-2028, Reports and Data.
Kapcsolódó cikkek
- A MAN és az ABB E-mobility felpörgeti az elektromobilitást
- Eszközadatok: A „csináld magad” a múlté
- A globális ipar felgyorsítja az energiahatékonysági beruházásokat
- Az ABB Robotics bemutatta a visszanyert tengeri műanyagot felhasználó kiskereskedelem jövőjét
- Az ABB Robotics bemutatja a világ első, robotfestésű, műalkotásnak minősülő “art car” autóját
- Az ABB támogatja a Shell globális EV-töltési törekvéseit
- Az ABB üdvözli az Európai Unió új, F-gázra vonatkozó javaslatát
- ABB segítséggel gyorsul az észak-balatoni vasútvonal
- Ilyen volt az ABB első negyedéve
- Az ABB és a Samsung közösen fejlesztenek holisztikus okosépület-technológiákat
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.