Csak a legszemfülesebbek kapnak támogatást a napelemes pályázat második ütemében

forrás: Prím Online, 2022. szeptember 18. 10:20

Valósággal elszabadult a kereslet a napelemek iránt a rezsiváltozások bejelentését követően, ami érezhető lesz a napelemes pályázat novemberre előrehozott második ütemében is. Miklovicz Péter, a Gordius Solutions Tender Kft. ügyvezetője elmondta, ezúttal kulcsfontosságú lesz a gyorsaság is, ugyanis most már a beadási sorrend is számít majd. Hozzátette, mindeközben az előző körben támogatói okiratot szerző pályázóknak is résen kell lenniük a projekt szakszerű megvalósítása érdekében, különben hiába a támogatói okirat, nem fogják tudni lehívni a megnyert összeget.

Soha nem volt még akkora az érdeklődés Magyarországon a napelemek iránt, mint napjainkban. A rezsicsökkentés finomhangolását követően rengetegen kezdtek el alternatív energiarendszerek után nézni, aminek egyik alappillére a napelemes szegmens. A kereslet mostanra olyan szinten túlnőtte a kínálatot, hogy egyes kereskedőknek le is kellett állniuk az értékesítéssel.

 

Ezt a piacra nehezedő nyomást erősítette a napelemes pályázat második üteme, aminek kezdetét a kormány döntése értelmében 2023 tavaszáról idén novemberre előrehozták. Miklovicz Péter, a Gordius Solutions Tender Kft. ügyvezetője emlékeztetett, az első körben 43 ezer kérelem érkezett be, ezek elbírálása most közeledik a végéhez, a mostani etap viszont egy jelentős pontban különbözik majd az előzőtől.

 

Miklovicz Péter

 

„Az első körben a kormányzati kommunikáció szerint minden, formai és tartalmi elvárásnak megfelelő kérelmet jóvá fognak hagyni, de olyan sok igénylés érkezett be, hogy a négy körös pályázatból hirtelen két körös lett. Ami nagy újdonság a november 28-án induló körben, hogy számítani fog a beadás sorrendje is. Itt már nem lehet arról beszélni, hogy mindenki nyer, csak a legszemfülesebbek kaphatnak majd támogatást” – figyelmeztetett a szakember.

 

A pályázatírás nem a kivitelező feladata

Miklovicz Péter arra is felhívta a figyelmet, hogy az első körben támogatói okiratot szerző több tízezer pályázó egyszerre zuhan majd rá a piacra, így azoknak sem szabad most hátradőlniük, akik már nyertek.

 

Emlékeztetett, az első felvonásban a kivitelezők önbizalomtól duzzadva a pályázatírást is bevállalták, de ma már jóval kevesebben vannak köztük, akik a nyertes pályázat megvalósításához kapcsolódó projektmenedzsmentet is hajlandóak a nyakukba venni. Éppen emiatt a pályázati projekt szakszerű megvalósítására érdemes szakértői gárda segítségét kérni, a projektmenedzsment ugyanis annyira bonyolult feladat, hogy laikusok számára számos buktatót rejt.

 

 

A több mint háromezeregyszáz lakossági ügyfél számára támogatást szerző Gordius Solutions Tender Kft. ügyvezetője közölte, minden érdeklődőnek azt tanácsolják, hogy megfelelő szaktudással és referenciával rendelkező kivitelezővel és pályázatíróval is vegyék fel a kapcsolatot, a kettő ugyanis különálló szakma és az ember akkor van a legnagyobb biztonságban, ha mindkét oldalról stabil a háttere.

 

Ami a második kört illeti, időben fel kell rá készülnie az érdeklődőknek, hiszen egyszerre 12 megyében nyílik majd meg a pályázati kiírás, ami bármilyen felkészült rendszert le tud terhelni

 

„Csak regisztrált kivitelezővel lehet benyújtani a pályázatot, így először is keresni kell egy szabad kapacitású szakembert, aki vállalja ezt a feladatot. Már ez sem lesz sétagalopp, mert a piac pesszimista a napelemes pályázat első szakaszának elhúzódása miatt és finoman szólva sem tolonganak az új ügyfelekért a kivitelezők. Inkább a már nyertes ügyfeleket veszik előre” – mutatott rá.

 

Miklovicz Péter végezetül szót ejtett arról is, egy átlagember számára az online pályázati felület megismerése is több napot vehet igénybe. Pedig az újranyitás napján elképzelhető, hogy csak percei lesznek mindenkinek, hogy feltöltsék a megfelelő dokumentumokat ahhoz, hogy reális esélye maradjon elnyerni a támogatást.

 

Kérdésre válaszolva elárulta, ők több tízezres igénylésre számítanak.

Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program

A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz. 

2024. november 17. 15:29

November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra

A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig. 

2024. november 7. 20:26

Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!                       

Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!

2024. november 5. 11:59

Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára

Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.

2024. november 2. 10:12

160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak

Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.

2024. október 22. 13:19

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01