Stratégiai együttműködési megállapodást kötött az Alstom és a Miskolci Egyetem
Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá az Alstom, az intelligens és fenntartható mobilitás globális piacvezető vállalata, és a Miskolci Egyetem.
• Az együttműködés kiemelt célja a tehetséggondozás támogatása, amely révén az Alstom hosszú távon is biztosíthatja a mátranováki telephelye szakemberállátását
• A megállapodás keretein belül a Miskolci Egyetem és az Alstom mátranováki gyárának szakemberei gyakorlati tapasztalatokat és tudományos ismereteket megosztva indítanak kutatás-fejlesztési projektek a jövőben
Az együttműködés célja a gyakorlati képzés és az elméleti ismeretek egymáshoz közelítése, a tehetséggondozás támogatása, valamint a hazai acélszerkezet-gyártás folyamatainak, műszaki-technológiai megoldásainak fejlesztése közös kutatás-fejlesztési projektek elindításával. A Miskolci Egyetem kutatási és infrastrukturális háttérkapacitásainak, valamint az Alstom Hungary Kft. gyakorlati lehetőségeinek ötvözésével – külön erre vonatkozó megállapodások mentén – a jövőben termelés-, termék- és folyamatfejlesztési kutatás-fejlesztési projektek indulhatnak Magyarországon a két szervezet együttműködésével.
„A Miskolci Egyetem az alapításától kezdve az elméleti és a gyakorlati tudás átadásának összhangjára törekszik. Alapját jelenti ez az ipari partnerekkel közös kutatási és innovációs projektek megvalósításának” – hangsúlyozta az együttműködési megállapodás ünnepélyes aláírásán Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora. Emlékeztetett: az intézmény 2015-ben kapcsolódott be a duális képzési programba, amelyben a Gépészmérnöki és Informatikai Kar élen jár. A vállalati szférával valós együttműködés lehetőségeit erősíti az egyetem kutatóintézeteinek munkáját összehangoló Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ (FIEK), de a kutatás-fejlesztés-innovációs tevékenység áll az egyetem elbírálás alatt álló Science Park projektjének a középpontjában is.
„Napjaink legnagyobb kihívása a termelővállalatok számára, hogy miként tudják hosszú távon biztosítani a jól képzett szakembereket és a szakképzett munkaerőt. A most megkötött stratégia együttműködési megállapodás szorosan illeszkedik az Alstom mátranováki gyárának oktatási programjához. Korábban már elindítottuk a telephelyen a hegesztő és lakatos szakképzéseinket a fizikai állomány pótlására” – emelte ki Balázs Gáspár, az Alstom Hungary Kft. ügyvezetője.
Hozzátette: „Ideje volt, hogy figyelmünket a mérnökutánpótlás és az adminisztratív területekhez kapcsolódó felsőfokú képzések irányába fordítsuk. Ehhez kiváló partnerre leltünk a Miskolci Egyetem személyében, hiszen Észak-Kelet Magyarország legfontosabb műszaki felsőfokú oktatási intézményét sikerült partnerünknek megnyerni. Bízunk benne, hogy a fiatalok, akik az oktatási program keretében megismerkednek hazánk egyik legnagyobb acélszerkezetgyártó telephelyének működésével és az Alstom által kínált lehetőségekkel, egyre nagyobb számban választják majd gyakorlati képzésük helyszínéül és később munkahelyüknek is a gyárat.”
A Miskolci Egyetem első 25 hallgatója április 26-án látogatott el az Alstom mátranováki telephelyére. A félnapos látogatás során a hallgatók megismerkedhettek az Alstom értékeivel, a mátranováki gyár működésével, az itt gyártott termékekkel és az ellátás folyamatával. A vezetett üzemlátogatás során a hallgatók megismerkedtek az üzem termelési folyamataival és a legfontosabb speciális tevékenységekkel.
Kapcsolódó cikkek
- A Széchenyi-egyetem megerősítette helyét a legjobbak között a QS világranglistáján
- Látványos felületen böngészhetjük 5000 egyetem kutatási teljesítményét
- A világ 600 legjobb fiatal egyeteme közé került a Széchenyi-egyetem
- Kreditbeszámítással érkezhetnek az Audi Hungaria Iskolaközpont tanulói a Széchenyi-egyetemre
- A kezdő mérnökök nettó 650 ezerért indulnának a pályán
- Az Audi Development Camp idén nyáron is várja a jövő mérnökeit a Széchenyi István Egyetemen
- Építőipari innováció: egyedülálló vizsgálatot végeznek a Széchenyi István Egyetem munkatársai
- Indul a K&H STEM pályázat: az IT hallgatók innovatív megoldásait várják
- Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA
- A világ egyik legjobb egyetemével kötött partnerséget a Budapesti Metropolitan Egyetem
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.