Idén a fenntarthatóság erősítése és az AI térnyerése dominálja a vállalati informatikát
2024-ben meghatározó lesz a vállalati IT területén a digitális ágazat környezeti hatásainak minimalizálása, a biztonsági mentési megoldások felértékelődése és a generatív mesterséges intelligencia térhódítása is – áll a Gartner és más iparági felmérések alapján, a vshosting, a menedzselt hosting megoldások közép-európai vezető vállalata által összeállított előrejelzésben.
A vshosting szakértői szerint az alábbi trendek fogják befolyásolni a vállalati informatikai fejlesztéseket 2024-ben.
A tárhelymegoldásoknak tükrözniük kell a piaci változásokat
A vállalati informatikában a legérvényesebb tendencia, hogy mindig, minden változik. A piaci körülmények állandó mozgásban vannak, amit a cégeknek, mérettől függetlenül le kell követniük. A sikeres alkalmazkodás alappillére a rugalmas adattárolás biztosítása, amihez az aktuális igényekre szabható hosting-megoldásra lesz szükség.
A felhő akkor jó, ha személyre szabott
Nemcsak a jövő, hanem már a jelen is a személyre szabott felhőmegoldásokról szól a vállalatoknál. Ezen a téren nincsenek szabvány opciók a költségek csökkentésre és a hatékonyság növelésére. Pont ezért a vshosting sem zsúfolja be a vállalatokat egyféle csomagokba, hanem minden ügyfélnél egyedileg optimalizálja a felhőmegoldásait.
A felhő-visszatelepítésre szükség van
A Citrix felmérése szerint az elmúlt három évben az informatikai vezetők 93%-a vizsgálta meg, hogyan lehet egyes szolgáltatásokat a felhőből visszatelepíteni a saját, céges infrastruktúrába. A vállalatok a munkaterhelések áthelyezését nyilvános felhőből helyben lévő környezetbe azért tartják hatékony módszernek, mert ezzel a felhőszolgáltatásokra fordított kiadások csökkenthetőek, miközben az IT rendszer teljesítménye és biztonsága javul.
A zsarolóvírusok ellenszere a biztonsági mentés
A növekvő számú zsarolóvírus-támadásokra reagálva a vshosting hangsúlyozza a robusztus biztonsági mentési megoldások fontosságát a vállalati IT rendszerekben. Többek közt a soft-delete funkciók használata és az adattörlési kísérletek megakadályozása biztosítja azt, hogy a vállalkozások gyorsan és stabilan helyreálljanak egy kibertámadás után.
Alapelvárás a fenntarthatóság
Minimalizálni kell a digitális iparág környezeti hatását és muszáj támogatni a környezetbarát üzleti gyakorlatok bevezetését ebben a szektorban. Az energiahatékonyság javítására és a vállalatok karbonlábnyomának hatékony kezelésére összpontosítva az informatikai vállalatok, illeszkedve az európai szabványokhoz maguk is hozzájárulhatnak a jobb környezet megteremtéséhez.
Az AI diktálja a tempót
A generatív mesterséges intelligencia térnyerése új innovációs lehetőségeket kínál a vállalatoknak. Az általuk közvetlenül üzemeltetett AI modellek segítségével a termékeket és szolgáltatásokat személyre szabottan, az ügyfelek egyedi igényeihez igazíthatják és ezzel párhuzamosan jelentősen felgyorsíthatják, optimalizálhatják a belső munkafolyamataikat is.
A konténerizáció és a Kubernetes hajtja a vállalkozások IT motorját
A konténerizáció napjaink egyik legizgalmasabb és leginkább fókuszban lévő IT technológiája, mivel jelentős mértékben képes az erőforrások kihasználását hatékonyabbá tenni, ami a felhő-alapú környezet miatt kiváltképp meghatározó fontosságú. A nyílt forráskódú szoftver, a Kubernetes révén pedig a cégek gyorsabban fejleszthetnek, szállíthatnak és méretezhetik a tárolóalapú (konténeres) alkalmazásaikat.
Kapcsolódó cikkek
- A Skanska elindította ESG+ elnevezésű irodai programját
- Kell-e félteni a munkánkat az AI-tól?
- A Provim lett a hazai fődíjas a Schneider Electric fenntarthatósági versenyén
- Vállalati adatokon tanított generatív AI: a jövő útja a cégeknek
- A Samsung a Galaxy AI jövőképét mutatja be legújabb készülékein az MWC-n
- Deepfake technikák terjedése: harc az újgenerációs kibercsalások ellen
- Az új One UI 6.1 frissítéssel még több Galaxy készüléken válnak elérhetővé a Galaxy AI funkciók
- A tervezettnél gyorsabban halad fenntarthatósági céljai megvalósításával a Schneider Electric
- AI innovációs kézikönyvet állított össze vállalati döntéshozók számára a Bobcats Coding
- Ismét a legfenntarthatóbban működő vállalatok között a Schneider Electric
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.