Ma a Logisztika Napját ünnepeljük
Idén április 20-án, azaz ma van a Logisztika Napja. Az esemény Németországban már több mint másfél évtizedes múlttal rendelkezik, hazánk pedig 11 éve csatlakozott először a kezdeményezéshez. Az alkalomból adódóan számos programmal találkozhatnak évről évre ilyenkor a logisztika iránt érdeklődők.
Németországban 2007-től ünneplik a Logisztika Napját. A Német Logisztikai Társaság (BVL) kezdeményezéséhez hazánk 2012-ben csatlakozott először, melynek köszönhetően már több mint egy évtizede Magyarországon is számos programmal találkozhatnak ilyenkor a logisztika iránt érdeklődők. A szervezésben ráadásul nemcsak szakmai szervezetek, hanem piaci szereplők is rendszerint aktív szerepet vállalnak.
A Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) idén is készült az eseményre
„Nálunk nemcsak a Logisztika Napjakor, hanem az év folyamán több alkalommal is találhatnak logisztikai eseményeket a terület iránt érdeklődők. Azonban természetesen mi is készültünk a jeles alkalomra, amelynek keretein belül idén vidéki programok kerültek megszervezésre” – mondta Dr. Doór Zoltán, a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) elnöke.
A Logisztika Napja alkalmából április 18-án az Egyesület tagjainak lehetősége nyílt ellátogatni a tavaly októberben átadott fényeslitkei East-West Gate (EWG) intermodális terminálra, ahol megtekinthették a legmodernebb technológiákat alkalmazó logisztikai központ innovációit. A rendezvényen Tálosi János, az East-West Intermodális Logisztikai Zrt. vezérigazgatója mutatta be, hogyan irányítják az átrakodást végző darukat Európában egyedülálló módon az 5G technológia segítségével, távoli biztonságos munkaállomásokról. A rendezvényen részt vett a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) partnere, a Békéscsabai Szakképzési Centrum Kemény Gábor Technikum is. A program részeként így a fiatalabb generáció képviselőinek is lehetősége nyílt betekintést nyerni hazánk egyik kiemelkedő logisztikai termináljának működésébe.
„A Technikum is nagy hangsúlyt fektet a naprakész logisztikai ismeretek átadására, valamint az innovatív megoldások bemutatására, ezekben pedig közösek az elképzeléseink” – hangsúlyozta a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) elnöke.
A Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) ugyanis rendszerint több száz Felsőfokú Logisztikai Menedzsert képez évente. A sok esetben havonta induló képzés sikerét az is alátámasztja, hogy már több évtizedes múlttal rendelkezik, valamint személyes és online változatára is folyamatos az érdeklődés.
„Az oktatások során fontos szerepet kap a piaci igényekre való gyors reagálás, a hiánypótló ismeretek átadása, valamint ezek jól használhatósága a mindennapok során” – tette hozzá Dr. Doór Zoltán.
A szervezet ráadásul a Felsőfokú Logisztikai Menedzser képzés mellett több tréninget is kínál, valamint vállalatok részére gyakran egyéni igényekre szabott oktatások lebonyolítását is vállalja. Dr. Doór Zoltán a Logisztika Napja kapcsán még azt is kiemelte, hogy ilyenkor jellemzően számos további érdekes programot is találhatnak az érdeklődők országszerte. Ilyen idén az MTA Szegedi Akadémiai Bizottság Logisztika Napjára megszervezett ülése is, amelynek témái között az idén 33 éves Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) tevékenysége is megjelenik.
Kapcsolódó cikkek
- A Raben Group is jelen lesz az idei Transport Logistic kiállításon
- Együttműködési megállapodást kötött a Magyar Logisztikai Egyesület és a Trenkwalder
- Az innováció már-már tradíció a logisztikában
- Robotokkal és raktárakkal fejleszt a logisztikai nagyvállalat
- Trendek a logisztikában
- A Palletways négy éve indította el magyarországi hálózatát
- Okoseszközök segítik a DACHSER-t a nemzetközi gyűjtőforgalomban
- Bemutatásra került a legújabb Logisztikai Évkönyv
- Európai szintű fulfillment központ nyílt a webáruházak számára Magyarországon
- Mélypontra esett az európai logisztikai kínálat
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új vezetőt kap az EIT InnoEnergy
Mikołaj Budzanowski lett az EIT InnoEnergy Közép-Európa új vezérigazgatója. A 2025 januárjában hatályba lépő stratégiai kinevezés célja, hogy a fenntartható energetikai fejlesztések mellett elkötelezett szervezet növelje a szerepét a tiszta technológiák közép-európai elterjesztésében és felgyorsítsa az energetikai átmenetet ebben a régióban.
Újra platina minősítést szerzett a Bridgestone
A Bridgestone EMEA 2024-ben már a negyedik egymást követő évben nyerte el a vezető globális fenntarthatósági értékelő platform, az EcoVadis legmagasabb, „platina” minősítését, amellyel a világszerte értékelt mintegy 130 000 vállalat közül a legjobb egy százalékba került.
Téli szünet nyelvleckékkel? Ezért éri meg napi 20 percet rászánni
A téli szünet elsősorban a pihenésről és a feltöltődésről szól, de rendszeres, rövid, intenzív tanulás beiktatásával a diákok könnyen szinten tarthatják a tudásukat, különösen az idegen nyelvek területén.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.
Új fejezet a Galaxy AI fejlesztéseinek történetében
A Samsung új szintre emeli a mobilélményeket a Galaxy eszközök mesterséges intelligenciával támogatott személyre szabhatóságával. Az adatvédelemre épülő One UI 7 szoftverfrissítés és az új Now Bar funkció a hatékonyság mellett könnyebben kezelhető mindennapokat is ígér. Az AI-alapú újítások pedig úgy segíthetnek a felhasználóknak, hogy közben megőrzik a személyes adataik biztonságát.