A Hiventures befektetésével erősít a magyar piacon a DOME
Tűzvédelmi rendszerekkel foglalkozó vállalkozást vásárolt fel a DOME Group Hungary Zrt. az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures tőkefinanszírozásának köszönhetően. A hazai ingatlanüzemeltetési ágazat meghatározó szereplője piaci pozíciójának erősítése érdekében nemzetközi terjeszkedést és további akvizíciókat tervez.
Saját forrásait a Hiventures vállalati üzletágától érkező tőkefinanszírozással kiegészítve vásárolt fel egy szakspecialista vállalkozást az ingatlanüzemeltetéssel és létesítménygazdálkodással foglalkozó DOME, amely 2021 óta működik együtt az MFB Csoporthoz tartozó kockázati tőkealap-kezelővel. Az ügyletben a Hiventures passzív pénzügyi befektetőként vesz részt, tehát a napi operatív működésbe nem folyik bele, az együttműködés a tulajdonosok számára transzparensen és jól tervezhető módon került meghatározásra.
A tűzvédelmi rendszerekkel foglalkozó szakspecialista cég megvásárlásával olyan kompetenciával egészül ki a hazai integrált létesítményüzemeltetési piacon az ötödik legnagyobb szereplőnek számító DOME szolgáltatásportfóliója, amelyet korábban külső partnerekkel oldott meg. „Az ügylet optimálisan illeszkedik az elmúlt évek organikus, illetve több sikeres akvizíciónak köszönhető növekedésébe, amelyet a pandémia óta sokasodó kihívások sem tudtak megtörni” – emelte ki Décsi Gábor, a DOME vezérigazgatója. Hozzátette: a felvásárlással még magasabb színvonalon tudják kiszolgálni a már meglévő és új ügyfeleiket, akik között zömében nemzetközi nagyvállalatok, irodaépületek, bevásárlóközpontok, stratégiai szempontból is kiemelkedő jelentőséggel bíró ipari és logisztikai létesítmények tulajdonosai, illetve hasznosítói szerepelnek.
A létesítménygazdálkodási iparág sokszereplős, a magyar GDP mintegy 5 százalékát állítja elő, a foglalkoztatásból pedig hozzávetőlegesen 9 százalékot mondhat magáénak. A DOME elsődleges fókuszában ennek az iparágnak egy speciális alszegmense, az integrált létesítménygazdálkodási piac áll, amelynek 2020-as összesített árbevétele 175 milliárd forint volt. „Az integrált létesítménygazdálkodás esetében, ami a mi fő profilunk is, a méretgazdaságosság kiemelten fontos tényező az eredményesség növelésében. Éppen ezért nyitott szemmel járunk és keressük azokat a vállalkozásokat, amelyek mindkét fél számára előnyös feltételekkel megvalósuló felvásárlása révén, még tovább terjeszkedhetünk. A Hiventures-szel kötött együttműködésünknek kiemelt szerepe lesz a jövőbeni akvizíciók során is” – fogalmazta meg a DOME jövőképét a vezérigazgató.
„A DOME-mal közösen megvalósított ügyletünk kiváló példa arra, hogy a felvásárlásokon keresztül megcélzott dinamikus növekedéshez ideális pénzügyi eszközt jelent a tőkebefektetés. A Hiventures tőkefinanszírozási megoldásai az üzleti szempontok mellett a gazdaság élénkítésére is hangsúlyt fektetnek, ami a befektetési feltételekben iparági minimum hozamelvárást jelent, így segítve a növekedési célok hatékony elérését. Bízunk benne, hogy a professzionális létesítménygazdálkodási szolgáltatók térnyerésével végső soron a vállalatok hatékonyabb és eredményesebb működéséhez tudunk hozzájárulni, így hosszú távú pozitív hatást gyakorolhatunk a gazdaság további szereplőire is” – mondta Zsámboki Zoltán, a Hiventures vezérigazgató-helyettese.
A DOME akvizícióját tőkefinanszírozással támogatta az alapkezelő vállalati üzletága, amely hathatós segítséget nyújt a generációváltás, beruházás vagy éppen fúzió előtt álló hagyományos, érettebb vállalkozások számára. „A Hiventures-nél már a 2022-es évben is nagy hangsúlyt helyeztünk a vállalati üzletágra, a hagyományos vállalatok finanszírozási igényeire, 2023-ban pedig még nagyobb lendülettel folytatjuk a megkezdett munkát” – hangsúlyozta Zsámboki Zoltán, kiemelve: tavaly 17 milliárd forint, az elmúlt évek során összesen már 35 milliárd forint befektetést valósítottak meg, ezzel 30 fölé növelve vállalati partnereik számát. Az alapkezelő tehát jelentős szerepet vállal az összesen több mint 400 milliárd forint árbevételt elérő portfóliócégek életében, amelyek a magyar gazdaság gerincét képező kis- és középvállalkozások, valamint hazai nagyvállalatok közül kerülnek ki.
Kapcsolódó cikkek
- 435 milliárd forint árbevétel a tőkefinanszírozott magyar vállalkozásoknál
- Magyar startup nagyágyú vásárolja fel a Complytront
- 125 millió forint befektetést kapott a Vidarex
- Megoldás a megújuló energiák tárolására
- Energiahatékonysági tőkeprogramot indít a Hiventures
- Hosszútávú stratégiai partnerséget köt a Hiventures a Solar Markttal
- Újabb, 700 milliós tőkebevonással folytatódik az Oriana sztorija
- A hazai startupok ESG-felkészítésének nyitánya volt az idei Regional Startup and Innovation Day
- Havi 1 milliárd forint a magyar vállalatoknak
- Ingatlanpiaci fókusszal indít startup programot a Hiventures és a ProptechZoom
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.