A biztonságos és kreatív internethasználatra fókuszált idén a fiataloknak kiírt NetBiztos videópályázat
Mire figyeljünk szörfölés, csetelés, keresgélés, zenehallgatás, videónézés és blogolás közben? Ezekre a kérdésekre kereste a választ a DUE Médiahálózat és a Yettel által kiírt NetBiztos pályázat, amelynek győzteseit a DUE Országos Ifjúsági Sajtófesztiválján hirdették ki.
A biztonságos és kreatív internethasználat témakörét járta körbe a 12-22 év közötti fiatalokat célzó NetBiztos pályázat, amelyet a DUE Médiahálózat és a Yettel már 2015 óta hirdet meg. A beérkezett több mint ötven alkotás közül a legjobb hármat szakmai zsűri választotta ki, az alkotókat pedig értékes nyereményekkel – tablettel és okostelefonnal – díjazták a döntőnek helyet adó DUE Országos Ifjúsági Sajtófesztiválon.
Az első helyezett Peresztegi Hanna, a Kőbányai Szent László Gimnázium diákja lett, aki ’De anya!’ című kisfilmjében egy anya-lány párbeszédet elevenít meg az online csetelés veszélyeiről. A rövid és csattanós videó a zsűri szerint tömörsége és stílusa miatt hatékonyan képes edukálni a fiatalokat.
Varga Krisztina, a ProSuli szakmai koordinátora; Peresztegi Hanna, a pályázat nyertese; Varga G. Gábor, a DUE elnökségi tanácsadója
A második helyen Bibercz Eliza, a hajdúnánási Kőrösi Csoma Sándor Református Gimnázium tanulójának ’Légy elővigyázatos’ című alkotása kapott elismerést, ami feketén-fehéren bemutatja, hogy szélsőséges esetben milyen következményei lehetnek, ha valaki vadidegenekkel kezd ismerkedésbe a világhálón. A zsűri véleménye alapján a pályázó kitűnően jelenítette meg az ismeretlenekkel való chatelés veszélyeit egy mindenki számára figyelemfelkeltő videóban.
A harmadik helyezett Márkus Marcell Dávid, a Pannon Egyetem Nagykanizsa Körforgásos Gazdaság Egyetemi Központ hallgatója, aki arról készített videót, hogyan lehet bárki – nagyi és unoka egyaránt – az interneten csalók áldozata, és mit tehetünk, hogy az ilyen helyzetek felkészülten érjenek minket. A zsűri szerint a videó rendkívül alaposan járja körbe, hogyan működnek az adathalász próbálkozások.
A Yettel évek óta fontos küldetésének tartja a digitális edukációt és a tudatos internetezés elterjesztését is. Digitális oktatási programja, a ProSuli nem csak a digitális eszközök oktatási célú alkalmazásának lehetőségeit mutatja meg pedagógusoknak, szülőknek és diákoknak, de az internet tudatos használatában is segítséget nyújt különböző edukatív tartalmakkal. ChatMate nevű friss csevegőrobotja – amelyen keresztül Miller Dávid színésszel beszélgethetnek a felhasználók – a tinédzser korosztályt érintő, netezéssel összefüggő veszélyek kivédéséhez nyújt hasznos tudást.
Kapcsolódó cikkek
- A nyaralási szezon előtt itt a Yettel friss hálózati előrejelzése
- Tippek az új telefon biztonságos és kényelmes beállításához
- Három új igazgatói kinevezés a Yettel Magyarországnál
- Debütál a ChatMate, az interaktív chatbot
- Minőségi mobilra vágyik a magyar, kedvezményes áron
- Töretlennek tűnik a csaló e-mailek és SMS-ek terjedése – van megoldás
- Hasznos mobilhasználati tippek a Yetteltől
- 1 éves születésnapját ünnepli a Yettel
- Új otthoni tévészolgáltatást indít a Yettel
- Ajándék mobiladatot kapnak a Prime csoportos ügyfelek
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új vezetőt kap az EIT InnoEnergy
Mikołaj Budzanowski lett az EIT InnoEnergy Közép-Európa új vezérigazgatója. A 2025 januárjában hatályba lépő stratégiai kinevezés célja, hogy a fenntartható energetikai fejlesztések mellett elkötelezett szervezet növelje a szerepét a tiszta technológiák közép-európai elterjesztésében és felgyorsítsa az energetikai átmenetet ebben a régióban.
Újra platina minősítést szerzett a Bridgestone
A Bridgestone EMEA 2024-ben már a negyedik egymást követő évben nyerte el a vezető globális fenntarthatósági értékelő platform, az EcoVadis legmagasabb, „platina” minősítését, amellyel a világszerte értékelt mintegy 130 000 vállalat közül a legjobb egy százalékba került.
Téli szünet nyelvleckékkel? Ezért éri meg napi 20 percet rászánni
A téli szünet elsősorban a pihenésről és a feltöltődésről szól, de rendszeres, rövid, intenzív tanulás beiktatásával a diákok könnyen szinten tarthatják a tudásukat, különösen az idegen nyelvek területén.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.
Új fejezet a Galaxy AI fejlesztéseinek történetében
A Samsung új szintre emeli a mobilélményeket a Galaxy eszközök mesterséges intelligenciával támogatott személyre szabhatóságával. Az adatvédelemre épülő One UI 7 szoftverfrissítés és az új Now Bar funkció a hatékonyság mellett könnyebben kezelhető mindennapokat is ígér. Az AI-alapú újítások pedig úgy segíthetnek a felhasználóknak, hogy közben megőrzik a személyes adataik biztonságát.