Éttermi felszolgálórobotot mutatott be az LG
Bemutatta legújabb intelligens felszolgálórobotját az LG Electronics (LG). A CLOi ServeBot (LDLTR30 modell) bármilyen kiszolgáló tevékenységre alkalmas, beleértve az éttermi szervírozást is. A gyors és stabil, önálló vezérléssel működő, új dizájnnal érkező LG CLOi ServeBot gördülékenyen közlekedik a különféle típusú padlóburkolatokon, és a felszolgáláson túl arra is alkalmas, hogy a vendégeket útmutatásaival elirányítsa a helyiségben, így a dolgozóknak több ideje marad a fontosabb feladatokra.
Az LG CLOi ServeBotot először 2020 elején mutatták be: a robotot arra tervezték, hogy nyilvános helyeken, például éttermekben, kórházakban és irodaházakban személyes emberi interakció nélkül segítse a vendégeket, ügyfélszolgálati funkciót ellátva. A most bemutatott, legújabb verzió hat kerékkel és független felfüggesztéssel még gördülékenyebben közlekedik, és immár alkalmas arra, hogy különféle típusú padlóburkolatokon, például szőnyegen és Braille-írással ellátott útvonalakon is stabilan haladjon. A robot tájékozódását egy 3D kamera, illetve egy lézer alapú távérzékelő (LiDAR) rendszer segíti, amelyeknek köszönhetően a CLOi ServeBot biztonságosan szállítja az italokat és ételeket – beleértve a leveseket – még akkor is, amikor éppen lejtős felületeken közlekedik. A robotba épített fejlett technológiákkal a CLOi ServeBot gördülékenyen navigál az akadályok között, garantálva, hogy az értékes szállítmányból semmi ne vesszen kárba.
Az új LG CLOi ServeBoton négy könnyen hozzáférhető, 53 x 43 cm-es polc kapott helyet, amelyek egyike fiókként is használható. Ezek a polcok mind levehetőek, illetve kényelmesen feljebb vagy lejjebb helyezhetőek. Emellett zsebek, pohártartók és egy alsó fiók is található a készüléken, ahová például szalvéták és evőeszközök helyezhetők. A robot összesen akár 40 kilogrammnyi súlyt is képes szállítani.
A CLOi ServeBotot nagyméretű, 10,1 hüvelykes kijelzővel és beépített tartalomkezelő rendszerrel látták el. A készüléket üzemeltetők maguk választhatják ki a robot arckifejezését, de a kijelzőn videókat, képeket vagy szövegeket is megjeleníthetnek attól függően, hogy az adott környezetben éppen mire van szükség. Az LG CLOi ServeBot így mindig releváns információkat közöl a vásárlókkal, például menüajánlásokat vagy üzleten belüli promóciókat mutathat be, de akár a partnercégek szolgáltatásait is reklámozhatja. A robot emellett szórakoztató célokra is használható, például különleges események és ünnepségek alkalmával személyre szabott tartalmakat jeleníthet meg. Ráadásul az LG új felszolgáló robotjai egymással is képesek kommunikálni, így a mozgásukat összehangolva zökkenőmentesen és hatékonyan tudják ellátni munkájukat az éttermekben.
Az LG új CLOi ServeBotja jelenleg az Egyesült Államokban és Japánban érhető el, de a tervek szerint a jövőben globálisan is megjelenik majd.
Kapcsolódó cikkek
- Az LG vezérigazgatója merész víziót mutatott be
- Az LG piacra dobta új 49 hüvelykes, 32:9 képarányú gaming kijelzőjét
- Az LG teljes gőzzel fejleszti elektromosjármű-töltő megoldásaival foglalkozó üzletágát
- Megérkezett az LG első, IPS Black technológiával készülő diagnosztikai monitora
- Az LG elkötelezi magát a megújuló energiaforrások használatára
- Már itthon is előrendelhető az LG okosmonitorja
- Környezetvédelmi díjat kaptak az LG 2023-as OLED evo tévéi
- A digitális oktatáshoz tervezett interaktív kijelzőmegoldásokat az LG
- Már előrendelhetők az LG 2023-as OLED evo és QNED tévéi
- Gaming monitor a hatékony multitaskinghoz?
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Újra platina minősítést szerzett a Bridgestone
A Bridgestone EMEA 2024-ben már a negyedik egymást követő évben nyerte el a vezető globális fenntarthatósági értékelő platform, az EcoVadis legmagasabb, „platina” minősítését, amellyel a világszerte értékelt mintegy 130 000 vállalat közül a legjobb egy százalékba került.
Új fejezet a Galaxy AI fejlesztéseinek történetében
A Samsung új szintre emeli a mobilélményeket a Galaxy eszközök mesterséges intelligenciával támogatott személyre szabhatóságával. Az adatvédelemre épülő One UI 7 szoftverfrissítés és az új Now Bar funkció a hatékonyság mellett könnyebben kezelhető mindennapokat is ígér. Az AI-alapú újítások pedig úgy segíthetnek a felhasználóknak, hogy közben megőrzik a személyes adataik biztonságát.
Tekintélyes terjedelemmel debütált a jubileumi kiadvány: bemutatták a 30. Logisztikai Évkönyvet
December 16-án az UniZone BGE Hallgatói Centrumban debütált a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) jubileumi Logisztikai Évkönyve, amely a hazai logisztikai szektor egyik legmagasabb szintű tudományos szakmai kiadványa. Az MTA által DOI-számmal is ellátott idei kötetben, ez évben több mint 400 oldal terjedelemben, összesen 27 tanulmány kapott helyet.