Az ABB technológiája kulcsszerepet játszik a zöld hidrogén kísérleti projektben
Az ABB kulcsfontosságú technológiát szállít a HyPilot projekthez, a norvég Hystar cég egy megawattos, konténeres PEM-elektrolizáló rendszereinek terepi bemutatójához, így segítve elő, hogy a Hystar technológiáját valós terepi körülmények között teszteljék. A projektet 2023 negyedik negyedévében adják át a Gassco által üzemeltetett Kårstø gázfeldolgozó üzemben, a norvégiai Rogalandban. Az ABB vezető skandináv iparvállalatokkal, Equinor, Yara és a Gassco együttműködésben vesz részt a nagy érdeklődéssel várt terepi projekt megvalósításában.
• A HyPilot projekt azt bizonyítja, hogy a Hystar által szabadalmaztatott protoncserélő membrán (Proton Exchange Membrane /PEM) típusú elektrolizáló rendszereinek alkalmazásával nagyobb hatékonysággal lehet zöld hidrogént előállítani
• A HyPilot projekt célja annak bemutatása, hogy a Hystar elektrolizáló rendszerei miként tudják csökkenteni a nagyüzemi zöld hidrogéntermelés költségeit
• Az ABB piacvezető teljesítményelektronikai berendezései lehetővé teszik a pontos feszültség- és áramerősség-szabályozást a különböző üzemmódok szimulálásához
Az ABB alacsony felharmonikusú IGBT (szigetelt kapus bipoláris tranzisztor) egyenirányítói és DC-DC átalakítói szabályozzák az elektrolizáló rendszer áramellátását. Az ABB a projekt teljes időtartama alatt helyszíni támogatást és szaktanácsadást biztosít Norvégiában.
Az üzemeltetők a 10 000 órás próbaüzem során adatokat gyűjtenek annak bizonyítására, hogy a megújuló energiaforrások, például a szélenergia időszakos jellegének ellenére is költséghatékonyan és megbízhatóan állítható elő a zöld hidrogén. A HyPilot projekt eredményeivel azt kívánják bemutatni, hogy a Hystar elektrolizáló rendszerei miként használhatók fel a nagyüzemi méretű zöld hidrogén-termelés előállítási költségeinek csökkentésére, míg a különböző üzemmódok során gyűjtött teljesítményadatokkal a működés hosszú távú üzleti életképességét kívánják igazolni.
Chris Poynter, az ABB System Drives divíziójának vezetője szerint: „Az elektrolizáló energiarendszer minimalizálja a hálózat felharmonikus tartalmát és a helyigényt, miközben maximalizálja a hatásfokot és a teljesítménytényezőt. Ez segít csökkenteni a zöld hidrogén előállításának teljes költségét, ami kulcsfontosságú tényező a hidrogén elterjedésének felgyorsításához. Az ABB a termékeivel és a megoldásaival a termelékenység-javítást és az alacsony szén-dioxid-kibocsátású világ kialakítását szolgálja, ezért büszkék vagyunk arra, hogy a Hystarral és más érdekelt féllel folytatott szoros együttműködés keretében a szakértelmünkkel és technológiánkkal elősegíthetjük az új hidrogén-ökoszisztéma kiépítését.”
Fredrik Mowill, a Hystar vezérigazgatója így nyilatkozott: „A HyPilot fontos mérföldkövet jelent a zöld hidrogént gyártó iparág számára, mivel egy csapatba tömöríti a szektor vezető szereplőit a Hystar szabadalmaztatott, ultrahatékony elektrolizáló rendszerei mellett. Az ABB jelentős támogatása lehetővé teszi számunkra, hogy különböző körülmények között szigorú teszteket végezzünk, elősegítve ezzel a nagyüzemi zöld hidrogéntermelés széles körű elterjedését.”
Kapcsolódó cikkek
- Conit és az ABB innovatív kabinokat fejleszt ki tengerjáró luxushajókhoz
- Bio anyagok, virtuális valóság és 3D nyomtatás – a fogászat is a digitalizáció útján?
- Az ABB bemutatja „Kőbe zárt zene” sorozatának legújabb részét, a szingapúri Guoco Towert
- A kínai PERIC hidrogéngyár az ABB egyenirányító rendszerét választotta texasi kísérleti üzemébe
- Idén négyszeresére nőtt a feltörekvő technológiák támogatottsága
- A Samsung C&T és az ABB az okosépületet szolgáló megoldásokat bővíti
- A következő generációs intelligens település az energiahatékony életmód korszakát hozza el
- Így csökkentheti az ipar a globális szén-dioxid-kibocsátást
- A legújabb ABB E-mobility appok megkönnyítik a váltakozó áramú töltést
- Ericsson: Tíz éve múlva nem lesz alacsony képzettséget igénylő munkakör az üzemekben
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.