Antimikrobiális üvegport fejlesztett ki az LG
Az LG Electronics (LG) fejlett anyagokkal foglalkozó üzletága PuroTec néven egy új antimikrobiális üvegport vezetett be. Az innovatív anyagot a termékhigiénia megőrzésének céljából tervezték, és felhasználása igen sokrétű.
Az anyag neve a Pure (tiszta), Protect (védelem) és Technology (technológia) szavak összevonásából származik. A gombásodásgátló és antibakteriális tulajdonságokkal rendelkező PuroTec megakadályozza a mikroorganizmusok elterjedését és az ezzel járó szagokat. Az üvegport különböző anyagokba – például műanyagokba, festékekbe és gumiba – lehet beépíteni. A tartós antimikrobiális anyag kémiailag stabil és jól tűri a hőingadozást is, valamint nem színeződik el.
Az LG először 1996-ban kezdte el az antimikrobiális üvegpor fejlesztését, és mára mintegy 219 szabadalommal rendelkezik az üvegpor gyártásával és alkalmazásával kapcsolatban. A vállalat az antimikrobiális üvegport a dél-koreai Changwonban található LG Smart Parkban gyártja, amelynek éves termelési kapacitása 4500 tonna. Idén a vállalat az üvegpor értékesítését olyan jelentős ázsiai piacokra terjeszti ki, mint Kína, Vietnám és India, és éves szinten több mint 700 százalékos forgalomnövekedésre számít.
Az LG a jövőben jelentősen növelni kívánja a fejlett anyagokkal foglalkozó üzletágát, ennek megfelelően nemzetközi kiállításokon mutatja be a PuroTec-et a potenciális globális ügyfeleknek.
A PuroTec nemrég elnyerte az „Év Innovációja” díjat a Chinaplas kiállításon, Ázsia legnagyobb műanyag- és gumiipari kiállításán Sanghajban. Az LG ebben a hónapban az Egyesült Államokban, Orlandóban is bemutatta a terméket a National Plastics Exposition (NPE) kiállításon, amelyet a világ három legnagyobb műanyagipari eseménye között tartanak számon.
„Elkötelezettek vagyunk a fejlett anyagokkal foglalkozó üzletágunk felépítése mellett, és biztosak vagyunk benne, hogy ez új lendületet hoz majd B2B üzletágunk, az üzleti megoldások divízió számára” – mondta Lyu Jae-cheol, az LG Electronics háztartásigép- és légkondicionáló üzletágának elnöke. „További beruházásokkal támogatjuk a kutatás-fejlesztést, hogy növeljük az üvegport tartalmazó anyagok hatékonyságát és minőségét, és új alkalmazási lehetőségeket tárjunk fel a háztartási készülékek kategóriájában és azon túl.”
Kapcsolódó cikkek
- Másodpercenként akár 480 képkockát is képes megjeleníteni az LG új monitorja
- Az LG két kutatási beszámolóját mutatták be egy AI technológiai konferencián
- Három hónapig díjmentesen használhatják az Apple Music alkalmazást az LG okostévék tulajdonosai
- A CineBeam Q-val újra megkezdi a projektorok forgalmazását Magyarországon az LG
- Közzétette első negyedéves pénzügyi jelentését az LG Electronics
- Az LG OLED evo televíziók már a negyedik egymást követő évben kapják meg a környezetbarát minősítést
- Mammográfiához tervezett diagnosztikai monitort mutat be az LG
- Az LG új tévéivel sosem látott megoldások költöznek a nappaliba
- Az LG új 4K okosmonitora beépítve kínálja a Netflixet, a Google Calendart és a Twitchet
- Az LG három hónapig ingyenes Apple TV+ hozzáférést kínál okostévéin
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.