Raktárautomatizálás felsőfokon
A Mobile Industrial Robots (MiR) és az okos raktármegoldások vezető gyártója, a Modula egy teljesen automatizált rendszert fejlesztett ki, amely képes tárolni, komissiózni és mozgatni az árut raktárak, illetve gyárak vagy elosztó központok kijelölt területein, mindezt emberi közbeavatkozással, vagy anélkül is. Az Európában már debütált automata rendszer az Egyesült Államokban 2022 szeptemberén kerül bemutatásra a nyilvánosság előtt.
Az okos raktármegoldások vezető gyártója, a Modula, és az autonóm mobil robotok piacvezetője, a Mobile Industrial Robots (MiR) a közelmúltban bemutatta a közösen kifejlesztett, raktárakban, gyárakban és elosztó központokban történő anyagmozgatásra kialakított automatizált megoldását.
A különféle konfigurációktól függően a megoldás teljesen, vagy részben automatizálhatja az anyagmozgatás folyamatait. A konfigurációk a következőket tartalmazzák:
- Egyes munkadarabok félautomata komissiózása, melynek során az emberi kezelő egyesével kiválasztja a tételeket a Modula tárolóegységéből, és a MiR mobil robotjára helyezi azokat, amely önállóan a kijelölt területre, például a konszolidációs központba szállítja az árut.
- Kocsikkal történő félautomata komissiózás, ahol a kezelő több tételt is felvehet, amelyeket egy komissiózó állomásra helyez. A komissiózás befejezése után a MiR robot csatlakozik a komissiózó állomáshoz, és a kijelölt területre vontatja azt.
- A tételek egyesével való, teljesen automatizált komissiózása, mely során egy, a MiR robotokra szerelt robotkar kiveszi az egyes tételeket a Modula tárolóegységből, majd a robot könnyedén és biztonságosan a következő komissiózási zónába vagy konszolidációs területre szállítja az árut.
- Teljesen automatizált rekesz-komissiózás, mely során a MiR robotok egy testre szabott top modullal vannak felszerelve, amely közvetlenül a Modula függőleges emelő-moduljának (VLM) tálcájáról leemeli, vagy annak tálcájára helyezi a rekeszeket vagy ládákat, megkönnyítve a komissiózást és az újratöltést emberi beavatkozás nélkül.
- Teljes automatizálás raklapokkal, mely során a MiR robotok úgy vannak felszerelve, hogy nagyméretű és nehéz tételeket emeljenek le a Modula raklapokhoz készült VLM modelljéről.
A megoldás jelentős méretű megtakarítást tesz lehetővé mind időben, mind térben, növeli a termelékenységet és emeli az intralogisztika hatékonyságának szintjét. Massimiliano Gigli, a Modula vezérigazgatója szerint a munkahelyi biztonság és a munkavállalók elégedettsége is a Modula és a MiR közös megoldásának legfőbb előnyei közé tartozik.
„Az ismétlődő, fizikailag megerőltető és alapvetően veszélyes feladatok átvállalásával ez a rendszer jelentősen javítja a munkakörülményeket a raktárakban, gyárakban és elosztó központokban” – mondja Massimiliano Gigli. „A munkaerőhiánnyal szembesülve a raktározást, a komissiózást és az anyagmozgatást automatizálni kívánó vállalkozások amellett, hogy nagyobb termelékenységet érnek el, értékesebb felelősséget és biztonságosabb munkakörnyezetet tudnak kínálni alkalmazottaiknak.”
A moduláris és gyors telepítésre tervezett Modula és MiR rendszere kiválóan alkalmazható szinte bármilyen méretű és elrendezésű raktárban és elosztó központban. Ezzel megkönnyíti a fokozatos automatizálás menetét, lehetővé téve a vállalkozások számára, hogy saját tempójuk szerint alakítsák át folyamataikat.
A rendszer a telepítéstől számítva akár már 6-18 hónapon belül megtérítheti a befektetést.
A rendszert, amely az idei Németországban, Stuttgartban megrendezett LogiMAT szakmai kiállításon debütált, a Modula szeptemberben fogja bemutatni az amerikai közönségnek a Las Vegas Groceryshop 2022 expón.
Kapcsolódó cikkek
- Támogató technológiák a digitális ökoszisztéma kialakításában
- 52%-kal növekedett a MIR közép- és kelet- európai értékesítése
- Gördülékenyebb, intelligensebb és gyorsabb autonóm mobil robotokat ígér a MiR új szoftvere
- Hogyan segítenek az AMR-ek minimalizálni a pazarlást és maximalizálni a hatékonyságot?
- Virtuális Expo az autonóm mobil robotokról
- Mobil robotmegoldások növelik a termelékenységet a dán KKV-nál
- Az egyszerűbb programozhatóság a robotika közös célja
- 42%-kal növekedett 2021-ben a MiR autonóm mobil robot értékesítése
- Hogyan találjuk meg a vállalkozás számára leginkább megfelelő mobil robotot?
- Mobil robotok támogatják az okostévék összeszerelését is
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.