A HTEC támogatásával indul a Budapest Data+ML Fórum
A globális digitális mérnöki szolgáltatásokat nyújtó HTEC aranyfokozatú támogatóként vesz részt a Budapest Data+ML Fórum konferencián (június 10-12.). Ez a szponzoráció kifejezi a vállalat elkötelezettségét az innovatív technológiák mellett, különös tekintettel a mesterséges intelligenciát (AI) és a Data Science-t illetően. Az HTEC nyitott arra, hogy tovább építse stratégiai kapcsolatait a helyi vállalkozásokkal és véleményvezérekkel.
Az HTEC első magyarországi irodájának 2021-es megnyitása óta az HTEC már több mint száz szakembert foglalkoztat négy hazai fejlesztési központjában – Budapesten, Szegeden, Debrecenben és Pécsett. A vállalat end-to-end prémium digitális megoldásokat fejleszt a világ élvonalában működő ügyfelei számára különböző területeken, többek között az autóiparban, az egészségügyben, a kiskereskedelemben, a logisztikában, az ingatlankereskedelemben, a fintech szektorban és a távközlésben.
László Attila, a HTEC mesterséges intelligenciáért felelős vezető szoftvermérnöke lesz a közelgő Budapest Data+ML Fórum konferencia egyik fő előadója.
„Az idei konferencia számos izgalmas témát kínál Data Science és Machine Learning területein. Napjaink üzleti világában az adatok és az AI-képességek egyre értékesebb eszközökké válnak, és kulcsfontosságú előnyt jelentenek a vállalatok számára, ha ki tudják használni ezek teljes potenciálját. Nagy öröm számomra, hogy előadásomban, melynek címe „General Purpose Agents for Multi-Process Automation”, bemutathatom, miként használhatjuk a generative AI-t folyamatok automatizálására, melynek segítségével hatékonyabb működést, költségmegtakarítást és innovációt érhetünk el” – mondta László Attila, majd hozzátette: „Az HTEC több olyan projektben is részt vesz, ahol azt tapasztaljuk, hogy az AI és a Computer Vision egész iparágakat forradalmasítanak, különösen az autóiparban. Izgalmas és inspiráló ennek a forradalomnak a középpontjában lenni, és megosztani tapasztalatainkat más szakértőkkel.”
A HTEC felismeri a régióban meglévő kivételes mérnöki tehetséget és aktívan dolgozik magyarországi csapatainak bővítésén kiemelkedő mérnöki, termék- és dizájnszakértőkkel. A vállalat célja olyan lenyűgöző élmények és termékek megalkotása, amelyek feszegetik a technológia határait és jobbá teszik az emberek életét. Az HTEC örömmel fogadja a különféle technológiai területekről az új tehetségeket, hogy csatlakozzanak ehhez az úthoz.
Kapcsolódó cikkek
- "Pénz, de honnan? 2024."
- Az LG két kutatási beszámolóját mutatták be egy AI technológiai konferencián
- Világhírű szakértők a budapesti Nemzetközi Lean Konferencián
- 10 éves a Craft Conference: Budapestre érkezik a Google, a Spotify és az OpenAI is
- Jövőbe mutató megoldások a 10. Smart Factory ConnAction konferencián
- Utazási konferencia az Angyalok városában
- XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY
- Jön az év legnagyobb innovációs és startup fesztiválja
- Megjelent a NEXT 3D konferencia programja
- Ezek az idei kulcstémák a webes és marketing stratégiák terén
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.