A Deceuninck karbonlábnyom-kalkulátorral segíti partnereit a szén-dioxid-kibocsátás mérésében
A fenntartható működés összetett folyamat, amely magában foglalja a vállalat teljes értékláncát a nyersanyagok beszerzésétől egészen a végtermékek előállításáig. A Deceuninck elkötelezett a fenntarthatóság iránt, ezért új eszköz bevezetésével támogatja ügyfeleit abban, hogy tudatosabban kezelhessék saját emissziójukat. A karbonlábnyom-kalkulátor lehetővé teszi az ablakgyártók és a kivitelezők számára a szén-dioxid-kibocsátásuk kiszámítását, melynek ismeretében lépéseket tehetnek a környezeti terhelés csökkentésére.
A legtöbb vállalat számára egyre fontosabb a fenntarthatóság, amire az Európai Unió által hozott jogszabályok is ráerősítenek. 2023-ban az EU bevezette a Vállalati Jelentéstételről Szóló Irányelvet (CSRD), amely már 2024-től kötelezővé teszi az EU-ban tőzsdén jegyzett 50 000 vállalat számára, hogy 2028-ig beszámoljanak fenntarthatósági intézkedéseikről.
A Deceuninck 2019 óta számszerűsíti szénlábnyomát a Greenhouse Gas Protocol nemzetközileg szabványosított keretrendszer segítségével. A rendszeres mérésnek és publikálásnak, valamint a céltudatos intézkedéseknek köszönhetően a Deceuninck jelentős mértékben tudta csökkenteni szén-dioxid-kibocsátását az elmúlt években.
Annak érdekében, hogy ügyfeleinek is biztosítsa ezt a lehetőséget, a Deceuninck karbonlábnyom-kalkulátort fejlesztett ki, amellyel az ablakgyártók és a kivitelezők is a GHG szabvány szerint számíthatják ki a szén-dioxid-kibocsátásukat. Az egyszerűen használható eszköz minden szükséges információt tartalmaz azzal kapcsolatban, hogyan kell az adatokat gyűjteni és bevinni a rendszerbe. A felhasználók néhány lépésben megadhatják a villamos energia és a fosszilis tüzelőanyagok fogyasztására, a logisztikára, az üzleti utakra és egyéb kibocsátási tényezőkre vonatkozó adataikat, melyek alapján az eszköz kiszámítja az adott cég teljes szén-dioxid-kibocsátását és összefoglaló kimutatást készít róla. A számítás évente újra elvégezhető, ami lehetővé teszi a vállalatok számára, hogy nyomon kövessék a fenntarthatóság terén elért változásokat.
A Deceuninck a kifejlesztett karbonlábnyom-kalkulátort hamarosan egy tréning keretében is bemutatja ügyfeleinek.
Kapcsolódó cikkek
- Új lendületet ad a „zöld” IT törekvéseknek a Schneider Electric innovációja
- Az ABB "A" minősítést kapott az éghajlatváltozással kapcsolatos átláthatóságáért
- Eljött a mikrogrid ideje – Saját hálózat biztosíthatja a fenntartható, stabil energiaellátást
- Idén a fenntarthatóság erősítése és az AI térnyerése dominálja a vállalati informatikát
- A Skanska elindította ESG+ elnevezésű irodai programját
- A Provim lett a hazai fődíjas a Schneider Electric fenntarthatósági versenyén
- A tervezettnél gyorsabban halad fenntarthatósági céljai megvalósításával a Schneider Electric
- Ismét a legfenntarthatóbban működő vállalatok között a Schneider Electric
- Személyre szabottan kimutatja a munkavállalók szén-dioxid kibocsátását egy forradalmian új fejlesztés
- A körforgásos gazdaság példaképei között a Schneider Electric
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Januártól a 4iG Csoport 'One' márka alatt egyesíti távközlési kereskedelmi szolgáltatásait
Utolsó szakaszához érkezik a 4iG Csoport távközlési portfóliójának teljes megújítása, illetve egységesítése. A cégcsoport sajtóeseményen jelentette be, hogy 2025. január 1-jétől kivezeti a magyarországi piacról a Vodafone, a DIGI, az Antenna Hungária és az Invitech márkákat, és a társaságok ezt követően egységesen One márkanév alatt nyújtják lakossági és vállalati távközlési szolgáltatásaikat.
Átformálják a villamos hálózatokat a Schneider Electric Enlit Europe-on bemutatott újdonságai
Az európai villamos hálózat mintegy 40 százaléka több mint 40 éves, ezért jelentős változtatásokra van szükség, hogy képesek legyenek integrálni az új technológiákat, kezelni a növekvő mennyiségű megújuló forrásból származó energiát és kiszolgálni a jövőbeli fogyasztói igényeket. A Milánóban megrendezett Enlit Europe 2024 kiállításon a Schneider Electric számos innovációt mutatott be, amelyek támogatják a hálózatok üzemeltetőit, hogy megfeleljenek a legújabb kihívásoknak.
A magyar ipari dróngyártás Európa csúcsán
Exkluzív eseményen mutatták be október 30-án az ABZ Innovation Kft. legújabb fejlesztésű drónját, amely jelentős előrelépést jelent a hagyományos tisztítási módszerekkel szemben. Az új technológia különösen alkalmas épületek homlokzatai, tetők, ablakok, valamint napelemek hatékony és biztonságos tisztítására. A drón nagynyomású vízsugár-technológiával hatékonyan és biztonságosan végzi el a nehezen hozzáférhető felületek alapos tisztítását.