Hátrányos helyzetű településeken élő gyerekek digitális oktatását segíti a Continental
A Continental hazai történetének legnagyobb egyösszegű adományának köszönhetően a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Iskola Alapítványa idén is folytathatja projektjét, mely az aktív tanulást és a 21. századi kompetenciákat középpontba állító digitális pedagógiai szemléletváltást célozza.
• Idén több mint 21 millió forinttal támogatja a Magyar Máltai Szeretetszolgálat munkáját a Continental Automotive Hungary Kft.
• A felajánlott összegből a szervezet számos előremutató programot valósít meg, így többek között egy digitális oktatási projektet az általuk fenntartott általános iskolákban
A szervezet által fenntartott máltai általános iskolákban indított kezdeményezés célja, hogy a diákok számára olyan támogató környezetet alakítson ki, amely elősegíti a hátrányból induló gyerekek iskolai jóllétét és a munkaerőpiaci érvényesüléshez szükséges készségek elsajátítását. A tavalyi tanévben az Alapítvány Tiszaburán hozott létre alkotópedagógiai műhelyt, ahol a gyerekek 21. századi technológiával – lézervágóval és 3D nyomtatóval – tárgyakat készíthettek, vagy a Maker's Red Box számítógépes program segítségével a kreatív képességeiket fejlesztve szuperhőst tervezhettek.
„Technológiai vállalatként a Continental-nál kiemelten fontosnak tarjuk a jövő generációinak digitális képzését. Éppen ezért támogatunk jó szívvel minden olyan programot, melynek fókuszában a fiatalok technológiai képzése, adottságaik fejlesztése, jövőbeli érvényesülésüket elősegítő kezdeményezés áll” – mondta el Kalmár Ákos, a magyarországi Continental csoport országos HR vezetője. A szakember ellátogatott a gyulaji általános iskolába is, ahol személyesen tekintette meg, milyen hiánypótló fejlesztések valósultak meg a vállalat által biztosított támogatásból.
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat idén is folytatja digitális projektjének megvalósítását, ezúttal már a Continental támogatásával – a vállalat ugyanis több mint 21 millió forinttal segíti a Magyar Máltai Szeretetszolgálat munkáját. A hozzájárulásnak köszönhetően Gyulajon indult robotikaszakkör a Revolution Robotics eszközeivel, melynek során a diákok programozással és robotikával foglalkoznak. Az élményalapú foglalkozások fejlesztik többek között a gyerekek problémamegoldó képességét, a közös cél elérése pedig sikerélményt hoz számukra. A máltai általános iskolákban emellett radikálisan megújult a matematika tanítás is: az 1-6. osztályos diákok matematikai alapkompetenciáinak módszeres és tudatos fejlesztéséhez a tanítók a Matific programot használják, amely egyéni tudás- és készségszinttől függően kínál önálló, játékos tanulási utakat a gyerekeknek.
„A leghátrányosabb helyzetű településeken komplex, gyermekközpontú programra és innovatív megoldásokra van szükség a gyerekek felzárkóztatásához, ezért a máltai iskolákban örömmel alkalmazzuk a legmodernebb technológiát is a mindennapi munkánkban” – tette hozzá Thaisz Miklós, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Iskola Alapítvány kuratóriumi elnöke.
A technológiai cégcsoport hazai leányvállalatának, a Continental Automotive Hungary Kft.-nek a támogatása a jövőbiztos tudás megszerzésén túl a szomszédunkban dúló háború elől hazánkba érkező ukrán menekültek integrációjához, valamint az alacsony jövedelmű, fogyatékkal élők táboroztatásához is biztosít forrást.
Kapcsolódó cikkek
- A Continental gumiabroncsa nyerte el a Swiss Automotive Show 2023-as innovációs díját
- Húszezer laptopot szállít a Delta Systems az iskoláknak
- Már csak bő 1 év van hátra a NIS2 érvénybelépéséig – a logisztikai szektor is érintett
- A vállalati digitalizáció nem technológia, hanem nyitottság kérdése
- A Continental és a Google Cloud közös fejlesztésének köszönhetően hamarosan beszélgethetünk autónkkal
- KIFÜ: az óvodai digitalizációt támogatja az OkosÓvoda Program
- Élesedik a digitalizációs verseny az autóiparban
- Az iskolák a Zyxel hálózati megoldásaival alakítják ki modern oktatási módszereiket
- A digitalizáció soha nem érhet véget
- Forradalmi változásokat hoz a digitalizáció az élelmiszeriparban és italgyártásban is
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia
Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől.
A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása
A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.