A mélytengeri dróntechnológia az úszómedencékbe is megérkezett
A CHASING egy teljesen automatizáltan működő és költséghatékonyan üzemeltethető professzionális medencetisztító robotot jelentett be. A szabadalmaztatott technológiáknak köszönhetően a berendezés automatikusan érzékeli és követi a medence formáját, és nem csak az alját képes megtisztítani, hanem az oldalfalakat is.
Az ipari minőségű vízalatti robotok és drónok kutatás-fejlesztése, gyártása és értékesítése terén világelső vállalat, a CHASING, intelligens medencetisztító robotot dobott piacra. A vállalat professzionális használatra készült robottengeralattjáróit széles körben használják víz alatti felderítésben, halászatban, akvarisztikában, mentésben, hajótestek ellenőrzésben, tudományos kutatásban, vízvédelemben és vízerőművek karbantartásában.
Az uszodák, wellness központok, medence karbantartó vállalkozások, vagy magánfelhasználók számára fejlesztett CHASING CM600 automatikusan érzékeli a medence formájából adódó alakzatokat, falakat, lejtőket, lépcsőket, valamint képes odaszívni magát és megtisztítani a medence oldalfalát is, ami rendkívül kritikus rész a vízvonalakon kialakuló szennyeződések miatt. Hidrodinamikus kialakításnak köszönhetően nem kever örvényeket, nem kavarja fel a szennyeződést, nagyteljesítményű motorjai pedig akár 5000 óra működést tesznek lehetővé minimális karbantartás mellett.
A készülék dedikált mobil applikációval távolról is üzemeltethető, segítségével a medence tisztítása különösebb előképzettség nélkül is megoldható. Beállítható időzített takarítás, de akár egy kattintással visszahívható a medence szélére, így a kezelőnek nem kell bemennie érte a vízbe. A robot azon túl, hogy bármilyen alakú medencével elboldogul, az intelligens útvonaltervezésnek köszönhetően minden eddiginél energiahatékonyabb tisztítást tesz lehetővé.
Kapcsolódó cikkek
- A digitalizációhoz szükséges iparágnak is digitalizálnia kell
- Nem mindenkinek való a robotizáció, de nem lehet megkerülni
- Az ABB robotjai is beszállnak a COVID ellen folytatott küzdelembe
- A Valeo MiR robotokkal optimalizálja belső logisztikáját
- Magyarországon is kapható a világ első nyilvánosan értékesített professzionális robotkutyája
- Egy vállalat ma már nem csak a saját biztonságáért felel
- Megérkeztek Magyarországra a CHASING professzionális robot-tengeralattjárók
- Az elektronikai szektor az ipari robotika növekedésének mozgatórugója
- Az ABB ipari robotja segíti a Pécsi Tudományegyetem kutatási projektjeit
- Robotflottával növelte produktivitását az autóipari óriás
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Megújult a Telekom Hello Biznisz
A vállalkozások fontos szerepet játszanak a gazdaságban és a mindennapjainkban, hatásuk nagyobb, mint gondolnánk: előreviszik, tuningolják az országot. A Telekom megújult platformja éppen ezért a vállalkozások működését segíti.
Robotokat is épít az OMODA és JAECOO autók gyártója, a Chery Group
A vevők tájékoztatását végző asszisztens egy autószalonban, vagy éppen az idős és magányos emberek otthoni egészségügyi felügyeletét ellátó segítő – számos területen lehet alkalmazni Mornine-t, a Chery Group és az AIMOGA közös fejlesztésű humanoid robotját. A Chery idei innovációs konferenciáján megmutatta, hogy a robotok már most is milyen sokoldalúan támogathatják az embereket és a vállalkozásokat.
Együttműködik a Menedzserek Országos Szövetsége és a VOSZ
A Menedzserek Országos Szövetsége és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) ünnepélyesen aláírta stratégiai együttműködési szerződését, amely megerősíti a két szervezet közötti együttműködést a vállalkozásvezetők továbbképzése és oktatása terén.
Mobilitás és környezet: a jövőbe mutató járműiparról tartott konferenciát a Széchenyi-egyetem
Újabb állomásához érkezett a tizenegyedik éve megrendezett Felsőoktatási Társadalmi és Gazdasági Együttműködések Konferencia a győri Széchenyi István Egyetem Közúti és Vasúti Járművek Tanszéke, valamint Járműipari Kutatóközpontja szervezésében. A „Mobilitás és környezet” címet viselő kétnapos tudományos esemény idén a jövőformáló járműipari kutatásokra fókuszált.