Gazdaságos megoldás egyszerűsíti az áruszállítást
Ahhoz, hogy egy termék eljusson A-ból B pontba, az esetek nagyon nagy százalékában egy dologra biztosan szükség van: ez az úgynevezett sztreccsfólia. A raklapcsomagolás gazdaságosabb és kedveltebb fóliatípusát lehetővé tette egy magyar cég úgy, hogy az nemcsak gazdaságosabb lett a piacon kapható termékeknél, de környezetbarát is, hiszen a vékonyabb fólia használatával kevesebb hulladék keletkezik. Az AMCO Csomagolástechnikai és Konzultációs Kft. innovációja az áruszállítást nagyságrendekkel könnyítheti meg a közeljövőben.
Az ipari sztreccsfólia ugyan élelmiszer csomagolására nem alkalmas, így a háztartásokban is meglehetősen ritkán találkozni vele, de akinek nem idegen a raklapos szállítás, esetleg szállítmányozással is foglalkozik, az találkozott már ezzel a hasznos csomagolóanyaggal.
Németh László, az AMCO Csomagolástechnikai és Konzultációs Kft. szervizvezetője elmondta, mivel a sztreccsfóliáról általánosságban elmondható, hogy szakadás nélküli nyújthatósága biztosítja az egységrakat biztonságos rögzítését, tapadó képessége pedig garantálja, hogy a fóliarétegek ne váljanak el egymástól, ezáltal teszi biztonságossá a csomagolás minőségét. Mindezek miatt nem véletlen, hogy a sztreccsfólia nélkülözhetetlenné vált a raklapos áruszállításban az utóbbi évtizedekben.
A szakember ugyanakkor felhívta rá a figyelmet, hogy mint minden más piacon, itt is szükség van a folyamatos innovációra.
„Egy olyan iparágban, amelyet erősen sújt az áram és a gáz ára, valamint az összes járulékos költség alakulása fontos, hogy rendszeresen felülvizsgáljuk a csomagolás költségeit és törekedjünk azok csökkentésére, miközben ragaszkodunk az adott termék minőségéhez is. Újításainkkal folyamatosan arra törekszünk, hogy környezettudatos megoldásokkal csökkentsük a felhasznált csomagolóanyag mennyiségét” – mutatott rá.
Kiemelkedő szakítószilárdság, verhetetlen ár-érték arány
Ezt a szemléletet követve alkották meg a minimum 150 százalékos nyújthatósággal rendelkező, 12 mikron vastag kézi sztreccsfóliát, mely nagyban csökkenti a termék fajlagos anyagköltségét.
A hiánypótló csomagolóanyagról Németh László elmondta, a vékonyabb fólia használatával kevesebb hulladék keletkezik, így csökkenthető a cégek ökológiai lábnyoma. Az innovatív sztreccsfólia kiemelkedő szakítószilárdsága biztosítja a kisebb súlyú rakatok biztonságos logisztikai életútját is, és nem utolsó sorban a vékonyabb csomagolóanyag használatával a felhasznált fólia négyzetméterára akár 37 százalékkal csökkenthető.
„Az általunk forgalmazott kézi sztreccsfóliákat kis súlyú, mindössze 350 grammos csévére tekerjük, így a partnereink több fóliát és kevesebb felesleges csévét vásárolnak. Előfordul ugyanis a piacon, hogy vastag papírdudára tekert sztreccsfóliákat értékesítenek, és ezáltal a termék nettó súlya drasztikusan visszaesik. Cégünk odafigyel arra is, hogy ez ne történhessen meg a vásárlóinkkal” – fogalmazott.
Az AMCO Csomagolástechnikai és Konzultációs Kft. szervizvezetője végezetül kérdésre válaszolva közölte, Magyarországon megközelítőleg tíz éve jelentek meg a vékonyabb sztreccsfóliák, a 12 mikronos kézi sztreccsfóliát pedig 2020 óta kapható hazánkban. Utóbbi iránt évről évre egyre nagyobb a kereslet, ami a fent említett előnyei miatt egyáltalán nem meglepő, és további exponenciális növekedésre számítanak a piacon.
Kapcsolódó cikkek
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Digitális fizetési megoldások alakítják a vásárlók döntéseit
A digitális fizetési megoldások rohamos fejlődése alapjaiban változtatja meg azt, hogy miként kezeljük a pénzügyeinket. Már nem csak a készpénzt felváltó bankkártya típusok, hanem a mobilfizetés, az azonnali utalások és az új generációs BNPL (Buy Now, Pay Later) megoldások színesítik a palettát. Vásárlások, előfizetések, számlák, hitelek – mit hogyan fizetünk? Megjelent a PwC Magyarország Digitális Pénzügyi Körkép kutatása a fizetés-technológiai piac jelenéről és jövőjéről.
Stratégiai beruházással erősíti magyarországi jelenlétét a DS Smith
Jelentős, 34,4 millió eurós stratégiai befektetéssel növeli innovatív jelenlétét Magyarországon a fenntartható, papíralapú csomagolási megoldások vezető szállítója, a DS Smith a Nemzeti Befektetési Ügynökség támogatásával. A három kiemelt telephely fejlesztését célzó, várhatóan 2026 áprilisában lezáruló projekt Füzesabonyban, Nagykátán és Győrben valósul meg, 40%-kal növelve a gyártási kapacitást. A vállalat a beruházással tovább erősíti pozícióját az innovatív és fenntartható csomagolási megoldások terén, beleértve a műanyag kiváltásának alternatíváit, valamint a körkörös gazdaság elősegítését.
AI a felhők között: a mesterséges intelligencia a szemünk előtt alakítja át a légiközlekedést
Jelenleg is számos mesterséges intelligencia-alapú megoldást használnak a légitársaságok és a repterek az üzemanyag-optimalizálás, a légiirányítás, a fedélzeti kiszolgálás vagy éppen a járműkarbantartás területén. A határ azonban a csillagos ég, hiszen a légiközlekedés folyamatosan óriási mennyiségű adatot termel, ami további lehetőséget ad az AI megoldások fejlesztésére a hatékonyságnövelés, az utasélmény javítása és a fenntarthatósági célok elérése érdekében – hívja fel a figyelmet Berecz Dániel, a Lufthansa Systems Head of Engineering vezetője.
Elnyerte a Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíjat a Schneider Electric új okosgyára
A Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíjon az Ipar kategóriában az első helyen végzett a Schneider Electric Dunavecsén megépült okosgyára, a Duna Smart Power Systems (DSPS). A 28 ezer négyzetméteres üzem megvalósítása során a gyártási hatékonyságot növelő intelligens megoldások alkalmazása mellett kiemelt figyelmet fordítottak a fenntarthatóságra.
Szervezeti változásokat jelentett be az LG 2030-as víziójának megvalósítása érdekében
Az LG Electronics (LG) az igazgatóság jóváhagyását követően számos szervezeti változást és vezetői kinevezést jelentett be. Az átszervezés célja a vállalat közép- és hosszú távú stratégiájának, a „Future Vision 2030” megvalósításának elősegítése a szervezetközi szinergia javításával, valamint az üzleti portfólió innovációjával.