Az ELTE doktorandusza nyerte az idei Kuba Attila Díjat
Az ELTE Informatikai Karának doktorandusza az elismerést a Képfeldolgozók és Alakfelismerők Társasága gyulai konferenciáján vette át. A díjat a számítógépes képfeldolgozás, látás vagy alakfelismerés területén jelentős eredményt elért fiatal kutatók kaphatják.
A díjat a Képfeldolgozók és Alakfelismerők Társasága (KÉPAF) alapította Kuba Attila egyetemi tanár, a diszkrét tomográfia jeles kutatója emlékére. Az elismerésre kétévente lehet pályázni tudományos cikkel, a pályamunkákat öttagú bizottság szűri, majd a kiemelkedőnek ítélt munkákat a konferencián meg is hallgatja. A pályázók közül idén öten kerültek be a második körbe és tarthattak előadást a szakma legjelentősebb fórumán. Az előadásokra Gyulán, a Társaság XV. konferenciáján került sor, ahol a zsűri az ELTE doktoranduszát, Tóth Teklát ítélte a legjobbnak.
Tóth Tekla az ELTE IK Algoritmusok és Alkalmazásaik Tanszékén működő Geometriai Számítógépes Látás Kutatócsoport tagja. Témavezetője Hajder Levente, kutatási témája a multimodális (LiDAR-kamera) szenzorkalibráció. Doktori tanulmányai során számos szakmai konferencián tartott előadást, 8 hosszabb és 2 rövidebb konferenciacikket publikált, a KÉPAF felhívásra benyújtott, győztes pályamunkát (A Minimal Solution for Image-Based Sphere Estimation) elfogadta közlésre az International Journal of Computer Vision (IJCV) D1 besorolású folyóirat. Tóth Tekla 2022-ben Best Poster Award és Best Talk of the Session elismeréseket is elnyert hazai konferenciákon, emellett egy éven keresztül volt az ELTE IK Doktori Önkormányzatának elnöke.
Kapcsolódó cikkek
- Ugródeszka a csúcstechnológia világába
- Idén újabb rekordot ért el az e-Hód informatikai verseny
- Nyílt Nap az ELTE Informatikai Karán
- ELTE-s siker az ICPC programozói versenyen
- Interaktív pályaválasztó fesztivál középiskolásoknak
- Megvannak a Gács András-díj díjazottjai
- Az ELTE hallgatója nyert a Multi-Agent versenyen
- Átadták az ELTE Informatikai Karán a megújult T@T Kuckót
- Belépő a tudás közösségébe
- Közép-Európában egyedülálló kvantumprocesszor az ELTE-n
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az AI segítségével teszi hatékonyabbá az energetikai rendszerek felügyeletét a Ganz
Új, mesterséges intelligencia alapú szakértői megoldást fejlesztett ki a Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Kft. A Ganz Intelligent Solutions Expert System a villamosenergia-ipari eszközök, különösen teljesítmény transzformátorok, motorok és generátorok állapotfelméréséhez, diagnosztikájához és karbantartás ütemezéséhez nyújt digitális megoldást.
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.