Tűzvédelmi és mentési célokra fejlesztett négylábú robotplatformot a Unitree
A fogyasztói és ipari felhasználású bionikus robotok területén egyaránt vezető szerepet betöltő kínai Unitree Robotics professzionális tűzoltási, tűzmegelőzési, felderítési és mentési célú robotot mutatott be. A négylábú platform a katasztrófavédelem szinte bármely területén alkalmazható adatgyűjtési, felderítési és mentési feladatok ellátására.
A Unitree Robotics speciálisan tűzvédelmi és mentési célokra fejlesztett professzionális robotplatformot mutatott be. A távolról irányítható, kamerákkal felszerelt robotkutya segítségével a mentési munkálatokban résztvevő szakemberek számára gyúlékony, robbanásveszélyes, veszélyes vegyi- és radioaktív anyagok kiszivárgásának kockázata esetén is biztosított az helyszíni adatgyűjtés, és a valós idejű adatok alapján történő döntéstámogatás.
A Unitree B1 Fire Rescue modell bármilyen terepen, földúton, murvás, homokos, romos területen képes áthaladni, elkerüli a különféle akadályokat, 1,2 m-es mélységig vízben is tud dolgozni, valamint 20 kg rakományt is képes eljuttatni nehezen megközelíthető területekre. A modell felhasználási céltól függően különböző műszerekkel szerelhető, így mindig az alkalmazási területnek és az adott környezetnek megfelelő mérőberendezésekkel (3D képalkotásra használt LIDAR szenzorokkal, légszennyezettség-mérőkkel, panorámakamerákkal, hőkamerákkal, lézerszondákkal, vagy mintagyűjtés céljára használt robotkarokkal) egészíthető ki.
A Unitree Robotics a világon az egyik első vállalat, amely nagy teljesítményű négylábú robotokat hozott kereskedelmi forgalomba és világszerte vezető szerepet tölt be a kapcsolódó professzionális műszerek és berendezések értékesítésében. Termékeit olyan cégek és intézmények használják széles körben kutatási, oktatási, vagy ipari célokra mint a Berkeley University of California, Massachusetts Institute of Technology, a Stanford University, a The University of Tokyo, a Nanyang Tehnological University Singapore, a Honda Research Institute, a Google, a Facebook, az Amazon, az Nvidia, a Leica, vagy a DHL. Az Unitree robotjait Kínában számos városban használják katasztrófavédelmi szervek, illetve tűzoltóságok. Magyarországon az Unitree termékeket az INFUZE Robotics forgalmazza.
Kapcsolódó cikkek
- Robotkutya volt az idei biztonsági konferencia egyik sztárja
- Kapaszkodó 2.0: Esélyteremtés és élménytanulás robotprogramozással
- A mélytengeri dróntechnológia az úszómedencékbe is megérkezett
- A digitalizációhoz szükséges iparágnak is digitalizálnia kell
- Nem mindenkinek való a robotizáció, de nem lehet megkerülni
- Az ABB robotjai is beszállnak a COVID ellen folytatott küzdelembe
- A Valeo MiR robotokkal optimalizálja belső logisztikáját
- Magyarországon is kapható a világ első nyilvánosan értékesített professzionális robotkutyája
- Egy vállalat ma már nem csak a saját biztonságáért felel
- Az elektronikai szektor az ipari robotika növekedésének mozgatórugója
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Megújult a Telekom Hello Biznisz
A vállalkozások fontos szerepet játszanak a gazdaságban és a mindennapjainkban, hatásuk nagyobb, mint gondolnánk: előreviszik, tuningolják az országot. A Telekom megújult platformja éppen ezért a vállalkozások működését segíti.
Robotokat is épít az OMODA és JAECOO autók gyártója, a Chery Group
A vevők tájékoztatását végző asszisztens egy autószalonban, vagy éppen az idős és magányos emberek otthoni egészségügyi felügyeletét ellátó segítő – számos területen lehet alkalmazni Mornine-t, a Chery Group és az AIMOGA közös fejlesztésű humanoid robotját. A Chery idei innovációs konferenciáján megmutatta, hogy a robotok már most is milyen sokoldalúan támogathatják az embereket és a vállalkozásokat.
Együttműködik a Menedzserek Országos Szövetsége és a VOSZ
A Menedzserek Országos Szövetsége és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) ünnepélyesen aláírta stratégiai együttműködési szerződését, amely megerősíti a két szervezet közötti együttműködést a vállalkozásvezetők továbbképzése és oktatása terén.
Mobilitás és környezet: a jövőbe mutató járműiparról tartott konferenciát a Széchenyi-egyetem
Újabb állomásához érkezett a tizenegyedik éve megrendezett Felsőoktatási Társadalmi és Gazdasági Együttműködések Konferencia a győri Széchenyi István Egyetem Közúti és Vasúti Járművek Tanszéke, valamint Járműipari Kutatóközpontja szervezésében. A „Mobilitás és környezet” címet viselő kétnapos tudományos esemény idén a jövőformáló járműipari kutatásokra fókuszált.