Innovatív technológia forradalmasítja a 3D mérést
Az ipari automatizálástól az autonóm járműveken át a gondozórobotokig a jövő kihívásainak megoldásához nagy teljesítményű 3D szenzorokra lesz szükség, amelyek gyorsan, átfogóan és milliméteres pontossággal térképezik fel a környezetüket. A Pepperl+Fuchs és a Fraunhofer Institute for Silicon Technology ISIT technológiai innovációja maximális pontosságot és teljesítmény elérését teszi lehetővé – rendkívüli költséghatékonyság mellett. A nagy teljesítményű távolságmérési technológiát most először kombinálják a MEMS technológiával. Ez adja az R3000 3-D LiDAR/MEMS érzékelő alapját, amit terméktanulmányként mutatnak be a 2023-as Hannover Messe kiállításon.
Két technológia előnyeinek egyesítése
A 3D mérés a Pulse Ranging Technology (PRT) technológián alapul, ami egy, a Pepperl+Fuchs által kifejlesztett, sokféle követelménynek megfelelően méretezhető távolságmérési módszer. A másodpercenkénti több mint 250 000 kibocsátott lézerimpulzus alapján milliméteres pontossággal mér néhány centimétertől több száz méterig terjedő távolságokat. Hatékonyan elnyomja a környezeti fényt és más környezeti hatásokat. Ennek eredményeként a PRT gyors, pontos és megbízható mérési eredményeket biztosít.
A harmadik dimenzió elérése érdekében a Pepperl+Fuchs az R3000 terméktanulmány részeként első ízben egyesíti a PRT-t a Fraunhofer ISIT mikroelektromechanikus rendszerével: egy kicsi, gazdaságos és mechanikailag robusztus MEMS tükröt épített be az érzékelőbe.
A piezoelektromosan hajtott alkatrész mozgása révén a kibocsátott lézersugár két tengelyben 40° x 30°-kal eltérül. A hagyományos 3D érzékelőkkel ellentétben a mérési folyamat során nem jön létre pixelrács. Az R3000 ehelyett különösen kicsi fényfoltot és zökkenőmentes szkennelést használ, hogy rendkívül nagy felbontású 3D pontfelhőket állítson elő kivételes részletességgel.
Az R3000 3D LiDAR/MEMS érzékelő
Intuitív kezelés az intelligens felhasználói útmutatóval
Annak érdekében, hogy az ember és a gép közötti kommunikáció a lehető legegyszerűbb legyen, az R3000-et kiegészítő funkciókkal látták el. Az érzékelő nem csak egy 3D pontfelhőt, hanem egy szuperponált intenzitású képet is létrehoz, amely képes megjeleníteni a képsort, ezáltal pedig megkönnyíti a programozást és a működést. Ezen kívül minden mérési pont megjeleníthető látható lézersugárral. A szinkron lézerprojektor lehetővé teszi az R3000 további szerszámok nélküli pontos beigazítását és beállítását, egyszerű üzembe helyezést biztosítva. Ez a funkció többek között a felhasználó és a kiszolgáló robot közötti interakciót is lehetővé teszi.
A kompakt és költséghatékony R3000 nagy teljesítményű 3D mérést tesz lehetővé
Hatékony 3D mérés a jövő automatizálási technikájához
Innovatív technológiájával az R3000 LiDAR/MEMS érzékelő forradalmasítja az összetett automatizálási feladatokat. Az ismeretlen környezetek precíz 3D képei elengedhetetlenek az autonóm járművek következő generációjához – az ipari vezető nélküli szállítórendszerektől a nyugdíjasok és idősek otthonában lévő automatizált betegmozgatásig.
A beépített MEMS tükör mozgásával a lézersugár két tengelyben eltéríthető.
A PRT és a MEMS kombinációjával az ilyen összetett, dinamikus képsorok is valós időben, részletesen rögzíthetők. Ez egy átfogó adatbázist hoz létre a teljesen új, mesterséges intelligencia (AI) eszközökkel végzett értékelésekhez. Kompakt és költséghatékony érzékelőként az R3000 nagy pontosságú 3D mérések elvégzését teszi lehetővé az alkalmazások széles körében. A fejlett algoritmusokkal kombinálva az érzékelő nagymértékben előmozdítja a fejlődést az autonóm járművek és a kiszolgáló robotika területén – nem csak a gyártóüzemekben, kórházakban vagy idősotthonokban, hanem az élet minden területén.
A precíz szkennelésnek köszönhetően ultranagy felbontású 3D pontfelhők jönnek létre
Kapcsolódó cikkek
- Gyújtószikramentes mobileszköz-ökoszisztéma minden okosgyári koncepcióhoz
- Hidrogén: az energiaátmenet kulcsa
- Okoseszközök a veszélyes területek digitalizálásához
- 3D modellezés, robotika, VR a pedagógusképzésben az Apor Vilmos Katolikus Főiskolán
- Egy platform számos feladathoz
- Robbanásbiztos megoldások az intelligens gyártáshoz
- Ismerje meg a hibrid automatizálást
- Robotikai eszközök teszik biztonságosabbá a 3D-s gyártási folyamatokat
- Lehet-e a CAD-modell az Ipar 4.0 jövője?
- Számítógépes játék segíti a személyre szabott mozgásszervi diagnosztikát
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.