A biztonságos és kreatív internethasználatra fókuszált idén a fiataloknak kiírt NetBiztos videópályázat
Mire figyeljünk szörfölés, csetelés, keresgélés, zenehallgatás, videónézés és blogolás közben? Ezekre a kérdésekre kereste a választ a DUE Médiahálózat és a Yettel által kiírt NetBiztos pályázat, amelynek győzteseit a DUE Országos Ifjúsági Sajtófesztiválján hirdették ki.
A biztonságos és kreatív internethasználat témakörét járta körbe a 12-22 év közötti fiatalokat célzó NetBiztos pályázat, amelyet a DUE Médiahálózat és a Yettel már 2015 óta hirdet meg. A beérkezett több mint ötven alkotás közül a legjobb hármat szakmai zsűri választotta ki, az alkotókat pedig értékes nyereményekkel – tablettel és okostelefonnal – díjazták a döntőnek helyet adó DUE Országos Ifjúsági Sajtófesztiválon.
Az első helyezett Peresztegi Hanna, a Kőbányai Szent László Gimnázium diákja lett, aki ’De anya!’ című kisfilmjében egy anya-lány párbeszédet elevenít meg az online csetelés veszélyeiről. A rövid és csattanós videó a zsűri szerint tömörsége és stílusa miatt hatékonyan képes edukálni a fiatalokat.
Varga Krisztina, a ProSuli szakmai koordinátora; Peresztegi Hanna, a pályázat nyertese; Varga G. Gábor, a DUE elnökségi tanácsadója
A második helyen Bibercz Eliza, a hajdúnánási Kőrösi Csoma Sándor Református Gimnázium tanulójának ’Légy elővigyázatos’ című alkotása kapott elismerést, ami feketén-fehéren bemutatja, hogy szélsőséges esetben milyen következményei lehetnek, ha valaki vadidegenekkel kezd ismerkedésbe a világhálón. A zsűri véleménye alapján a pályázó kitűnően jelenítette meg az ismeretlenekkel való chatelés veszélyeit egy mindenki számára figyelemfelkeltő videóban.
A harmadik helyezett Márkus Marcell Dávid, a Pannon Egyetem Nagykanizsa Körforgásos Gazdaság Egyetemi Központ hallgatója, aki arról készített videót, hogyan lehet bárki – nagyi és unoka egyaránt – az interneten csalók áldozata, és mit tehetünk, hogy az ilyen helyzetek felkészülten érjenek minket. A zsűri szerint a videó rendkívül alaposan járja körbe, hogyan működnek az adathalász próbálkozások.
A Yettel évek óta fontos küldetésének tartja a digitális edukációt és a tudatos internetezés elterjesztését is. Digitális oktatási programja, a ProSuli nem csak a digitális eszközök oktatási célú alkalmazásának lehetőségeit mutatja meg pedagógusoknak, szülőknek és diákoknak, de az internet tudatos használatában is segítséget nyújt különböző edukatív tartalmakkal. ChatMate nevű friss csevegőrobotja – amelyen keresztül Miller Dávid színésszel beszélgethetnek a felhasználók – a tinédzser korosztályt érintő, netezéssel összefüggő veszélyek kivédéséhez nyújt hasznos tudást.
Kapcsolódó cikkek
- A nyaralási szezon előtt itt a Yettel friss hálózati előrejelzése
- Tippek az új telefon biztonságos és kényelmes beállításához
- Három új igazgatói kinevezés a Yettel Magyarországnál
- Debütál a ChatMate, az interaktív chatbot
- Minőségi mobilra vágyik a magyar, kedvezményes áron
- Töretlennek tűnik a csaló e-mailek és SMS-ek terjedése – van megoldás
- Hasznos mobilhasználati tippek a Yetteltől
- 1 éves születésnapját ünnepli a Yettel
- Új otthoni tévészolgáltatást indít a Yettel
- Ajándék mobiladatot kapnak a Prime csoportos ügyfelek
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Irodai és költséghatékony perifériákkal újít a Sandberg
A változatos számítástechnikai- és mobiltartozékairól ismert Sandberg bemutatta új, modern igényeknek megfelelő irodai egerét, valamint Saver sorozatú, jack csatlakozós headseteit. Ezekkel a termékekkel a Sandberg a modern irodák számára kínál költséghatékony megoldásokat a márkától megszokott minőséggel és 5 év garanciával.
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia
Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől.
A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása
A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.
Nagy az igény a jogi, orvosi, pénzügyi vagy műszaki előképzettséggel rendelkező informatikusokra
A digitalizáció a pénzügyektől az oktatáson át az agráriumig, a kiskereskedelemig és az egészségügyig valamennyi iparágat átalakítja, ezért a munkáltatók előnyben részesítik azokat a junior informatikusokat, akik valamilyen, az IT-n kívüli szakmai előképzettséggel, illetve különböző iparágakban szerzett projekt-tapasztalatokkal – és esetleg menedzseri készségekkel és jó kommunikációs képességekkel – is rendelkeznek.