A Schneider Electric az ipar jövőjét formáló Hailo-8 kompakt MI-processzorral turbózza fel megoldásait
A mesterséges intelligencia kínálta előnyök ipari automatizálási megoldásokban történő még jobb kihasználását teszi lehetővé a Schneider Electric és a Hailo Technologies között létrejött technológiai együttműködés. A kooperáció révén többek között az ipari képalkotás, a minőség-ellenőrzés és a selejt csökkentése terén nyílnak meg új lehetőségek.
A mesterséges intelligencia (MI) alkalmazása számos lehetőséget kínál az ipari automatizálási megoldások képességeinek és hatékonyságának növelésére, lehetővé téve ezzel az ipari termelővállalatok számára, hogy jobban felkészüljenek a jövő kihívásaira. A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat és a Hailo Technologies, amely az MI felhasználást támogató chipek gyártásában jár élen, most együttműködési megállapodást kötött, amelynek keretében a Hailo-8 processzort integrálják a Schneider Electric megoldásaiba.
Ezzel a lépéssel új szintre emelkednek a Schneider Electric peremszámítástechnikai (edge) megoldásainak képességei, ami jelentős és azonnali javulást eredményez számos gyártási folyamatban. A Hailo-8 ugyanis egy hatékony és kompakt MI-processzor alacsony energiafogyasztással, amely lehetővé teszi a valós idejű, nagy pontosságú adatelemzést az edge alkalmazások esetében is. A fejlett processzor használata révén például a képalkotó rendszerek tárgyfelismerési sebessége hatszorosára nő, 20-szor gyorsabbá válnak a minőség-ellenőrzés során az osztályozási folyamatok, illetve átlagosan 15 százalékkal csökkenhet a selejt mennyisége.
„Folyamatosan keressük azokat a partnereket, akik segíthetnek nekünk abban, hogy a piacon elérhető legmodernebb megoldásokat kínáljuk. A Hailo-val megvalósuló együttműködés megerősíti az innováció és a következő generációs technológia használata iránti elkötelezettségünket, egyben fontos lépést jelent ahhoz, hogy intelligens, energiahatékony, az ipar jövőjét formáló megoldásokat kínálhassunk ügyfeleinknek” – mondta el Aurelien LeSant, a Schneider Electric ipari automatizációs területének innovációért és technológiáért felelős igazgatója.
„Büszkék vagyunk arra, hogy a Schneider Electric partnerei lehetünk ebben az úttörő vállalkozásban, amelynek során feltárhatjuk, milyen lehetőségeket rejt, ha a mesterséges intelligenciát az ipari automatizálási megoldásokban alkalmazzuk. Technológiánk lehetővé teszi a Schneider Electric ügyfelei számára, hogy gyorsan és egyszerűen új, nagy teljesítményű, költséghatékony és intelligens, MI-alapú megoldásokat hozzanak létre” – nyilatkozta az együttműködés kapcsán Eyal Barnea, a Hailo Technologies üzletfejlesztésért felelős alelnöke.
A Schneider Electric és a Hailo Technologies együttműködésének eredményeit már a gyakorlatban is bemutatták, a november 14-16. között Nürnbergben megrendezett Smart Production Solutions (SPS) nevű rendezvényen. Az érdeklődők megtekinthették, ahogy a robotika és a mesterséges intelligencia kínálta lehetőségeket ötvöző berendezés gyorsan és hatékonyan kiemel egy darab chipet egy áramköri lapról.
Kapcsolódó cikkek
- A 10 éves Logiscool integrálja az oktatásába a MI-t, már az általános iskolásoknak is
- Kiemelten fontos a fogyasztók számára otthonaik energiahatékonyságának növelése
- Új AI PC-élményeket kínál a Lenovo
- Roland Berger: az AI egyértelmű hatékonyságnövekedést fog hozni a cégvezetők szerint
- A magas kockázatok ellenére a vezető vállalatok zöme aktívan használ mesterséges intelligenciát
- Növekvő váltságdíjak, több átverés, szaporodó jogszabályok
- Összefog a Schneider Electric és az acélóriás
- Sürgősen el kell kezdeni a jövő villamos hálózatainak kialakítását
- Így reagálnak az energiakrízisre a hazai cégek
- Corvinus-kutatás: a fejlődő országok szegényei nem érdeklik a mesterséges intelligenciát
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia
Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől.
A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása
A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.