Okoseszközök segítik a DACHSER-t a nemzetközi gyűjtőforgalomban
Intelligens nyomkövetők folyamatos telepítésével segíti 8500 db csereszekrénye útját az európai gyűjtőszállítmányozási hálózatán belül a DACHSER. A technológiai újításnak köszönhetően a csereszekrények – amelyekből a DACHSER magyarországi telephelyein több mint 260 db van forgalomban – útja valós időben követhető és az érkezési idők is pontosan kiszámíthatók. A logisztikai cég szállításirányítási rendszeréből származó útvonaladatokkal együtt egy központi felületen és térképen jelennek meg a tehergépkocsik és csereszekrények pozíciójának adatai. Az úgynevezett „telematikai táblák” teljesen új, innovatív lehetőségeket kínálnak a fuvarszervezéssel foglalkozó munkavállalók számára, és az ellátási lánc fokozott átláthatóságából is az ügyfelek is profitálnak.
A DACHSER a Deutsche Telekommal és más technológiai vállalatokkal együtt azon dolgozott, hogy intelligens nyomkövető eszközöket (STD) fejlesszenek ki csereszekrények minél eredményesebb használatára. Ezek az eszközök a Deutsche Telekom csúcskategóriás SIM-kártyáival vannak felszerelve és energiatakarékos, napelemes energiamodulokból, modern műholdas helymeghatározó technológiából (GPS, Galileo), valamint az új 5G/LPWAN-on (LTE-M) alapuló vezeték nélküli modulokból állnak. A holisztikus megoldást úgy alakították ki, hogy a csereszekrény karosszériájának teljes tizenkét éves élettartamára kitartson karbantartás nélkül.
„A valós idejű pozícióadatok és azok megjelenítésének kombinációjával áttörést értünk el a szállítmányok nyomon követésében és kezelésében az általános gyűjtőszállítmányozás világában” – mondta el Alexander Tonn, COO DACHSER Road Logistics.
A nemzetközi gyűjtőszállítmányozásból származó valós idejű pozícióadatok feldolgozása és megjelenítése a DACHSER alkalmazottai számára összesen öt speciális „telematikai táblán” keresztül valósulnak meg. A táblák nyomon követik a teljes forgalmat, és valós időben jeleníthetik meg a járművek vagy csereszekrények pontos helyét, így a telephelyek és az ügyfelek részletes számítást kaphatnak az egyes szállítmányok várható érkezési idejéről, ami megkönnyíti az átrakodást és a belföldi forgalom tervezését. Ezek a táblázatok bemutatják a visszatérő fuvarok további rakodási lehetőségeit is, ami optimalizálja a rakodási kapacitásokat. Az elkövetkező hónapokban az alkalmazás képes lesz az eseti fuvarfeladatokat végző tehergépjárművek GPS-adatainak megjelenítésére is egy speciálisan kifejlesztett Driver App segítségével.
„A valós idejű pozícióadatok és azok megjelenítésének kombinációjával áttörést értünk el a szállítmányok nyomon követésében és kezelésében az általános gyűjtőszállítmányozásban. Munkatársainkat támogatjuk a kapacitástervezésben, ami lehetővé teszi számukra a szállítás optimalizálását és az átrakodás hatékonyságának javítását. Ügyfeleink profitálnak abból, hogy az egyre korlátozottabb kapacitások ellenére is azt a minőséget tudjuk biztosítani számukra, amelyet a DACHSER-től elvárnak.” – fejtette ki Alexander Tonn, a DACHSER Road Logistics üzletágának vezetője.
A laboratóriumtól a gyakorlatig
A kitartó kutatási és fejlesztési munka meghozta gyümölcsét, sikerült elérni a robusztus és hosszú élettartamú, a gyűjtőszállításban meghatározó csereszekrények költséghatékony és megbízható nyomonkövetését. „Amikor megjelentek az LPWAN technológiák, nagyon korán elkezdtük tanulmányozni őket a DACHSER Enterprise Lab keretein belül, a Fraunhofer IML intézettel közösen együttműködve" – mondta Stefan Hohm, a DACHSER fejlesztési igazgatója. „A Deutsche Telekommal együtt ezt követően gyakorlatiassá tudtuk tenni az innovációt, és valódi hozzáadott értéket teremthettünk hálózatunk számára.”
Kapcsolódó cikkek
- Bemutatásra került a legújabb Logisztikai Évkönyv
- Európai szintű fulfillment központ nyílt a webáruházak számára Magyarországon
- Megújul a Trans-Sped flottája
- Nem lesz elég karácsonyi ajándék?
- Elindítja első, két vidéki várost összekötő gyűjtőjáratát a Dachser Magyarországon
- A Dachser üzembe helyezi első hidrogén üzemanyagcellás tehergépkocsiját
- Nagyot nőtt a Dachser a délkelet-európai régióban
- Budapestre érkezik a Dachser új selyemútja
- Folyamatos fejlődés útján a Trans-Sped
- Győrben nyitott új logisztikai központot a Raben
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia
Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől.
A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása
A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.