Nemzetközi agilis konferencia Budapesten
A UST amerikai nagyvállalat és a budapesti székhelyű Sprint Consulting 2022. szeptember 22–23-án egy új, hibrid, nemzetközi együttműködésen alapuló, angol nyelvű agilis konferenciát indítanak Agile Get-Together címmel, melynek Budapest ad otthont. A rendezvény platina fokozatú támogatója a Morgan Stanley.
Az esemény egy olyan új platformot teremt az agilis vezetők és gyakorlati szakemberek számára, amely lehetővé teszi, hogy megosszák egymással tapasztalataikat és tudásukat, illetve hogy megismerjék egymást és az agilis mozgalom újdonságait.
A hitelesség és az együttműködés jegyében szervezett konferencia a vállalati agilitásra és a transzformációra helyezi a hangsúlyt. A programban azonban sok olyan változatos téma is helyet kap, amely az agilitás jövőjéhez, az agilis szervezetek kultúrájához és vezetéséhez kapcsolódik. Az Agile Get-Together nem csak egy konferencia – közösségi élményt és tartalmas előadásokat szeretnénk nyújtani a résztvevőknek az agilis stratégiák, koncepciók, módszertanok és keretrendszerek megvalósításának sikereiről és küzdelmeiről.
A konferencia a Morgan Stanley, az UST és a Sprint Consulting egyedülálló együttműködését is képviseli, amelyek küldetése az agilis közösségek erősítése és támogatása határokon innen és túl.
Az eseményen Diana Larsen, Mary Poppendieck és Linda Rising vezető előadásai mellett mindkét napon számos lehetőség lesz a tudásmegosztásra akár előadás, workshop, vagy informális beszélgetés formájában.
A szervező cégek széleskörű tapasztalattal rendelkeznek az agilis coaching, képzés és az agilis transzformáció terén: az UST globális jelenlétével és a Sprint Consulting helyi (közép- és kelet-európai) közösségekben való részvételével egy „glokális” agilis eseményt szeretnének létrehozni, amely az agilis átalakulás első kézből szerzett tapasztalatait mutatja be: olyan történeteket, mint például Morgan Stanley agilis transzformációja.
Az esemény médiatámogatója többek között a világ egyik legnagyobb agilis közössége, az Agile Alliance, és továbbra is várjuk szponzorok, támogatók, önkéntesek jelentkezését is, akik valódi értéket látnak az agilis átalakulással kapcsolatos tapasztalataik megosztásában és egy szakértő közösségben. Az érdeklődők a rendezvény honlapján keresztül tudják felvenni a kapcsolatot a szervezőkkel.
Kapcsolódó cikkek
- Propaganda elleni védőoltás: Utazás!
- Inspire: Szuverenitás a felhőben, innovációk az űrből
- Ismét kockázatelemzőkkel és informatikusokkal sakkozott az olimpiára készülő női sakkválogatott
- A hatás mechanizmusát keresik az IVSZ MENTA 2022 előadói
- Négy hónapnyi apaszabadság és program a visszatérő szülőknek
- Nógrádi faluból egy globális bank informatikai központjába
- Startupok és nagyvállalatok: együtt sikeresebbek
- E-kereskedelmi Konferencia Visegrádon
- Ilyen lesz az e-kereskedelem jövője
- Ötödikek lettek a magyar lányok a matematikai diákolimpiáján
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.