ELTE-s siker az ICPC programozói versenyen
A legrégebbi és legnagyobb nemzetközi programozói verseny magyarországi fordulóján a dobogó mindhárom fokára az ELTE hallgatóiból álló csapatok állhattak fel. Ők vesznek majd részt a novemberi ljubljanai regionális döntőben.
A hazai egyetemek hallgatóiból álló 3 fős csapatoknak öt órájuk volt arra, hogy az összesen tizenhárom, algoritmizálási problémát tartalmazó feladatsorból minél többet megoldjanak. A versenyen nagy szerep jut a csapatmunkának és a kommunikációnak, mivel csapatonként mindössze egyetlen munkaállomás áll a versenyzők rendelkezésére a megoldások implementálásához.
A megmérettetésen összesen 36 csapat indult a BME, az ELTE és az SZTE képviseletében. A dobogó mindhárom fokára az ELTE csapatai állhattak fel: a PirosPaPrika (Gyimesi Péter, Szente Péter, Varga Péter) és a Hungary Team (Busa Máté, Deák Bence, Gáspár Attila) egyaránt 12 feladatot oldott meg, köztük a jobb időeredmény döntött az előbbi csapat javára. A bronzérmet az elsőévesekből álló Árvíztűrő Tükörfúrógép (Csizmadia Miklós, Dékány Csaba, Makrai-Kis Balázs) szerezte meg. Ez a három csapat képviselheti az ELTE-t a verseny közép-európai regionális fordulójában, mely hagyományosan az ICPC versenyek egyik legerősebb etapjának számít.
A versenynek az ELTE Informatikai Kar adott otthont, a szervezésért, a feladatsor összeállításáért és a technikai lebonyolításért Nikházy László, Németh Zsolt és Noszály Áron feleltek. A részletes eredmények és a kitűzött feladatok megtekinthetők az alábbi linken.
Az International Collegiate Programming Contest (ICPC) az 1970-es évek óta gyűjti össze a világ legjobb fiatal programozóit, a nagy presztízsű versenyen évente mintegy 50 ezer egyetemista vesz részt, a világ 111 országának 3 ezer egyetemét képviselve.
Kapcsolódó cikkek
- Megvannak a Gács András-díj díjazottjai
- Az ELTE hallgatója nyert a Multi-Agent versenyen
- Átadták az ELTE Informatikai Karán a megújult T@T Kuckót
- SZEnergy: A világ legjobbjai között a Széchenyi István Egyetem hallgatói versenycsapata
- Belépő a tudás közösségébe
- Közép-Európában egyedülálló kvantumprocesszor az ELTE-n
- Kvantumoptikai chipet vásárolt az ELTE
- Megjelent a Tisza-tó valaha készült legrészletesebb térképe
- Az ELTE InnoChange projektje 400 ezer eurós támogatást nyert
- Leltározó robot készül az ELTE-n
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.