Stratégiai együttműködési megállapodást kötött az Alstom és a Miskolci Egyetem

forrás: Prím Online, 2024. június 6. 12:55

Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá az Alstom, az intelligens és fenntartható mobilitás globális piacvezető vállalata, és a Miskolci Egyetem.

 

• Az együttműködés kiemelt célja a tehetséggondozás támogatása, amely révén az Alstom hosszú távon is biztosíthatja a mátranováki telephelye szakemberállátását

• A megállapodás keretein belül a Miskolci Egyetem és az Alstom mátranováki gyárának szakemberei gyakorlati tapasztalatokat és tudományos ismereteket megosztva indítanak kutatás-fejlesztési projektek a jövőben

 

Az együttműködés célja a gyakorlati képzés és az elméleti ismeretek egymáshoz közelítése, a tehetséggondozás támogatása, valamint a hazai acélszerkezet-gyártás folyamatainak, műszaki-technológiai megoldásainak fejlesztése közös kutatás-fejlesztési projektek elindításával. A Miskolci Egyetem kutatási és infrastrukturális háttérkapacitásainak, valamint az Alstom Hungary Kft. gyakorlati lehetőségeinek ötvözésével – külön erre vonatkozó megállapodások mentén – a jövőben termelés-, termék- és folyamatfejlesztési kutatás-fejlesztési projektek indulhatnak Magyarországon a két szervezet együttműködésével.

 

„A Miskolci Egyetem az alapításától kezdve az elméleti és a gyakorlati tudás átadásának összhangjára törekszik. Alapját jelenti ez az ipari partnerekkel közös kutatási és innovációs projektek megvalósításának” – hangsúlyozta az együttműködési megállapodás ünnepélyes aláírásán Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora. Emlékeztetett: az intézmény 2015-ben kapcsolódott be a duális képzési programba, amelyben a Gépészmérnöki és Informatikai Kar élen jár. A vállalati szférával valós együttműködés lehetőségeit erősíti az egyetem kutatóintézeteinek munkáját összehangoló Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ (FIEK), de a kutatás-fejlesztés-innovációs tevékenység áll az egyetem elbírálás alatt álló Science Park projektjének a középpontjában is.

 

 

„Napjaink legnagyobb kihívása a termelővállalatok számára, hogy miként tudják hosszú távon biztosítani a jól képzett szakembereket és a szakképzett munkaerőt. A most megkötött stratégia együttműködési megállapodás szorosan illeszkedik az Alstom mátranováki gyárának oktatási programjához. Korábban már elindítottuk a telephelyen a hegesztő és lakatos szakképzéseinket a fizikai állomány pótlására” – emelte ki Balázs Gáspár, az Alstom Hungary Kft. ügyvezetője.

 

Hozzátette: „Ideje volt, hogy figyelmünket a mérnökutánpótlás és az adminisztratív területekhez kapcsolódó felsőfokú képzések irányába fordítsuk. Ehhez kiváló partnerre leltünk a Miskolci Egyetem személyében, hiszen Észak-Kelet Magyarország legfontosabb műszaki felsőfokú oktatási intézményét sikerült partnerünknek megnyerni. Bízunk benne, hogy a fiatalok, akik az oktatási program keretében megismerkednek hazánk egyik legnagyobb acélszerkezetgyártó telephelyének működésével és az Alstom által kínált lehetőségekkel, egyre nagyobb számban választják majd gyakorlati képzésük helyszínéül és később munkahelyüknek is a gyárat.”

 

A Miskolci Egyetem első 25 hallgatója április 26-án látogatott el az Alstom mátranováki telephelyére. A félnapos látogatás során a hallgatók megismerkedhettek az Alstom értékeivel, a mátranováki gyár működésével, az itt gyártott termékekkel és az ellátás folyamatával. A vezetett üzemlátogatás során a hallgatók megismerkedtek az üzem termelési folyamataival és a legfontosabb speciális tevékenységekkel.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Tudunk-e védekezni az Apple Pay jellegű hibák ellen?

Hétfő estig vélhetően minden ügyfél visszakapja azt az összeget, amelyet az Apple jogtalanul vont le bankkártyájáról a múlt héten. Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője szerint fontos hangsúlyozni, hogy kártyaadatok nem kerültek ki, azok biztonságosak, és bár az ilyen jellegű hibák ellen nem igazán lehet védekezni, de néhány intézkedéssel csökkenteni lehet a kellemetlen hatásokat.

2024. július 1. 20:08

Az ABB új megoldást vezet be a sörgyártás hűtési fázisában

Az ABB Ability BeerMaker intelligens folyamatautomatizálási megoldás bevezetését követően az ABB a felfűtési fázis után a sörfőzési folyamat hűtési fázisához is bevezette technológiai megoldását, ezzel támogatva a sörfőzdék működési hatékonyságát és a digitális megoldások alkalmazását. Az ABB sörfőzőmestere egy több tudományágat felölelő szakértői csapattal együtt fejlesztette ki a megoldást.

2024. július 1. 16:07

A 4iG Csoport és a Telcom Egypt partnerségben fejleszti Egyiptom optikai hálózatát

A Kairóban aláírt megállapodás szerint a közös vállalat az elkövetkező tíz évben mintegy hatszázmillió dolláros beruházással fejlesztheti Egyiptom optikai hozzáférési infrastruktúráját. A szándéknyilatkozat aláírását követő hónapokban a 4iG Csoport és a Telecom Egypt megállapodnak a közös vállalkozás üzleti modelljéről, pontos tulajdonosi szerkezetéről, irányítási folyamatairól és a technológiai részletekről is. 

2024. július 1. 14:33

Intelligens rendszer optimalizálja a koppenhágai repülőtér levegőjét

A dán főváros repülőterén 2023-ban több mint 26 millió utas fordult meg. Ez átlagosan napi 73 ezer fős forgalmat jelent, ami mellett még a reptér több mint 16 ezer alkalmazottjának egy része is nap mint nap a helyszínen tartózkodik. Márpedig amikor ennyi ember fordul meg egy épületegyüttesben, akkor a legkevésbé sem mindegy, hogy milyen ott a levegő minősége, és ezt mekkora energiabefektetéssel lehet biztosítani.

2024. július 1. 09:55

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

A legmodernebb digitális oktatási rendszert valósította meg a Delta Systems a Corvinus Egyetemen

2024. július 1. 12:59

Befektetőre talált a Megoldások a holnapért korábbi díjazottja

2024. június 25. 19:01

A kvantumtechnológia alapjaiban változtatja meg jövőnket

2024. június 20. 16:28

A kiberbűnözők piszkos játéka: 9+1 kibertámadás a sport világából

2024. június 12. 11:43