Ammónia: megoldás a jövő globális hidrogén-infrastruktúrájára
A villamosítás térhódítása során az energiaátmenet kulcsaként döntő szerepet fog játszani a hidrogén. Ez az energia hosszú távú tárolásától a fosszilis tüzelőanyagok molekuláris helyettesítéséig mindenre kiterjed. Sajnos Németország a saját határain belül nem rendelkezik elég területtel a jövőbeni kereslet teljes körű kielégítésére. Ma azt feltételezik, hogy60-70 százalékos importarányra lesz szükség.
A hidrogént hajóval szállítják majd, ami további kérdéseket vet fel. A cseppfolyósítás például rengeteg energiát emészt fel, más szállító megoldások pedig egyelőre nem állnak rendelkezésre.
Az ammónia szállítása viszont bejáratott folyamatnak számít, hiszen naponta mintegy 20 millió tonna kerül továbbításra. Emiatt a neves beszállítók úgy döntöttek, hogy zöld hidrogént nitrogénnel kombinálva állítanak elő ammóniát, amit a már bevált módszerekkel képesek eljuttatni távoli helyekre.
Mivel mérgező és robbanásveszélyes anyagnak számít, ezért megfelelő biztonsági intézkedéseket kell tenni. A kikötéstől a szárazföldön történő szállításon át a további feldolgozási lépésekig Pepperl+Fuchs termékek – mint például a K-System sorozatú kapcsolóerősítők, amelyek biztonságosan választják le a terepi eszközöket a vezérlőktől – találhatók meg a használt rendszerekben. Az adott rendszerhez sorompók széles skálája illeszthető. Az Ethernet-APL switcheket egyre gyakrabban használják a modern adatátvitelre, ami nagy adatátviteli sebességet tesz elérhetővé biztonságos környezetben.
A nagyszámú szelep felügyeletére és pozícióik jelentésére érzékelők állnak rendelkezésre.
Vezeték nélküli szeleppozíció-felügyelet
A hidrogén és származékai váltják fel a fosszilis tüzelőanyagokat
Kapcsolódó cikkek
- Erre számíthat az építőipar és az ingatlanszektor 2024-ben!
- Nagy teljesítményű 5G okostelefon veszélyes területekhez
- Javult a helyzet, de még mindig túl sok erőforrást használ fel az emberiség
- Ebbe fektetnek a nehézipari vállalatokat: felértékelődött a hidrogén
- Innovatív technológia forradalmasítja a 3D mérést
- Ez jelenti az egyik legbiztosabb megoldást az energiaválságra!
- Energiaügyi aggályok, amelyek kihatnak az üzleti versenyképességre, a munkaerőre és a dekarbonizációra
- Japán éves áramfelhasználásának kétszeresével nő a világ áramigénye
- Felmérés: Megtriplázódott a vállalatok energiaköltsége
- Kisebb energiaszámla, zöldebb Magyarország
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.