Ipar 4.0 szakmai éremmel díjazták a Delta Systems Kft.-t
A Delta Systems Kft. kapta idén az Ipar 4.0 szakmai érmet, melyet a „Kutatás és innováció a zöld átállás szolgálatában” című hibrid konferencián Dr. Hankó Balázs, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkára adott át. Az „Ipar 4.0 digitalizációs technológiát sikeresen bevezető, illetve egyéb jelentős, kapcsolódó innovatív tevékenységet megvalósító kis- vagy középvállalkozás” szakmai érmét a Delta Technologies 100%-os tulajdonában álló leányvállalata olyan projektekkel érdemelte ki, amelyekkel a hazai kis és középvállalkozások ellátási láncának nyomonkövethetőségét, termelési hatékonyságát és értékesítési jövedelmezőségét egyedi digitális megoldásokkal fejlesztette.
A harmadik alkalommal odaítélt Ipar 4.0 érmekkel olyan kkv-kat és nagyvállalatokat díjaztak, amelyek az Ipar 4.0 területén értek el sikereket digitális technológiák alkalmazásával és innovatív megoldásokkal. Emellett díjazták az oktatási, képzési programot megvalósító, valamint a kutatást, fejlesztést vagy innovációt megvalósító szervezeteket.
A Delta Systems pályázatában három olyan projektet mutatott be, amelyek az ipar és az agrár-élelmiszeripar területén olyan egyedi vállalati digitalizációs projekteket valósítottak meg, amelyekkel hatékonyabbá vált például az áruk nyomon követhetősége, leltározása, a logisztikai tervezés, a terményminőség védelme és az élelmiszerbiztonság is, melyekkel a vállalatok hatékonysága és jövedelmezősége is növekedett. A projektek megvalósítása során többek között automatizációt, mesterséges intelligenciát, gépi látásmódot alkalmazó szenzorokat és egyéb eszközöket, szoftvereket alkalmaztak az egyedi igényekhez tartozó megoldásokban.
„Nagy megtiszteltetés számunkra az Ipar 4.0 érem, hiszen ez is bizonyítja, hogy rendszerintegrátorként fontos szerepünk, sőt felelősségünk van a hazai kis- és középvállalkozások digitalizációjában. A mostani pályázatunkban a legutóbbi ipari és az agrár-élelmiszeripari projektjeinknek közül választottunk, ugyanakkor ügyfeleinknek nem csak ebben a szegmensben vannak. Az Ipar 4.0-t leginkább kiaknázó autóipartól a logisztikán át a teljes gazdasági digitalizációban valódi, egyedi digitális megoldásokat nyújtunk a vállalatoknak” – mondta a díjátadót követően Vidra László, a Delta Systems Kft. ügyvezető igazgatója.
Az innovációért és technológiáért felelős miniszter a szakterületen végzett kimagasló színvonalú tevékenység elismerése céljából alapított Ipar 4.0 szakmai érmet először 2020-ban ítéltek oda, másodszor pedig 2021-ben (az átadásra 2021-ben, illetve 2022-ben került sor). Az elismerés adományozását az Ipar 4.0 Nemzeti Technológiai Platform Szövetség (Ipar 4.0 NTPSz) elnöke kezdeményezi. Évente legfeljebb kategóriánként 1-1, összesen 4 érem adományozható. Idén először, a területért felelős Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) ítélte oda az Ipar 4.0 szakmai elismerést.
A Delta Csoport jelenleg az egyik legnagyobb informatikai rendszerintegrátor Magyarországon. A Delta Technologies Nyrt. révén a tőzsdén is képviselt társaság mintegy 1500 ügyfellel és 300 beszállítói partnerrel áll kapcsolatban. A Delta vállalatmérettől függetlenül, teljes körű informatikai infrastruktúra megoldásokat kínál ügyfeleinek mind a közszférában, mind pedig a magánszektorban; ez magában foglalja a teljes architektúra tervezést, a hálózati megoldások és hardverkomponensek tervezését és telepítését, az alkalmazások integrációját és az infrastruktúra kezelését.
A Delta célja, hogy a régióban meghatározó Ipar 4.0 szereplővé váljon, ennek érdekében a világ legkiemelkedőbb technológiai megoldásokat kínáló cégeivel dolgozik együtt. A teljeskörű projekttervezési és megvalósítási feladatokat a kkv-k és nagyvállalatok számára is egyedi, komplex megoldásokkal éri el.
Kapcsolódó cikkek
- Szívén viseli a magyar ipar digitális átállását a Bosch Rexroth
- A Delta az Apple termékek hivatalos rendszerintegrátora lett
- Ipar 4.0: az energiaválságra is enyhülést hozhat a rohamosan fejlődő ipari digitalizáció
- Növekvő árbevétel, pozitív féléves eredmény
- Újabb 180 általános iskolában lesz elérhető az élményszerű tanulás
- Az autóipar megmutatja, hogyan kell a gyártást digitalizálni
- Megnyílt a regisztráció az idei Smart Factory ConnAction ipar 4.0 konferenciára
- A Delta Technologies részvényei bekerültek a BUX indexbe
- Korszerű technológiai adomány a jövő digitális egyetemének
- Milliárdos eredmény és ambiciózus jövőkép a Deltától
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.