Egységes platformot épít a Daimler Truck
Egységes mérnöki informatikai környezetet hoz létre a Daimler Truck a Siemens segítségével. A fejlesztésnek köszönhetően a teherjármű-és autóbusz gyártó integrálja csapatai munkafolyamatait és rendszereit a tervezés és a termék életciklusmenedzsment (PLM) terén.
A globális, felhőalapú együttműködésnek köszönhetően minden mérnöki munkafolyamat végponttól végpontig átláthatóvá válik, így a tervezés hatékonysága és agilitása is növelhető lesz.
A mostani együttműködéssel a Daimler Truck újabb mérföldkőhöz érkezett a Siemens portfólió bevezetésében, tavaly óta már a Simcenter élvonalbeli áramlástani numerikus szimulációs (CFD) megoldással javítja járműveinek aerodinamikai teljesítményét is.
Független vállalatként a Daimler Truck a digitalizáció útjára lépett, hogy a Daimler AG hagyományos rendszereit maga mögött hagyja, és a szállítmányozást intelligens IT megoldásokkal a fenntartható jövő felé vezesse. A gyártó határozott technológiai stratégiát dolgozott ki, amely elektromos és hidrogénmeghajtású járművek tervezésével a szénsemlegesség elérését célozza. Járműveit is egyre intelligensebbé teszi, digitális átalakulása például lehetővé teszi, hogy a szolgáltatások terén szintet lépve kamionjaihoz önvezérlést kínáljon.
A Daimler Truck világszerte több mint negyven kiemelt telephellyel és százezer főt meghaladó alkalmazotti létszámmal rendelkezik.
Kapcsolódó cikkek
- A felhő gyors és kényelmes, de hogyan lesz biztonságos?
- Szoftverfejlesztéssel termelik a pénzt, oktatásba fektetik
- Öt alkalommal lehet megnézni a Neumann-család relikviáit
- Mesterséges intelligencia a múzeumokban
- Talpraesett diákprogramozók és profi képzőművészek tisztelegtek Neumann János előtt Szekszárdon
- Kis és közepes méretű épületek intelligensebb és egyszerűbb kezelése
- A VISZ tisztújító közgyűlése bizalmat szavazott az eddigi vezetésének
- Sajtódíjat indít a Siemens
- Felhőpiac: közel négyszeres növekedés a Baltikumban és Kelet-Európában az évtized végére
- Siemens technológiával automatizálja abroncsgyárait a Continental
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.