A mesterséges intelligencia már a lakberendezésben is otthon van
A mesterséges intelligencia segítségével a lakberendezés határai egyre inkább kiszélesednek, és bárki számára elérhetővé válnak. A programok többsége lehetővé tesz több-kevesebb ingyenes használatot, így elég csak regisztrálni egy programba, és már használhatjuk is. Ráadásul a programok használata egyre könnyebb, nem kell hozzá semmilyen képzettség vagy gyakorlat, csak egyszerűen leírjuk, mit szeretnénk látni. Már létezik magyar fejlesztésű képgeneráló mesterséges intelligencia, mint a Tengr.ai, de az egyik legnépszerűbb program a DALL-E is ért már magyarul.
Ilyen az álomkonyha az MI szerint.
Az MI segítségével személyre szabott designt készíthetünk, segít a jobb térkihasználásban, a bútorok elrendezésében, a színkombinációk kiválasztásában, megnézhetjük, hogyan harmonizálnak egymással a színek. Feltölthetünk képeket, ami tetszik, majd kérhetjük, hogy abban a stílusban készítsen nekünk tervet, amiben olyan bútorok vannak, amiket mi szeretnénk, és ott, ahol mi szeretnénk.
Az MI kétségtelen előnye, hogy segítségével a megrendelők maguk jobban meg tudják mutatni, hogy mit szeretnének, így kevesebb lesz a félreértés és az ebből keletkező károk: „Sok építkezőnek és felújítónak nehézséget jelent a térlátás. Már tervezési szinten döntést kell hozniuk az otthonuk stílusáról, ebben nagy segítséget ad az MI, támaszt nyújt abban, hogy amit elképzelnek, jól fog-e mutatni az adott térben" – mutat rá Pavelka Orsolya, a Mapei Kft. hidegburkolati termékfelelőse.
Természetesen az mesterséges intelligencia nem váltja le a lakberendezőt és a belsőépítészt, ne várjunk tőle pontos terveket, de arra kiváló, hogy képet készítsen az elképzeléseinkről, amit csak a lelki szemeink előtt látunk, hogy megmutathassuk a családtagjainknak, vagy a boltban, amikor csempét keresünk.
Hogyan használjuk?
Írjuk le egyszerű szavakkal, hogy mit szeretnénk látni. Például a DALL-E képgeneráló mesterséges intelligencia ilyen képet készít, ha csak annyit írunk, hogy fürdőszoba, kék padlóval és zöld fali csempével:
Kérhetünk ötleteket például arra, hogyan rendezzünk be egy kis fürdőszobát. Csak írjuk le, hogy kicsi, praktikus fürdőszoba, tusolóval, WC-vel, mosdókagylóval:
De megadhatunk pontosabb parancsot is, például így: napfényes nappali, skandináv stílusú bútorokkal, barna kanapéval a falnál az ablak alatt, zöld szőnyeggel a szoba közepén:
Feltölthetünk nekünk tetsző képet és kérhetjük, hogy ebben a stílusban készítsen javaslatot, de máshol legyenek a bútorok. Például, ha tetszik egy fürdő, a kép feltöltése után írhatjuk azt az utasítást, hogy mutasson ötleteket ilyen stílusú fürdőszobára, amiben jobbra van a kád, van benne WC, mosdó és szekrény. Az első a feltöltött igazi fénykép, majd az MI javaslata látható:
Kísérletezzünk bátran, hiszen csak a képzeletünk szab határt annak, hogy mit szeretnénk látni. Az MI használata a lakberendezésben nem csak egy újabb trend, hanem egy valódi paradigmaváltás. Egy olyan eszköz, ami lehetővé teszi mindenki számára, hogy megvalósítsa az építési álmait.
Kapcsolódó cikkek
- Hogyan ítéljük meg a gépek döntéseit? – A gépnél az eredmény, az embernél a szándék számít
- A UPS októbertől mesterséges intelligencia segítségével végzi a vámkezelést Európa szerte
- Ki kell ereszteni a szellemet a palackból!
- Az MI veszélyei: üzleti és jogi kockázatok
- Magyar kutatói együttműködésben összegezték a mesterséges intelligencia hatásait
- Az MI támogatására optimalizált adatközpontok kialakításához nyújt segítséget a Schneider Electric
- Hazánkban is egyre több orvos munkáját segíti a mesterséges intelligencia
- Ezekre a készségekre lesz szükségük a munkavállalóknak az MI-korszakban
- Az ABB és a Microsoft együttműködik, hogy a generatív MI-t használják az ipari alkalmazásokban
- A mesterséges intelligencia és a jog viszonyáról rendeztek workshopot a Széchenyi-egyetemen
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új fejezet a Galaxy AI fejlesztéseinek történetében
A Samsung új szintre emeli a mobilélményeket a Galaxy eszközök mesterséges intelligenciával támogatott személyre szabhatóságával. Az adatvédelemre épülő One UI 7 szoftverfrissítés és az új Now Bar funkció a hatékonyság mellett könnyebben kezelhető mindennapokat is ígér. Az AI-alapú újítások pedig úgy segíthetnek a felhasználóknak, hogy közben megőrzik a személyes adataik biztonságát.
Tekintélyes terjedelemmel debütált a jubileumi kiadvány: bemutatták a 30. Logisztikai Évkönyvet
December 16-án az UniZone BGE Hallgatói Centrumban debütált a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) jubileumi Logisztikai Évkönyve, amely a hazai logisztikai szektor egyik legmagasabb szintű tudományos szakmai kiadványa. Az MTA által DOI-számmal is ellátott idei kötetben, ez évben több mint 400 oldal terjedelemben, összesen 27 tanulmány kapott helyet.
Jelentős beruházással pörgeti fel az adatközponti megoldások gyártását a Schneider Electric
Az eddigi 7 ezerről 12 ezer négyzetméterre növelte előregyártott adatközponti rendszereket készítő barcelonai üzeme méretét a Schneider Electric. Az Omdia elemzése szerint az előregyártott moduláris adatközpont-rendszerek globális forgalma 2027-ben elérheti a 8,6 milliárd dollárt.