Mindenidők legsikeresebb állásbörzéjét tartották ősszel
Az idei, őszi Műegyetemi Állásbörzén magyar és külföldi diákok több mint 150 kitelepülő ajánlatát böngészhették át. Az eseményhez kapcsolódó hasznos podcast-felvételek, a Keress jól! blog és az álláshirdetések is elérhetőek azoknak, akik lemaradtak volna az eseményről.
A Műegyetemi Állásbörze nem csak az egyetemi állásbörzék tekintetében kiemelkedő, hiszen ez Budapest legnagyobb és legrangosabb börzéje, ahol rengeteg lehetőség rejlik, mindkét fél számára. A kiállító vállalatoknak ez a rendezvény remek lehetőség, hogy megszólítsák a hallgatókat, ráadásul idén a szervezők igen nagy figyelmet fordítottak az angol nyelvű tájékoztatásra is, hogy a külföldi diákok is minden lehetőséget megkapjanak az álomállás megtalálására. A két nap alatt 142 kiállító cég, 8 szakollégium és versenycsapat települt ki, így összesen 150 kiállító várta az érdeklődőket. A börze olyannyira sikeres volt, hogy 10%-kal több látogatója volt, mint a korábbi hasonló Műegyetemi rendezvényeknek.
A sikeres a börzével mindenki nyer
Az állásbörze szervezői megújították a Kalauzt az előzetesen felmért igények alapján, vagyis kényelmesebbé tették a hallgatók számára az eligazodást a kiállítók között. A végzettség szerinti táblázatban például külön jelölést kaptak a karok és a cégek, amelyek az adott végzettségű hallgatót, pályakezdőt vagy tapasztalt munkavállalót keresték. A jelölések a helyszínen is a bejárati kapukon is megtalálhatóak voltak, a jelzések egy QR-kód segítségével a teljes listához vezettek.
„A cégek előtt adott a lehetőség, hogy célirányosan kiket szólít meg, hogy azt milyen eszközökkel teszi meg. A Műegyetemi Állásbörzének rengeteg csatornája van, amelyet a céges partnereink is közvetetten ki tudnak használni. A látogatók olyan cégekkel és cégképviselőkkel ismerkedhetnek meg, akik álommunkát biztosíthatnak a megfelelő jelölt számára. Közvetlen hangvételben, kötetlenül beszélgethetnek és olyan oldalait ismerhetik meg a szakmának, amelyre lehet, hogy még nem volt lehetőségük. Olyan programokon vehetnek részt, amelyek előre lendíthetik vagy akár beindíthatják a karrierjüket, értem itt ezalatt a különböző tanácsadásokat, amelyeken részt vehetnek. Annyi segítséget és útmutatást nyújt az Állásbörze a különböző szakmai csatornáin, mint a Podcast vagy a Keress jól! blog, hogy igazából, aki nyitott rá, az megtalálja a számításait a rendezvény előtt, alatt és után is. Érdekes tény, hogy az egyetlen Állásbörze vagyunk, ami az év minden szakában kommunikál az érdeklődőkkel. A rendezvény sikerességét azt is bizonyítja, hogy a partneri elégedettségi visszajelzések alapján 4,5 pontot ért el összeségében a Műegyetemi Állásbörze megítélése a maximális 5 pontból “ – mondta el Orbán Balázs, a Műegyetemi Állásbörze főszervezője.
Mitől más ez az állásbörze?
A sok kiállító mellett a siker kulcsa az is, hogy a szervezők minden börzén újítanak, felhasználják az elmúlt évek tapasztalatait, de előállnak folyamatosan valami plusszal, ami vonzza a hallgatókat. Az őszi börzén az egészséges életmód volt az extra tartalom: „Idén egészségszigettel készültünk a látogatóknak, ahol cukormérést, EKG-t és hasonló, egészségmegőrző és -felmérő vizsgálatokat végeztek a Szent János Kórház dolgozói. Mint minden első alkalmas programelemnek, ennek is idő kell, hogy mindenkihez eljusson a híre, így bár volt jópár érdeklődő, azt reméljük, hogy a következő rendezvényre megduplázódik a számuk majd.“ – számolt be Orbán Balázs.
A fent temlített, következő rendezvény a tavaszi Műegyetemi Állásbörze, amelyet 2024.03.26-27. tartanak.
Akik a következő börzéig szeretnének a témában tájékozódni, vagy újra meghallgatni az esemény előadóit, szakmai beszélgetéseket, azok a podcast-csatornán (Apple, Google, Spotify) és a Keress jól! blogon egész évben elérhetik a tartalmakat. Az aktualizált álláshirdetések még 3 hétig elérhetőek.
Kapcsolódó cikkek
- Így szerezheted meg álmaid állását!
- A fiatalok 40%-a szerint segítené a munkáját a mesterséges intelligencia
- Minden ötödik hazai cég tervezi a mesterséges intelligencia használatát
- Közel húszezer érdeklődő vett részt a Műegyetemi Állásbörzén
- Ezek a magyarországi diplomák érik most a legtöbbet
- Címvédés: továbbra is ez a legkeresettebb szakma
- Elérhetővé tette a Profession.hu a cégekről szóló munkavállalói értékeléseket
- A dolgozók 32 százalékát ösztönzi munkahelyváltásra a home office lehetősége
- Ezrek látogattak el a hibrid Műegyetemi Állásbörzére
- 51. alkalommal, hibrid változatban rendezik meg a Műegyetemi Állásbörzét
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Óriási sikerrel zárult a budapesti ISSEP 2024 nemzetközi konferencia
Az ELTE Informatikai Kar és a Neumann János Társaság közös szervezésében az informatikaoktatás jövőjéről Lágymányoson rendezték meg a 17. ISSEP Konferenciát.
Párbeszéd a fenntartható energiáért és mobilitásért – elkezdődött a Hungarian Battery Week
A tegnapi napon teltházzal vette kezdetét a Hungarian Battery Week a Hungexpo Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központban. A Magyar Akkumulátor Szövetség és a White Paper Consulting szervezésében megvalósuló esemény november 6–8 között biztosít fórumot az akkumulátoripar legfontosabb szereplői számára, hogy megvitassák az iparág aktuális kihívásait és jövőbeli lehetőségeit.
Az ABB felmérése szerint a legtöbb európai vállalat le akar válni a fosszilis tüzelőanyagokról
A fosszilis tüzelőanyagokról való áttérés az európai energiaszolgáltatók és az ipar számára egyaránt prioritást élvez, de a valóságban hiányosságok tapasztalhatók - több beruházásra van szükség a tiszta energiával kapcsolatos célok eléréséhez– derül ki az ABB Villamosenergia-elosztási Megoldások divíziójának új felméréséből. Franciaország, Németország, Olaszország, Norvégia és az Egyesült Királyság európai, elektrifikációs területre szakosodott beszerzési döntéshozóit kérdezték meg, akiknek több mint fele (51%) elismerte, hogy a vállalatuk nem rendelkezik elegendő erőforrással ahhoz, hogy teljesíteni tudja az energetikai átállással kapcsolatos vállalásait.