Az Epson támogatásával tör előre az űrrobotikai startup
A sokoldalú űrrobotokat fejlesztő japán startupot, a GITAI-t érintő újabb befektetési körről döntött az Epson azok után, hogy két éve már bizalmat szavazott a világűrben munkaképes, biztonságos és megfizethető munkaerőt fejlesztő cégnek. Ezzel a GITAI egyenrangú partnere lesz a világ vezető űrhajózási vállalatainak.
Mivel a GITAI továbbra is lenyűgöző teljesítményt és jelentős technológiai fejlődést mutat, az Epson úgy döntött: kiszélesíti a kezdeti, 2021-es együttműködést: az Epson X Investment Corporation további befektetést hajtott végre az általános célú űrrobotokat fejlesztő cégbe. Az alábbi linken elérhető videó bemutatja GITAI robotokat munka közben.
A várakozás megalapozott: az űrfejlesztés felgyorsulása – beleértve a holdi erőforrások fejlesztését, a Mars feltárását, vagy a Nemzetközi Űrállomás (ISS) kereskedelmi hasznosítását – a világűrben végzett különféle munkák gyors növekedését eredményezi. Az új űrállomások, holdi és marsi bázisok építésében megjelenő munkák potenciálisan veszélyesek, ráadásul jelenleg csak űrhajósok képesek elvégezni őket, akiket óriási költséggel kell kiképezni és a helyszínre szállítani.
A GITAI ehhez képest sokoldalú űrrobotokat fejleszt és értékesít, amelyek biztonságos és megfizethető munkaerőként szolgálnak majd az űrállomásokon belüli és kívüli feladatokhoz, a Föld körüli pályán, valamint a Holdon és a Marson. Ezzel jelentősen mérsékelhetők az űrhajósok terhei és a rájuk leselkedő veszélyek, miközben az űrmunkával kapcsolatos szállítási és képzési költségeket is kordában lehet tartani. A japán robotépítő startup 2021 óta folyamatosan remek eredményeket ér el: holdi munkarobotokat és űrhajón kívüli robotokat fejlesztett, valamint sikeresen végzett fedélzeti kísérleteket az ISS-en lévő demonstrációs modellekkel.
„A mostani befektetés nagyon erős hozzájárulás a jövőképünk megvalósításához” – mondta Fábián Miklós, az Epson Magyarország kereskedelmi vezetője, utalva az Epson 25 Renewed vállalati vízióra: ennek ugyanis része, hogy a környezeti hatásokat csökkentő termelési rendszerek támogatásával vagy együttműködésben történő megalkotásával ösztönözzék az innovációt a gyártásban. Márpedig a GITAI űrrobot-technológiája potenciális felhasználója az Epson robotikai üzletága alkalmazásainak.
Kapcsolódó cikkek
- Egymillió eurós tőkeinjekciót kapott a Munkahelyeink.hu karrierportál
- Az erdei ökoszisztéma helyreállítására kötött szövetséget az Epson és a WWF
- Zöld gasztroreformot hirdet a magyar startup
- Több mint 10 éves csúcson a magyar M&A piac
- Évente több százezer forint megtakarítást hozhat a piezotintás nyomtatás
- 5 tipp a tökéletes otthoni moziélmény megteremtéséhez
- Az ABB befektet az OKTO GRID-be
- Az Epson új tintasugaras fotónyomtatókkal és nagy formátumú nyomtatókkal bővíti termékkínálatát
- Fenntartható divat debütált a párizsi Haute Couture divathéten
- Elméletben már zöldek vagyunk, a gyakorlatban viszont van hova fejlődni
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rangos szabadalmi díjat nyert az LG innovatív megoldása
Valószínűleg minden autóvezető találkozott már azzal a szituációval, amikor egy komplex csomópontban, bonyolult kereszteződésnél, ismeretlen útvonalon a megszokottnál nagyobb kihívást jelent a tájékozódás, a továbbhaladáshoz szükséges távolságok vagy az irányok azonosítása. Az LG Electronics (LG) által kifejlesztett kiterjesztettvalóság-technológia (AR) éppen erre kínál megoldást, mégpedig úgy, hogy az autóba épített kijelzőn egyértelmű, az irányokat mutató, könnyen értelmezhető utasításokat, illetve különböző vezetési forgatókönyveket jelenít meg 3D-s grafikák generálásával.
A KPMG a Corvinus stratégiai partnere lett
Stratégia megállapodást kötött Magyarország első számú üzleti, gazdaság- és társadalomtudományi egyeteme, a Budapesti Corvinus Egyetem és a KPMG, hazánk egyik vezető könyvvizsgáló, adó- és üzleti tanácsadó cége. Az egyetem és a tanácsadó cég közötti együttműködés három alappilléren nyugszik; ezek az oktatás, a kölcsönös tudásátadás, valamint a tehetséggondozás-, tehetségek utánpótlása.
A Xiaomi bemutatta az alapvető kulcstechnológiákon alapuló fenntartható fejlődési stratégiáját
Az ENSZ Éghajlatváltozási Keretegyezményében résztvevő államok konferenciáján (COP29), mint az év legjelentősebb klímacsúcsán a Xiaomi Corporation (továbbiakban „Xiaomi” vagy a „Csoport”) – a fogyasztói elektronikai termékek és okoseszközök globális, vezető gyártója, amely az Internet of Things („IoT”) platform által összekapcsolt okostelefonokra és okoshardverekre épül – bemutatta a fenntartható fejlődést célzó stratégiáját, amely alapvető kulcstechnológiáin alapul. A vállalat emellett ismertette legújabb szén-dioxid-menedzsmenttel kapcsolatos fejlesztéseit a „Human x Car x Home” okos ökoszisztémájában, ami egy újabb stratégiai lépés a Xiaomi számára a klímakormányzás területén.
A Magyar Telekom 2024. harmadik negyedéves eredményei
A Magyar Telekom közzétette 2024. harmadik negyedévére vonatkozó, az EU által befogadott IFRS Számviteli Standardok szerinti konszolidált pénzügyi eredményeit. A negyedéves pénzügyi jelentés nem auditált értékeket tartalmaz az összes pénzügyi időszakra.
Az eMAG több mint 1 millió, “Az év legjobb ára nálunk” jelvényt viselő ajánlattal készül november 15-ére
Az eMAG Black Friday, a cég legtöbb ajánlatot kínáló napja 2024. november 15-én a kora reggeli órákban veszi kezdetét. Erre a napra az eMAG több mint 1,3 millió ajánlatot készített elő, amelyek közül több mint 1 millió az „Az év legjobb ára nálunk” jelvényt viseli majd. Így 2024-ben tíz ajánlatból majdnem nyolcnál az eMAG-on az „Az év legjobb ára nálunk” felirattal lesz feltüntetve. Ezek az ajánlatok több ezer Marketplace partner ajánlatait is tartalmazzák.