Új eszközöket ad a jövő villamos hálózatának kialakításához a Schneider Electric

forrás: Prím Online, 2023. február 17. 09:54

Tovább bővítette a jövő villamos hálózatának kiépítését támogató portfólióját a Schneider Electric, a társaság a DISTRIBUTECH International 2023 rendezvényen mutatta be új megoldásait. A cég fejlesztései támogatják a közműszolgáltatókat a digitális átállás fokozatos megvalósításában. 

A közműszolgáltatók jelentős kihívásokkal néznek szembe a klímavészhelyzet, a szakemberhiány és az energiaválság miatt, a helyzetüket pedig tovább nehezíti keresleti oldalon a fogyasztói igények és magatartás forradalmi változása. A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat kibővítette portfólióját, hogy ezzel is támogassa a közműszolgáltatókat és ügyfeleiket a digitális átalakulásban az energia-értéklánc teljes egészén.

 

„Elkerülhetetlen az új, digitalizált energetikai környezetre történő átállás, ami azonban akadály helyett inkább lehetőséget jelent a közműszolgáltatók számára, hogy átalakítsák üzleti tevékenységüket a meglévő üzleti modelljeik újragondolásával, a pályázati források elnyerésével, valamint a keresleti és kínálati oldal digitalizálásával. Büszkék vagyunk arra, hogy robusztus és folyamatosan fejlődő portfóliónkkal megbízható partnerként szolgálhatunk a jövő villamos hálózatainak kialakítása felé vezető úton” – mondta el Gary Lawrence, a Schneider Electric „Power and Grid” üzletágának elnöke. 

 

 

Széleskörű megoldások a hálózat teljes életciklusának kezeléséhez

 

Mivel a közművek összetett hálózati, energiatermelési és energiaátalakítási kihívásokkal néznek szembe, a gyors innováció és az új megoldások agilis bevezetése segítik a szolgáltatókat abban, hogy már rövid távon is előnyöket érjenek el, miközben megalapozzák a hosszú távú elképzeléseket. A fokozatos, lépésről-lépésre történő átalakulás lehetővé teszi a közműszolgáltatók számára, hogy kicsiben kezdjenek és idővel egyre több területre terjesszék ki a digitalizációt azáltal, hogy kezdetben a legsürgetőbb fogyasztói igényekre és hálózati helyszínekre összpontosítanak ahelyett, hogy az egész rendszeren egyszerre vezetnének be új megoldásokat. 

 

A „Grid to Prosumer" megközelítés az elosztott energiaforrások (DER) menedzselésével kapcsolatos igényeket a vállalati technológiák és üzleti folyamatok egészére kiterjedően kezeli. Ez a fokozatosan, lépésről lépésre történő építkezés kezdődhet például a modellezéssel és szimulációval, majd fokozatosan ki lehet terjeszteni a legújabb, digitális eszközök használatát a helyzetfelismerés, az egyszerűsített optimalizálás, a fejlett optimalizálás és a piaci integráció felé.

Kulcsszavak: Schneider Electric

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban

A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.

2024. december 21. 16:47

A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne

Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.  

2024. december 21. 13:49

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az ázsiai autóipar lehagyta digitalizációban Európát

2024. december 21. 10:22

Új platform köti össze a vállalkozókat és partnereiket

2024. december 16. 13:25

CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja

2024. december 9. 16:46

Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód

2024. december 9. 11:32