Dróntechnológia, MI, AR az oktatásban – a Neumann Társaság soron következő konferenciájának témái
A Neumann Társaság Multimédia az oktatásban szakosztálya 2023. július 6-7. között a szegedi Agorában működő Informatika Történeti Kiállításán rendezi meg soron következő nemzetközi konferenciáját, amelyet online is közvetítenek. A #neumann120 emlékév kapcsán a konferencián külön szekciót kap a neumanni örökség és az oktatás kapcsolata, emellett külön előadás foglalkozik a XXI. századi tanulási élményről, és a legmodernebb technológiák – például a mesterséges intelligencia, az augmentált valóság és a drónok – oktatási felhasználásáról.
A Neumann Társaság Multimédia az oktatásban szakosztálya 2023. július 6-7. között a szegedi Agorában rendezi meg soron következő – immár huszonkilencedik – Multimédia az oktatásban nemzetközi konferenciáját, amelyet online is közvetítenek.
Az idei szakmai rendezvény célja, hogy elősegítse az oktatás, valamint a kutatás és fejlesztés különböző területein dolgozó, oktató hazai és külföldi szakemberek, PhD és felsőoktatási hallgatók kapcsolatfelvételét, tapasztalatok és jó gyakorlatok cseréjét, egyes képzési szakterületekhez kapcsolódó kreditek gyűjtését. A konferencián elhangzó előadások nemzetközi minősítésre és publikálásra kerülnek.
Az idei konferencia külön szekciójában Szalay Imre, a társaság ügyvezetője tart előadást a #neumann120 emlékév-ről, ezt követően szó esik majd arról, hogy miként tudták a SZTAKI munkatársai a kutatóintézet saját keretrendszerének felhasználásával a Neumann-életutat bemutató tablósort a jubileum alkalmából vizuális elemekkel kibővítve, látványos, digitális formában megvalósítani.
A konferencia részletes programja ezen a linken olvasható: a 2023-as konferencián egyebek mellett olyan aktuális témák lesznek terítéken, mint a XXI. századi tanulási élmény, a felhőtechnológiák és a közösségi média, az 5G, a virtuális valóság és az augmentált valóság oktatási célú felhasználási lehetőségei, illetve általánosságban a tanulási környezet technológiai változásai.
Emellett tapasztalatokat osztanak meg a konferencián az első hazai MSc-szintű dróntechnológiai képzés indításáról és tapasztalatairól a képzés mögött álló szakemberek.
A #neumann120 emlékév kapcsán a Neumann Társaság egy dedikált honlapot indított, amely a www.neumann120.hu címen érhető el. Ezen az oldalon minden fontos információ megtalálható a 2023-as emlékév kapcsán zajló eseményekről, a Kaleidoszkóp menüpont alatt pedig Neumann János életéből fennmaradt vizuális emlékeket lehet böngészni.
Kapcsolódó cikkek
- BME konferencia az emberközpontú MI-szabályozásról
- Budapesten és Szegeden is jelen lesz a Múzeumok Éjszakáján a Neumann Társaság
- Hét éremmel és három különdíjjal tértek haza a magyar diákcsapatok a RoboCup Junior Európa-bajnokságról
- Az ország legnagyobb ördöglakat-tárlata a Neumann Társaság Informatika Történeti Kiállításán
- A NEXT 3D konferencia az additív gyártás hazai ipari alkalmazásaira fókuszál
- A Széchenyi István Egyetem újabb 32 fiatal kutatója nyerte el az Új Nemzeti Kiválóság Program ösztöndíját
- Magyarországra jön a NASCAR?
- Pénz, de honnan? 2023 – Kkv-mentő támogatások
- Konferencia a gépi tanulásról, a mesterséges intelligenciáról és a mély tanulásról
- Gyártsunk okosan! – Smart Factory ConnAction ipar 4.0 konferencia
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia
Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől.
A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása
A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.