Kapcsolatépítő rendezvénysorozatot indított a PlanRadar
A súlyos gondokkal, a termelési volumen és a megrendelési állomány visszaesésével küszködő hazai építőipari szereplők közül egyre többen ismerik fel, hogy a nehézségek áthidalásában, a teljesítmény és a hatékonyság növelésében meghatározó szerepe van a munkafolyamatok átfogó digitalizációjának.
Az építőipari szoftverét a világ számos fejlett piacán, köztük Magyarországon már három éve forgalmazó bécsi székhelyű cég, a PlanRadar azért indította el kapcsolatépítő rendezvénysorozatát, hogy a szakma képviselői első kézből, a felhasználók már megszerzett tapasztalatai alapján ismerjék meg a korszerű megoldások kínálta lehetőségeket működésük optimalizálásra, a hatékonyság növelésére. Az első, budapesti állomáson a PlanRadar bemutatkozása mellett a soproni székhelyű, jellemzően élelmiszeripari beruházásoknál műszaki ellenőrzési feladatokat ellátó vállalkozás, az Eurokonzol Kft. képviselője mutatta be a szoftver használatával elért eredményeket a szakmai közönségnek.
Az építőiparban kulcskérdés, hogy egy adott feladatot mennyi idő alatt lehet elvégezni. Így nem csoda, ha a közönség soraiban sokan felkapták a fejüket, amikor az Eurokonzol Kft. műszaki ellenőre, Balczó Gáspár előadásában azt mondta, a PlanRadar használatának köszönhetően van olyan munkafázis a cég életében, amelyet a korábbi 2-3 óra alatt 30 perc alatt meg lehet oldani. Példaként a helyszíni jelentések összeállítását, egységes keretbe rendezését hozta fel. Az időnyerseség azonban csak egyike a szoftverhasználat számos előnyének az építőiparban.
Mint az a szakember előadásából kiderült, a digitalizáció jelentősen lerövidíti az irodai tevékenységre, a munkafolyamatok dokumentálásra szánt időt, javítja a terepmunka hatékonyságát, a sokszor költségesnek bizonyuló hibák, hiányosságok valós idejű kiszűrését, elkerülését vagy éppen gyors javítását szolgáló információcserét a kivitelezőkkel, alvállalkozókkal. A szoftver egységes, könnyen kezelhető platformon biztosítja a feladatok minden résztvevő számára pontosan követhető ütemezését, utólag is nyomon követhető módon rögzíti a felelősségi köröket. Balczó Gáspár a számos gyakorlati példát bemutató ismertetőjében azt is elmondta, az Eurokonzol Kft.-nél számos szoftvert teszteltek, míg végül 2021 decemberében a PlanRadar mellett döntöttek. Az azóta eltelt időszakban 12 még futó és 8 befejezett projektben használták a terméket, amelyet a bécsi székhelyű cég szakemberei az igényeikhez, észrevételeikhez alkalmazkodva folyamatosan fejlesztenek.
A folyamatos megújulást jól mutatja, hogy Dancs Balázs, a PlanRadar magyarországi csapatának tagja hosszasan sorolta az elkövetkező időszakban tervezett változásokat, amelyek közül kiemelkedik a Dokumentum Management (DMS), a naptárnézet és a különösen a terepen dolgozók munkáját megkönnyítő GPS térképnézet fejlesztése, a 360 fokos térkamera funkció a tervrajzokra rajzolás és írás lehetőségének kidolgozása.
„A most elindított Kapcsolatépítő rendezvénysorozattal az a célunk, hogy a jelenlegi és jövőbeli partnereinknek lehetőséget, fórumot biztosítsunk az építőipari szoftverek felhasználásával kapcsolatos tapasztalatok közvetlen megosztására, a közös gondolkodásra, a fejlődési irányok meghatározására” – foglalta össze a kezdeményezés célját Dancs Balázs.
Az ágazat előtt álló nehézségeket jól mutatja, hogy a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adatai* szerint 2023 februárjában az építőipari termelés volumene 11,8 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól, amiben a bázisidőszaki magas kibocsátás is szerepet játszott. Intő jel, hogy a megkötött új szerződések volumene 44,4, ezen belül az épületek építésére kötött szerződéseké 36,6, az egyéb építmények építésére vonatkozóké 49,7 százalékkal esett vissza. A kiutat a hatékonyság, a termelékenység növelése jelenti, amelynek egyik jól bevált és Magyarországon is elérhető eszköze a digitalizáció.
________________________
* Forrás: KSH https://www.ksh.hu/gyorstajekoztatok/epi/epi2302.html
Kapcsolódó cikkek
- Virtuális PLC-vel teszi rugalmassá az automatizálást a Siemens
- Százezer milliárd dollárt hoz a digitalizáció a következő évtizedben
- Új funkcióval bővült a magyar építőipari szereplők életét megkönnyítő szoftver
- Az autóipar megmutatja, hogyan kell a gyártást digitalizálni
- Robbanás előtt a vállalati automatizáció
- A 18-21 évesek fele nem érti mi a mesterséges intelligencia
- A digitalizáció 7 előnye a szervezetek számára
- Így teheti hatékonyabbá a mobilkommunikáció és az 5G az energiaszolgáltatókat és a közműveket
- Elindult a Telekom kkv-knak szóló Digitalizációs Tanácsadás programja
- A konyhai digitalizáció elősegítheti a jó higiénés gyakorlatot
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.