Agrár- és egészséginnovációk mutatkoztak be Budapesten
Budapesten került sor a TOP 100 Media InnoInvest DemoDay 2022 rendezvényére, ahol számos hazai innovátor mutatkozott be a szakmai zsűri és a közönség előtt. A fejlesztések nagy része az agrár- és az egészségszektor területéről érkezett.
„A TOP 100 Media elkötelezett az ígéretes hazai innovációk irányába. Rendszeresen segítjük érvényesülésüket és támogatjuk a piacra jutásukat” – mondta Radván Sándor főszerkesztő.
Az egész napos eseményen közel 20 befektető és 30 innovátor vett részt. A hazai szakemberek és intézmények mellett a kínai és az amerikai piac is képviseltette magát. A nagy sikerű eseményt az innovációval kapcsolatos előadások és a díjátadók zárták.
Az innovátorok bemutatkozásai alapján az SBGK Ügyvédi Iroda és Szabadalmi Ügyvivői Iroda jóvoltából öt innováció részesült „Ígéretes innováció” elismerésben és az ezzel járó egy–egy órás ingyenes ügyvédi, illetve szabadalmi ügyvivői személyes konzultációs díjban:
- Dorogi Gábor (Centipede – automatizált 3D modellek CT felvételekből),
- Gallai Máté (Kuube – okos utcabútorok mindenhol),
- Pelczer Dóra (Artemis – menstruációs fájdalmat csillapító okosruha),
- Prof. Csikász-Nagy Attila Pitch: Keömley-Horváth Bence (Cytocast – személyre szabott sejtszimulátor),
- Lele Lajos és Mucsiné Dr. Hoffmann Anna (Alga-System – Spirulina alga előállítása).
Dr. Varga Miklós, Florida állami közjegyzője és startup-üzleti mentor három cég részére adott át díjat. A fődíjat, a díjmentes amerikai cégalapítást 3 millió forint értékben Kiss Balázs (Seyu – szelfis szurkolás) nyerte. Az egy–egy millió forint értékű különdíjak nyertesei: Gallai Máté (Kuube – okos utcabútorok mindenhol) és Tajti László (Clarabot – biztonságos, könnyen hozzáférhető, globális információmegosztó rendszerek).
Kapcsolódó cikkek
- K&H: lényegesen kevesebbet szánnak a cégek innovációra
- K&H: Az orosz-ukrán konfliktus egyelőre kevésbé befolyásolja a céges innovációt
- Világhírű Cloud és Big Data szakértő Magyarországon
- Elindult az LG nemzetközi innovációs versenye, várják a jelentkezőket
- Gyorsabb és hatékonyabb információcsere a közlekedésben résztvevők között
- Nagy szükség van a női vállalkozókra az egészségügyi innovációban
- Jöhetnek a merész ötletek – indul a Go Green
- A legnagyobb magyar vállalatok kivárásra játszanak az innovációban
- Harmincadszor ismerik el a legkiválóbb innovációs teljesítményeket
- Magyar innováció nyert ezüstérmet az év egyik legfontosabb egészségügyi startup versenyén
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.