Digitalizációs részleg alakult hazánk piacvezető könyvelő vállalatánál
Külön digitalizációs szervezeti egységet hoztak létre a Process Solutionsnél (PS), hazánk egyik vezető számviteli, adózási és bérszámfejtési szolgáltatásokat nyújtó vállalatánál.
Az automatizált könyvelési folyamatok, döntéstámogató rendszerek és egyéb informatikai fejlesztések nem csupán megkönnyítik a mindennapi munkát, de egy teljesen új irányt mutatnak a könyvelés és bérszámfejtés szakterületein belül.
Az accounting és a payroll hiába szerepel napjaink legkeresettebb szakmái között, a sztereotípiák sokszor időigényes, ismétlődő, manuális feladatokkal azonosítják a számvitellel foglalkozó szakterületeket. A digitális transzformáció felvirágzásának köszönhetően azonban számos folyamatot már most egyre modernebb technológiákkal helyettesíthetnek, így a jövőben a szakemberek még inkább a kihívásokra és értékteremtésre tudnak koncentrálni. A PS-nél ezt az irányt hivatottak képviselni az új digitalizációs részleg létrehozásával.
A szervezeti egység élére Sólyom Attilát nevezték ki, aki mostantól digitális transzformációs igazgatóként egy 15 fős csapat irányításáért felel. Sólyom Attila öt éve folyamatfejlesztési szakemberként csatlakozott a Process Solutionshoz, azonban a digitális fejlesztéseket mindig is igazi szenvedéllyel figyelte, elemezte és alkalmazta. A bérszámfejtés és a könyvelés világa sosem állt távol tőle, tudása kiterjed az adatfeldolgozás, projekttervezés és szoftverfejlesztés területeire is. A PS előtt olyan cégeknél dolgozott hasonló pozíciókban, mint a Vodafone vagy az IBM Hungary.
Sólyom Attila, a Process Solutions digitális transzformációs igazgatója
„A Process Solutions eddig is foglalkozott K+F tevékenységekkel, azonban a digitalizációs egység megalakulásával határozottan megnyílt a lehetőségek tárháza. Olyan fejlesztésekre tudunk most időt és erőforrást fordítani, amelyekről eddig csak elméleti síkon beszélhettünk” – monda el Sólyom Attila. „Célunk, hogy az innovatív megoldások megkönnyítsék a kollégák mindennapjait, hiszen az ismétlődő számviteli eljárások automatizálásával felszabadult időt hasznos és értékteremtő tevékenységekre szeretnénk inkább fordítani” – tette hozzá.
Habár napjainkban a cégek többségét foglalkoztatja a digitalizáció kérdése, külön szervezeti egységet még kevesen hoztak létre, pedig nemzetközi kutatásokból is kiderült, hogy a vállalatok számára ez kiemelt fontosságú kihívás. Az úgynevezett folyamatos könyvelés (continuous accounting) a számvitel olyan megközelítése, amely digitális technológiákat használ a számviteli információk láthatóságának, valós idejű hozzáférésének és költséghatékonyságának javítására.* A PS-nél az elsők között hivatottak képviselni ezt az irányt.
_______________
*Forrás: MindK
Kapcsolódó cikkek
- 760 milliárd forintos keret a hazai digitalizációs fejlesztésekre
- Véleménykutatás készült az elektronikus fizetési és digitalizációs trendek témájában
- Siemens-technológiával digitalizál magyar gyárában a Poppe + Potthoff
- Ipar 4.0: az energiaválságra is enyhülést hozhat a rohamosan fejlődő ipari digitalizáció
- Megújult weboldallal segíti a szakemberek munkáját a Wienerberger
- Kiterjesztett valósággal segíti az építészeket a Wienerberger
- A német orvosok már applikációkat is felírhatnak a betegeiknek
- A távmunkában dolgozók elkötelezettebbek a munkahelyük mellett
- Kapcsolatépítő rendezvénysorozatot indított a PlanRadar
- Virtuális PLC-vel teszi rugalmassá az automatizálást a Siemens
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Újra platina minősítést szerzett a Bridgestone
A Bridgestone EMEA 2024-ben már a negyedik egymást követő évben nyerte el a vezető globális fenntarthatósági értékelő platform, az EcoVadis legmagasabb, „platina” minősítését, amellyel a világszerte értékelt mintegy 130 000 vállalat közül a legjobb egy százalékba került.
Új fejezet a Galaxy AI fejlesztéseinek történetében
A Samsung új szintre emeli a mobilélményeket a Galaxy eszközök mesterséges intelligenciával támogatott személyre szabhatóságával. Az adatvédelemre épülő One UI 7 szoftverfrissítés és az új Now Bar funkció a hatékonyság mellett könnyebben kezelhető mindennapokat is ígér. Az AI-alapú újítások pedig úgy segíthetnek a felhasználóknak, hogy közben megőrzik a személyes adataik biztonságát.
Tekintélyes terjedelemmel debütált a jubileumi kiadvány: bemutatták a 30. Logisztikai Évkönyvet
December 16-án az UniZone BGE Hallgatói Centrumban debütált a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) jubileumi Logisztikai Évkönyve, amely a hazai logisztikai szektor egyik legmagasabb szintű tudományos szakmai kiadványa. Az MTA által DOI-számmal is ellátott idei kötetben, ez évben több mint 400 oldal terjedelemben, összesen 27 tanulmány kapott helyet.