A UPS októbertől mesterséges intelligencia segítségével végzi a vámkezelést Európa szerte
A UPS Európai Unióba szállíttató ügyfelei októbertől egy saját fejlesztésű, mesterséges intelligenciával működő eszközt használhatnak a vámkódok automatikus generálásához. Ez a megoldás az európai nemzetközi kereskedelem egy kritikus fontosságú tényezőjét teszi gördülékenyebbé.
Az új eszköz a küldemény feladásakor megadott leírását alapul véve, mesterséges intelligencia és gépi tanulás felhasználásával adja meg az ügyfelek számára az Európai Unió hatóságai által megkövetelt Harmonizált áruleíró (HS) kódokat.
Az EU a világ áruforgalmának mintegy 15%-át teszi ki, ezért nem véletlen, hogy a UPS MI-alapú eszköze éppen akkor válik elérhetővé, amikor az új uniós importellenőrzési rendszert (az ICS2-t) bevezetik. Az ICS2 megköveteli a vállalkozásoktól, hogy egy részletes adatlistát adjanak meg a vámkezelt termékeikről.
Az eszköz különösen az Európán kívüli kis- és középvállalkozások számára lesz nagy segítség, akiknek a legtöbbször nincs idejük vagy hiányzik a szükséges tudásuk ahhoz, hogy meghatározzák a termékeikhez tartozó megfelelő HR-kódokat. Az eszköz révén ugyanakkor a UPS ügyfelei mostantól a vámkezelés bonyolult folyamatai helyett az üzleti tevékenységükre koncentrálhatnak.
A megoldás egy sikeres tesztidőszakon esett át, ami során több mint 1 millió szállítmányhoz generált megfelelő kódot.
"A megfelelő megoldásokkal a határokon átnyúló szállításnak nem kell bonyolultabbnak lennije, mint az országhatáron belül. A UPS megoldásai révén az ügyfeleink jelentősen csökkenthetik költségeiket azáltal, hogy áruik kevesebb időtt töltenek el a vámon, nem kell felesleges díjakat kifizetniük, és akár a legkisebb vállalkozások számára is elérhetővé teszik a nemzetközi szállítás lehetőségét." – mondta el Stuart Lund, a UPS régiós vámügynöki szolgáltatás vezetője.
A UPS a határokon átnyúló kereskedelmet megkönnyítő további különleges szolgáltatásai:
- UPS Export Assure, egy okos eszköz, amely segít a termékek előírásoknak megfelelő leírását elkészíteni – szintén egy ICS2 követelmény.
- UPS Paperless Invoice, amely segítségével az ügyfelek elektronikusan nyújthatják be a kereskedelmi és vámdokumentációt, ami kevesebb kézi feldolgozást, kevesebb vámkezelést és több millió kinyomtatott dokumentum megspórolását jelenti a szállítási folyamat során.
Kapcsolódó cikkek
- Ki kell ereszteni a szellemet a palackból!
- Az MI veszélyei: üzleti és jogi kockázatok
- Magyar kutatói együttműködésben összegezték a mesterséges intelligencia hatásait
- Az MI támogatására optimalizált adatközpontok kialakításához nyújt segítséget a Schneider Electric
- Hazánkban is egyre több orvos munkáját segíti a mesterséges intelligencia
- Ezekre a készségekre lesz szükségük a munkavállalóknak az MI-korszakban
- Az ABB és a Microsoft együttműködik, hogy a generatív MI-t használják az ipari alkalmazásokban
- A mesterséges intelligencia és a jog viszonyáról rendeztek workshopot a Széchenyi-egyetemen
- BME konferencia az emberközpontú MI-szabályozásról
- Balogh Petya elárulja, miként adhat szárnyakat a cégeknek a mesterséges intelligencia
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia
Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől.
A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása
A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.