BME konferencia az emberközpontú MI-szabályozásról
A BME 2023. június 28-án angol nyelvű konferenciát szervez az emberközpontú MI szabályozásról.
Az Európai Parlament (EP) nagy többséggel tárgyalási álláspontot szavazott meg június 14-i plenáris ülésén a mesterséges intelligencia (MI) szabályozásáról, amelyben a képviselők azt hangsúlyozzák, hogy a mesterséges intelligencia európai fejlesztésének és alkalmazásának meg kell felelnie az európai alapjogoknak és értékeknek.
A konferencia célja, hogy bemutassa az AI Act törvény tervezetét, annak céljait, felépítését, értelmezését, elérhető információforrásokat és oktatási elemeket, illetve előírt gyakorlati teendőket.
Az EU MI törvényének célja hogy a világon elsőként egységes és átfogó szabálykönyv szülessen a mesterséges intelligencia (MI) használatával kapcsolatban.
Az elmúlt évtized technológiai fejlődése megnyitotta az utat az MI-termékek tömeges előállítása előtt és egzisztenciális kérdést vetett fel: hogyan lehet megalkotni egy olyan etikus és emberközpontú MI-szabályozást, amely egyben védi a Föld bioszféráját és támogatja a további fejlődést?
A konferencia bemutatja az EU MI-jogszabályát, beleértve annak célkitűzéseit, szerkezetét, értelmezését, a rendelkezésre álló információs forrásokat és oktatási elemeket, esettanulmányokat, valamint a különböző érdekelt felek és az MI-fejlesztők számára szükséges gyakorlati lépéseket.
A konferencián ismertetjük továbbá a BME "Emberközpontú MI" M.Sc. programját is, amelynek elemei felnőttképzésben is elérhetőek lesznek.
Az esemény folyamán és a kerekasztal megbeszélésen fórumot biztosítunk arra, hogy a résztvevők megvitathassák a mesterséges intelligencia fejlődésével és szabályozásával kapcsolatban felmerülő etikai dilemmákat, nyílt kutatási-fejlesztési problémákat, és az éppen rendkívül aktuálissá váló AI Act jogi-törvényi keretének gyakorlati kérdéseit.
Időpont: 2023. június 28., szerda 9.00-16.00
Helyszín: 1117 Budapest, Magyar tudósok körútja 2., BME I. épület, 028-as terem
Honlap: https://hcaim.bme.hu/hcrai
Regisztráció: https://forms.gle/vDc2bDo5xNW25v6W6
A konferencia programja: Program – Human-Centred Regulation of AI
Kapcsolódó cikkek
- Balogh Petya elárulja, miként adhat szárnyakat a cégeknek a mesterséges intelligencia
- Valóban elveszi a mesterséges intelligencia a magyarországi munkavállalók munkáját?
- Mesterséges intelligencián alapuló közlekedésirányítási rendszert fejlesztettek ki
- Mesterséges intelligencia, robotok, üzlet a háború után – erről szólt az idei Trust Summit
- Felelősségteljes mesterséges intelligencia fejlesztés – jó úton járunk?
- Erre használják a magyarok a ChatGPT-t
- A mesterséges intelligencia szabad múltja és korlátozott jövője
- Közel húszezer érdeklődő vett részt a Műegyetemi Állásbörzén
- XX. Simonyi Konferencia
- Már van olyan magyar webshop, ahol MI készíti a termékleírásokat
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.