Intelligens épületfelügyeleti eszközt mutat be az ABB
Az ABB Ability Building Analyzer megjelenésével hatékony új eszköz került a kereskedelmi célú épületek létesítmény- és energetikai vezetőinek kezébe, mellyel az épülethasználat és a károsanyag-kibocsátás mértéke elemezhető. Az új digitális megoldás segítségével átfogó és konkrét intézkedéseket megalapozó betekintés nyerhető a költségek csökkentése, az energiahatékonyság javítása, az időmegtakarítás és a magasabb kényelmi szint elérése érdekében. Mindezek lehetővé teszik a felhasználó számára, hogy fontos lépéseket tegyen az épület dekarbonizációja felé vezető úton.
Beth Ray, az ABB Electrification üzletág Smart Buildings Divízióján belül a Global Digital Solutions Portfolio kereskedelmi épületekért felelős vezetője a következőket mondta ezzel kapcsolatban: „A világban megtermelt összes energia több mint 30%-át épületek és építkezések emésztik fel, és ugyanitt termelődik a globális CO2-kibocsátás közel 40%-a is. Az elővételi adatok alapján már most sikeresnek mondható új ABB Ability Building Analyzer közvetlen választ ad a napjaink energetikai kihívásai és az energiaköltségek csökkentésének szükségessége által meghatározott felhasználói igényekre. Ez az intuitív, átfogó és könnyen hozzáférhető digitális eszköz nemcsak a költségek ellenőrzését teszi hatékonyabbá, hanem a kiindulási értékek meghatározásával és az adott épület dekarbonizációja felé vezető út kijelölésével akár 20%-kal is csökkentheti az épület energiafogyasztását.”
A világszerte több országban piacra kerülő Building Analyzerrel az összes fontos épületüzemeltetési információ központosíthatóvá válik, olyan elemzéseknek engedve ezzel teret, amelyek további fejlesztési lehetőségek feltárására lehetnek alkalmasak. Szinte bármilyen adatforrásból és korlátlan számú adatpontból valós időben követi nyomon az épületadatok (kihasználtság, berendezések üzemideje, hőmérsékleti értékek és költségek) és a közműszolgáltatások (áram, gáz, víz, gőz) igénybevételének alakulását.
Azok a létesítmény- és energetikai vezetők, akiknek teljesíteniük kell a költségvetési és energetikai célokat, időt és pénzt takarítanak meg, ha használják a Building Analyzer által biztosított részletes adatokat, mélyelemzéseket, célmeghatározásokat, hőtérképeket, valamint riasztási és jelentéskészítő funkciókat, ugyanakkor holisztikus képet kapnak a kereskedelmi épületeik portfóliójáról világszerte.
Az ABB Ability Building Analyzer felhőalapú szolgáltatásként biztonságos internetkapcsolaton keresztül nyeri ki a rendszerekbe integrált mérőórák és érzékelők által gyűjtött épületadatokat. Gyártófüggetlen, nyitott és rendkívül rugalmas, bármilyen méretű és bármilyen bérlőprofillal rendelkező kereskedelmi célú épület esetében alkalmazható, ezenkívül lehetővé teszi, hogy a felhasználó a Föld bármely pontjáról csatlakozzon a szolgáltatáshoz. Ez az épületautomatizálási eszköz egyszerű beépítést és üzembe helyezést kínál, ezenkívül támogatja a jogszabályoknak, az iparági szabványelőírásoknak és a vállalati fenntarthatósági céloknak való megfelelést.
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB és partnerei felújított robotokat ajándékoztak az Óbudai Egyetemnek
- ABB Decoded podcast: Segítség a globális vízhiány-válság megoldásához
- Az ABB együttműködik a Lhyfe és a Skyborn cégekkel
- Az ABB befejezte a Siemens kisfeszültségű NEMA motorokat gyártó vállalatának felvásárlását
- A világ legnagyobb vertikális farmja a Siemens technológiájával kezd szárnyalni
- Az ABB start-up vállalkozásba fektet az energetika átállás felgyorsítására
- Az ABB E-mobility részt vesz az optimális e-teherautó töltési megoldás kifejlesztésében
- Az ABB 2023. I. negyedévi eredményei
- Az ABB és a tudományos élet együttműködik az energiahatékonyság terén
- Az Egyesült Királyság elektromos hálózatának stabilitását segíti az ABB
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.