Önálló életvitel minőségi körülmények között
A „Kőbe zárt zene” videosorozat pár perces filmalkotásai az építészet „csúcsait” fedezik fel szerte a világon, áttekintve egy-egy épület tervezését az elhelyezkedés, környezeti hatás, funkció és az új technológiák alkalmazása szempontjából.
A sorozat következő része a Sydney közelében lévő Casa Capace lakóegyüttest mutatja be, mely arra hívja fel a figyelmet, hogy az építészet jóval több a külső megjelenésnél. Ezek az épületek első ránézésre nem túl látványosak, de bizonyos értelemben egyedülállóak: a lakók minden igényének megfelelnek. A saját lakóingatlan létrehozásához olyan építész kell, aki személyiségével hitelesíti alkotását.
Az épületek tervezője Aaron Stevens, akinek minden vágya jó ügyeket szolgálni. Aaron felfogása szerint nem maga az épület a legfontosabb, hanem a benne élő emberek. Épületterveivel szeretné jókedvre deríteni a majdani lakókat és megteremteni a minőségi élet hangulatos tereit. A Casa Capace a legjobb példa erre. Az itt kialakított okosotthonok önálló életvitelt biztosítanak luxuskörülmények között, ami merőben más élményt nyújt, mint a hagyományos értelemben vett gondozó otthonok.
A századközépi modern stílus ihlette épületben a tervező a belső és külső terek összekapcsolására, az apró részletek és a nagy tömegek hangsúlyos megjelenítésére, valamint a színek, az anyagok, a felületek és a berendezési tárgyak megnyugtató harmóniájára helyezte a hangsúlyt. A letisztult külső mögött modern technológia rejtőzik, mely úgy segíti a lakók életét, hogy látható módon nem tolakodik be életterükbe.
Az ajtók, a redőnyök, a lámpák, a hőmérsékletszabályzók és az állítható magasságú munkalapok mindegyike, okostelefonról, laptopról, vagy éppen hangszórón keresztül működtethető, a lakók igényei szerint. Az automatizálásnak ezt a szintjét az ABB i-bus KNX technológiája teszi lehetővé. Mivel a rendszer nyílt forráskódú, különböző beszállítóktól vásárolt hardverelemekkel használható, azonban az egész mégis egyetlen közös szoftverplatformon működik.
Az ABB VoiceControl for KNX segítségével a lakók kedvenc hangasszisztensük segítségével működtethetik otthonukat. Az ABB más termékekkel is kivette részét az ingatlanfejlesztésből, többek között a fürdőszobákban elhelyezett jelenlétérzékelőkkel, vagy az ABB-Welcome kaputelefon-rendszerrel, hogy a lakók könnyen ellenőrizhessék, ki van odakint.
Az ABB villamossági termékei látják el árammal azokat az elsődleges rendszereket, amelyek e lakások működőképességét biztosítják. Aaron csapata szorosan együttműködött a megrendelő DPN Casa Capace-val a vonatkozó előírások és az akadálymentesítési követelmények betartása érdekében. Ha megnézzük az elkészült épületeket, nincs ember, aki megmondaná, hogy ilyen előírások vonatkoznak rájuk. Inkább csúcskategóriás dizájner otthonok érzetét keltik, amelyekben bárki szívesen lakna.
Komoly teljesítmény ez az épület, mely jól érzékelteti, hogy az építészet milyen erővel képes vonzó, funkcionális és kényelmes lakókörnyezetet teremteni, olyat, amelyben mindenki otthon érezheti magát.
A „Kőbe zárt zene” sorozat további részei ezen a linken tekinthetők meg.
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB megvásárolja a Siemens kisfeszültségű NEMA motorvállalatát
- Az ABB piacra dobja leggyorsabb öttengelyes delta robotját
- Az ABB új kábelkötegelője csökkenti a szennyeződés kockázatát
- Kanadában terjeszkedik a Chameleon Smart Home Zrt.
- Az ABB Red Dot-díjat nyert a FlexPacker ipari delta robotjáért
- Az ABB együttműködik a Microsofttal az energiahatékonyság terén
- Hetedik éve sikeres az ABB női esélyegyenlőséget célzó mentorprogramja
- ABB: Erős kereslet és jó működési teljesítmény
- Az LG csatlakozik a Connectivity Standards Alliance igazgatótanácsához
- Az ABB Ability digitális megoldásai segítenek a CERN-nek
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.